'Van bestuurder naar volksvertegenwoordiger' De regels in de Ringvaart Extra surveillance De Hooge Veenen Kersverse wethouder koninklijk onderscheiden HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 7 JULI 2010 29 Tamara Venrooy wethouder af Zuidpias - Het doosje tissues was woensdag 30 juni hard nodig voor Tamara Venrooy. Zij nam na de raadsvergadering, waarin zij nog haar Perspectieven- nota verdedigde, afscheid als wethouder van de gemeente Zuidpias. Venrooy schoot daarbij meer dan eens vol. Zuidpias - Hij was net drie minuten wethouder toen de volgende benoeming erbovenop kwam. Henk van der Torn werd woensdag 30 juni benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. Beduusd liet hij zich het lintje opspelden door burgemeester André Bonthuis. Van der Torn ontving de onderschei ding voor zijn jarenlange inzet als ge meenteraadslid van de WD. Hij was dit van 1986 tot 1994 en van 2002 tot vorige week woensdag. "Dat is dus meer dan genoeg", aldus Bont huis. "Ik zal de raad ook erg missen", reageerde de kersverse wethouder. Daarnaast vertegenwoordigde deco- randus zijn partij in diverse commis sies en is hij sinds 1992 als vrijwilliger actief bij de waterscouting (zeever kenners) De IJssel. Van der Torn werd na de raadsverga dering en het afscheid van (ex)wet- houder Tamara Venrooy naar voren geroepen om na goedkeuring van de raad geïnstalleerd te worden als de nieuwe wethouder. Na 'dat beloof ik'kreeg Van der Torn de felicitaties van de burgemeester en de vraag om vooral te blijven staan. Zuidpias - De bikers en een surveillancewagen zullen bedrijventerrein De Hoo ge Veenen extra in de gaten houden. Dat meldt burgemeester André Bonthuis naar aanleiding van het bericht dat ondernemers op het terrein gedupeerd zijn door inbraken. De WD stelde tijdens de gemeente raadsvergadering op woensdag 30 juni schriftelijke vragen over deze kwestie. 'Er wordt van de kant van de politie aangegeven dat de wijkagent niet meer actief is en dat zaken over gedragen worden aan collega's, die dit naast hun andere werkzaamhe den moeten doen', zo is te lezen in de brief van de WD. "Ondernemers zijn hevig teleurgesteld. Ik denk niet dat de fout bij het beleid zit, maar bij de uitvoering ervan", lichtte Jan Hordijk toe. "De oorzaak van de commotie is dat er geschoven is met de wijkagent", aldus Bonthuis. "De situatie in Moer- kapelle zorgde ervoor dat we moes ten schuiven." De vraag van de WD of het col lege overweegt cameratoezicht uit te breiden, vond de burgemeester een 'ingewikkeld punt'. "Gezien de ontsluiting, zijn er mogelijkheden. Het punt is dat dan alle ondernemers mee moeten doen." Bonthuis vermeldde overigens dat het aantal meldingen van inbraken het laagste punt in vier jaar tijd heeft bereikt. "Maar dat zegt niet dat er niets moet gebeuren." "Bedankt, fijn dat je er was", begon burgemeester André Bonthuis. "In zes jaar tijd heb jij je vleugels uitge slagen, net als de gemeente Zuidpias dat nu doet. Een betere combinatie is niet mogelijk. Toch is er iets gebeurd, wat alles verandert." Want Venrooy heeft een zetel in de Tweede Kamer veroverd. Bonthuis: "Tamara, jij bent morgen geen be stuurder meer, maar volksvertegen woordiger. Jij kunt die zaken scheiden als geen ander. Ik hoop dat jij je blijft onderscheiden met je eigenschappen en kwaliteiten." Laten zien "Wij hebben Tamara destijds een kans gegeven terwijl zij geen ervaring Alle partijen lieten vorige week een persoonlijke boodschap achter in Hart van Holland. Behalve de SP, dit door bijzondere omstandigheden. Daarom dan nu toch zo op de val reep een laatste stuk. Nog maar drie vrouwen over Eerst Rineke Valk, nu ook Tamara Venrooy weg. De SP is een nieuwe partij in de gemeenteraad van de Zuidpias, dus veel ervaringen heb ben we met Tamara niet op