Van elke seconde genieten bij de Tour Hart van Holland bij de Tour HART VAN HOLLAND WIELRENNEN 7 JULI 2010 27 UW TREKHAKEN SPECIALIST Vanaf 382,- s* Vanaf 417,- Vanaf 418,- 3" Vanaf 449,- Vanaf 465,- Vanaf 475,- Vanuit Nesselande Slechts 5 min. Door Marlonneke Willemsen Rotterdam - "Ik ben de stichting heel erg dankbaar dat ik dit nog mee mag maken. Het is echt super geweldig om de Tour de France eens live te kunnen zien." De vrijwilligers van de stichting Topsport for Life hebben zaterdag 3 juli de droom van een groot aantal mensen met een ongeneeslijke ziekte laten uitkomen. Meer dan twintig patiënten genoten samen met hun familie op de speciale VIP-tribune van de proloog van de Tour de France. Ook konden zij kennis maken met oud gele-truidrager en ambassadeur van de stichting, Teun van Vliet. De stichting Topsport for Life, een initiatief van een aantal (ex) top sporters, is vier maanden geleden opgericht en heeft als doel om de kwaliteit van leven van ernstig zieke patiënten te verbeteren. De stichting heeft onder andere begin juni met twee teams deelgenomen aan Alpe Du'Zes, met daarin Michael Boogert, Petra de Bruin en Jan Ykema. Tijdens de start van de Tour in Rot terdam heeft Topsport for Life het eerste evenement voor patiënten georganiseerd. Het gaat hierbij om mensen met een levensbedreigende ziekte. Het doel is deze mensen een onvergetelijke dag te bezorgen. Kracht Een van de deelnemers was Pieter Verhoeff uit Alphen aan de Rijn. Hij volgt al jaren de Tour en was dan ook blij om bij de start aanwezig te mogen zijn. "Wat je normaal op tv ziet, zit je nu met je neus bovenop. Je kijkt je echt de ogen uit. Als je on geneeslijk ziek bent, beleef je alles veel intenser en vandaag is dan ook grandioos met hoofdletters. Ik ben de stichting zeer dankbaar dat ik dit nog mee mag maken." Het bezoek aan de Tour heeft Verhoeff ook kracht gege ven 'om van elke seconde iets moois te maken'. Teun van Vliet is een grote inspiratie voor Jan de Baat, bij wie, net als bij Van Vliet, een hersentumor werd ge constateerd. "Ik kende Teun van Vliet al langer, van de tv, maar toen vorig jaar bij mij een hersentumor werd geconstateerd, werd ik als verrassing met hem in contact gebracht. Ik ben mijn hele leven al actief in de wie lersport, dan is het geweldig om met iemand als Van Vliet in contact te ko- De Tour de France hield Nederland in haar greep afgelopen weekeinde. Wielerfans trokken massaal naar Rotterdam, waar de start plaats vond. Verslaggever Marlonneke Wil lemsen was erbij. Rotterdam Even na tweeën ging de telefoon. Er heeft iemand afgezegd, dus we hebben een kaart voor je. Kom maar snel hierheen. Hiermee kwam het verlossende bericht; ik mocht naar de Tour de France. Een aantal weken geleden ben ik via een kennis in contact gekomen met de stichting Topsport for Life en toen de vraag kwam of ik hen wilde helpen met het schrijven van artikelen en pers berichten, zei ik volmondig ja. Ook van hun bezoek aan de Ronde van Frankrijk wilden ze graag een verslag hebben, dus mocht ik met hen mee. Met een kaart voor het vipgedeelte asn de Strevelsweg op zak, beleefde ik de Tour. In de metro was de toursfeer al merkbaar. Overal zag je mensen met gele kleding en verschillende Ahmed Aboutaleb bij een ongeneeslijk zieke, (foto: Tedo Lemstraj men en vandaag een bezoek aan de Tour de France te kunnen brengen." ^)ok Herman Lemstra, bij wie een tijd geleden de ziekte van Huntington werd vastgesteld, genoot van het bezoek aan de Ronde van Frankrijk. "Dit is hartstikke prachtig. Ik heb zelf altijd samen met mijn broer gefietst. Je weet van tevoren niet wat je te wachten staat, maar ik heb er nog geen minuut spijt van gehad dat ik mee ben gegaan. Dit evenement is- echt gigantisch." Opleven Een van de oud-topsporters die in Rotterdam aanwezig was, is oud- wielrenster Petra de Bruin. Zij vindt Topsport voor Life een belangrijk ini tiatief. "Naar aanleiding van het team voor Alpe Du'Zes, waar ik al vanaf het begin aan mee heb gedaan, is er een stichting opgezet, die zich op een sociaal-maatschappelijke manier wil inzetten voor goede doelen. In dit geval zijn dit mensen die ongeneeslijk ziek zijn. We willen dat ze vandaag op een gezellige manier een stukje Tour beleven. Ik vind dit een mooi initia tief, want de maatschappij holt vaak hard door, als mensen ziek worden. Je ziet ze vandaag echt opleven en dat is heel bijzonder om te zien." Voor meer informatie over de stich ting Topsport for Life: www.n-ex-t. nl/Start/TopsportforLife.aspx. soorten hoofddeksels van de recla mekaravaan. Op het Zuidplein aan gekomen, ging ik op zoek naar het vipgedeelte. Om 16.15 uur startte de eerste ren ner en iets meer dan tien minuten later konden we de eerste glimp op vangen van de coureurs. Meer dan een glimp was het niet: we stonden aan het parcours en de renners zoef den voorbij. Door de aanhoudende regen, verhuisden we naar het over dekte dakterras ven het bleek dat je de renners daar veel beter kon zien en volgen. Het begon vanaf 18.30uurechtspan- nend te worden: de beurt was aan een aantal toppers zoals Lars Boom, Frank Schleck en Robert Geesink. Op schermen konden we de uitzending van Studio Sport volgen en zodra een van onze favorieten gestart was, wisten we dat we binnen tien mi nuten klaar moesten staan om hem aan te moedigen. Een uur later ging de laatste renner van start; Alberto Contador. Vanaf het terras hadden we ook uitzicht op het rennerskwar tier en waren we live getuige van bijvoorbeeld de warming-up van de wereldkampioen en latere winnaar Fabian Cancellara. Nadat Contador voorbij geracet was, kwam er abrupt een einde aan onze dag Ronde van Frankrijk; nog geen Seat Ibiza III H6 3 drs. Bwj. mei 2002 <5 "m* CD 3 Mazda 2 HB 5 drs. N# Bwj. juni 2003 "3* ■pj c= (A Nissan Micra HB 3 drs. 3 Bwj. feb. 2003 O 3 t£2 <D Citroen C4 HB 5 drs. CD 3 Bwj. juni 2004 N f O <3* CD Ford Focus II HB S drs. W) O Bwj. sep. 2004 vr- CD VW Golf 5 en 6 HB 3 en 5 drs. Bwj. nov. 2003 Kijk op www.trekhaken.nl vijf minuten later werd er al begon nen met opruimen en na een uur was er bijna niets meer van de Tour te zien. ledereen realiseerde zich dat we getuige waren geweest van een uniek evenement op een unieke lo catie en met deze gedachten gingen we naar huis. pHBi Winnaar Cancellara zoeft voorbij. Jaap Eindhoven Noordeinde 25a T Zevenhuizen

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 27