Zuidpias Bomenwijk nadert voltooiing l Wegoritwerp Burgemeester Klirikhamerweg iri voorbereiding Gemeente werkt mee aan versterken toeristische sector gemeente Ingebruikname ondergrondse vuilcontainers Bomenwijk VVN organiseert theoriecursus scootmobiel WEEK HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS 7 JULI 2010 Na de grondige renovatie van de flats door Vestia, is de gemeente in oktober 2009 begonnen met de herinrich ting van de buitenruimte. Na jarenlange bedrijvigheid kan er eindelijk genoten worden van het resultaat. Op donderdag 15 juli wordt het laatste asfalt aange bracht. Met het asfalteren zijn de werkzaamheden aan de verharding gereed en is de parkeerdruk verleden tijd. Wat staat er nog te gebeuren? Het is echter nog druk in de hele maand juli. In de week van 12 juli worden 17 onder grondse containers geplaatst en de afval aanbiedplaatsen voor grofvuil, groenafval en plastic krijgen een andere kleur verharding. De bewo ners hebben hierover een brief ontvangen. Het inzaaien van de gazons is in volle gang. Zitbanken, afvalbakken, bebording en fietsenrekken (zogenaamde fietsnietjes] worden voor eind juli geplaatst. Ook wordt de fietssluis nabij het fietstun- neltje naar Esse Laag vervan gen en wordt er op de kop van de Meidoorn een extra fiets sluis geplaatst. De resterende beplanting tegen de flats en de hagen die de parkeer plaatsen afschermen van de gazons, worden in november van dit jaar aangebracht. Meedenken over speelvoorzieningen Na de schoolvakantie worden de bewoners uitgenodigd om mee te denken over de speel voorzieningen in de wijk. Einde spreekuur Het spreekuur voor bewoners van de wijk wordt donderdag 22 juli tussen 14.00 en 15.00 uur voor het laatst gehouden. Na die tijd kunt u contact zoe ken met de gemeente via het meldpunt openbare ruimte (0180) 639 891 of via het meldingsformulier op www. zuidplas.nl. Binnenkort zijn de blauwe afvalzak ken verleden tijd in de Bomenwijk. De renovatie van de Bomenwijk is nage noeg afgerond en vanaf half juli worden ondergrondse con tainers voor huis houdelijk restafval geplaatst. Vanaf 1 augustus 2010 kunnen deze ondergrondse containers in gebruik worden genomen. De containers zijn uitsluitend bestemd voor de bewoners van de flats in de Bomenwijk. Bij goed gebruik zorgen de ondergrondse containers voor huishou delijk restafval voor een netter straat beeld en een prettige leefomgeving. Alle bewoners hebben een toegangspas die zij vanaf 5 juli in het Raadhuis kunnen laten opladen. Dit is de afvalpas die ook voor het afvalbrengstation deze afvalpas kunnen (je afvalzakken in de MÉ"'' JSÉkgggj. trommel plaatsen. De container telt het M l aantal afvalzakken dat I wordt ingeworpen en geeft een seintje wan- neer hij bijna vol is. De 16 container wordt dan zo snel mogelijk geleegd. Alles wat voorheen in de blauwe afvalzakken ging, huishoudelijk restafval, hoort nu in de container. Het aanbieden van het overige afval zoals gft en plastic blijft zoals het was; door middel de zak en op de aangegeven inzamel punten in de wijk. Grofvuil kan naar het afvalbrengstation. Inmiddels zijn alle bewoners van de Bomenwijk met een brief en een folder geïnformeerd over het gebruik van de ondergrondse containers. Het college van burgemeester en wethouders heeft op 29 juni 2010 besloten om het 50 km/u snel heidsregime te handhaven op de Burgemeester Klinkhamerweg te Zevenhuizen en verder uit te werken in het wegontwerp. Voor de her inrichting van de Burgemeester Klinkhamerweg is onderzoek gedaan naar de voor- en nadelen van het instellen van een 30 km/u of 50 km/u snelheidsregime. Reacties en advies Recent vond op 31 mei een informa tieavond over dit onderwerp plaats met omwonenden en belangheb bende ondernemers. Zij werden in de gelegenheid gesteld te reageren op de plannen en voorstellen van de gemeente. De gemeente ontving 88 reactieformulieren. Uit de reacties bleek dat een meerderheid zich uitsprak voor 30 km/u met een