gedaan. De meeste indrukken hebben we had", sprak Jan Hordijk van de WD Venrooy, de raadsleden en belang stellenden toe. "Dit deden we omdat ze bevlogen was, ze wilde de kans krijgen en pakken om van haar hobby haar werk te maken. Ze heeft laten zien dat ze het kan." De ex-wethouder zelf speechte over een 'sprong in het diepe' zes jaar ge leden. "Maar het is ook verschrikkelijk snel gegaan. Ik kan het alleen maar inschatten door naar onze oudste dochter Manon te kijken. Net drie was ze toen ik in -2004 wethouder werd, ze zat nog niet op school. Nu is ze bijna negen, gaat naar de boven bouw en heeft inmiddels een zus van vier jaar, Amber." van haar overgehouden tijdens de verkiezingscampagne vorig jaar. Zij kwam toen regelmatig met leuzen als: 'meer voor minder' en 'fuseren niet op kosten van de burger'. Het moet nog blijken of de WD dit waar kan maken zonder haar. Wij felicite ren Tamara met haar nieuwe plek in de Tweede Kamer en wensen haar veel succes met deze zware klus in Den Haag en hopen dat zij de Zuid- plas en ons niet zal vergeten. Namens de SP Zui dplas fractie: Diny Borrmann, Evert Knoester in algemene informatie staat, zoals hoe oud je moet zijn om een motor boot te mogen besturen en hoe hard er gevaren mag worden. "Maar de context is niet 'vaar er maar op los'", benadrukte Bonthuis. "Maar we heb ben dit jaar nog maar één melding binnen gekregen. Als er veel overlast komt, gaan we natuurlijk optreden." Een lange rij om Tamara Venrooy gedag te zeggen. Zuidpias - Bewoners rondde Ringvaart krijgen een brief waarin duidelijk wordt gesteld wat met een motorbootje mag in het vaarwater. Harm Lamberts van GBZ stelde woensdag 30 juni tijdens de gemeenteraad de vraag of de porte feuillehouder (burgemeester) bereid is op korte termijn preventieve informatie over regelgeving van motorvoertuigen in de gemeentepublicaties te plaatsen. is. Bijvoorbeeld speeltuin de Bata vier, 't Blok en het Werkcenter. "Het Werkcenter staat misschien wel sym bool voor mijn politieke overtuiging: mensen zelf de regie geven over hun leven. Ik ben met hart en ziel liberaal: vrijheid en verantwoordelijkheid zijn waarden waar ik zaken op toets. Hoe kun je als overheid mensen in hun kracht zetten, zodat ze het maximale uit zichzelf kunnen halen?" Prinses Venrooy had een hele lijst met na men opgesteld. Die van de mensen die zij bedanken wilde. Een speciaal dankwoord was er voor haar man Danny, 'die het mogelijk maakt dat ik dit allemaal kan doen'. "Manon en Amber, voor wie ik hoop dat ze op kunnen groeien in een wereld waarin je mag zijn wat je wilt. Volgens mij is de wereld later een paardrijdjuf en prinses rijker." Tamara Venrooy is nu Tweede Kamer lid en heeft de portefeuilles AWBZ en WMO. "Ik ga me goed inlezen." De nieuwe wethouder spreekt, de oude luistert vanaf de publieke tribune. Daarnaast wilde Lamberts graag zien dat het ontstane beeld van 'vaar er maar op los, er wordt toch niet opge treden' weg wordt genomen. Burgemeester André Bonthuis kon vertellen dat er een brief komt, waar- Regie Besturen is niet eenvoudig, moest zij beamen. "Maar dat hoeft het ook niet te zijn. jn deze raadzaal komen vele belangen bij elkaar en moeten tegen elkaar afgewogen worden als ze niet gezamenlijk kunnen komen. Verschillen mogen er zijn. Mensen zijn geen machines. Op papier ziet al les er eenvoudig uit, een organigram is zo getekend. Maar de wereld wordt bewoond door mensen en niet door nota's." Voorts haalde het nieuwe Tweede Kamerlid voorbeelden aan van hoe concreet en zichtbaar lokaal bestuur De ladtste spullen worden gepakt en dan is erge.en weg meer terug. Haar kamer is leeg, het werk in Den Haag roept. Tamara Venrooy trekt de deur van haar kamer in Zuidpias achter zich dicht.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 29