flink aantal aandachtspunten: goede oversteekvoorziening ter hoogte van het Kerkepad (tunnel tje weg i.v.m. overlast); verkeersveiligheid; lage snelheid; geen drempels; goede fietsvoorziening; goede voorziening voor voetgangers; weren van doorgaand verkeer. De gemeente heeft vervolgens advies ingewonnen bij Brandweer Zuidpias, Connexxion, Veilig Verkeer Nederland, Fietsersbond, Politie en Ondernemerskring Zevenhuizen- Moerkapelle om te toetsen welke snelheid het meest wenselijk is met oog voor de aangedragen aan dachtspunten en wettelijke moge lijkheden. Op de Fietsersbond na, spraken deze instanties zich uit voor een 50 km/u regime. Herinrichting Alleen bij een 50 km/h regime kan de inrichting van de weg aansluiten bij het snelheidsregime van de weg. Bij een 30 km/h regime is dat niet mogelijk, omdat er geen afdoende snelheidsremmende maatregelen getroffen kunnen worden om de weg goed te laten functioneren voor alle weggebruikers, waaronder bijvoorbeeld het landbouwverkeer. Het college verwacht met het uit werken van een 50 km/u regime de Burgemeester Klinkhamerweg zo in te richten, waardoor de weg: goed functioneert als gebiedsont- sluitende weg; veilig is voor oversteek (voetgan gers en fietsverkeer); geschikt is voor landbouwverkeer; optisch smaller wordt en meer ruimte biedt voor fietsers en voet gangers door de dubbele asmar- kering weg te laten. Uiteindelijk zal de herinrichting van de weg er toe leiden, dat weggebrui kers genoodzaakt zijn een lagere snelheid te voeren. Vervolgstappen Verkeersbureau Oranjewoud gaat in overleg met de gemeente aan de slag met het voorlopige ontwerp. Dit voorlopige ontwerp zal in september 2010 worden gepresenteerd in een informatiebijeenkomst. De grote lijnen van het ontwerp liggen dan vast; het is echter wel mogelijk aandachtspun ten mee te geven voor het definitieve ontwerp. In het voorlopige ontwerp zal ook veel aandacht zijn voor de kruispuntoplossingen. Uitnodiging bijeenkomst september 2010 Alle bewoners en bedrijven woonachtig of gevestigd aan de Burgemeester Klinkhamerweg, Swanlaweg en Zuidplasweg ontvan gen een uitnodiging voor de bijeen komst in september 2010. Voor alle andere geïnteresseerden geldt dat de datum, tijdstip en locatie van de bijeenkomst vermeld wordt op www. zuidplas.nl en op de gemeentepa gina in Hart van Holland. Veilig Verkeer Nederland (VVN), afdeling Zuidpias organiseert op vrijdag 16 juli 2010 in de Zespunt in Moordrecht een the oriecursus voor (aanstaande) bestuur ders van een scootmobiel. In deze cursus worden specifiek de verkeersregels voor •cootmobielbestuurders besproken. r wordt, bijvoorbeeld, uitleg gegeven over of een scootmobielbestuurder van de njbaan gebruik mag maken als voet- of ietspad ontbreken of slecht berijdbaar zijn. Ook als u nog geen scootmobiel heeft, maar deze wel hebt aangevraagd, kunt u aan deze cursus deelnemen. De cursus vindt plaatst op 16 juli in de Zespunt van 14.00 uur tot circa 16.30 uur. U wordt verzocht om op 13.45 uur aanwe zig te zijn. Cursusleider is Piet Molenaar. Deelname is gratis, er zijn geen kosten aan verbonden. Opgeven kan via e-mail (scootmobiel0vvn- zuidplas.nl) of telefonisch (0180) 316 000. Loopt u al een tijdje rond met een geweldig idee voor een toeristische onderneming in het Groene Hart? Grijp dan nu uw kans en laat zien dat u ondernemend bent! De praktijkcursus 'Mijn idee, goed idee' helpt u uw droom te verwezenlijken. Tijdens een informatiebijeenkomst op maandag 20 september in Party-en Zalencentrum de Heeren van Reeuwijck te Gouda kunt u al uw vragen stellen Aan deze bijeenkomst zijn geen kosten verbonden. In het Groene Hart zijn dro mers al doeners geworden en met succes! Daar hebben mensen met een goed idee al werk gemaakt van hun droom. Dat kunt u ook, ook uw idee is een goed idee! Of u nu droomt van een eigen Bed Breakfast of een boerde rijcamping, van werken in de buitenlucht als outdoorsport- ondernemer of natuurgids, uw idee kan een bedrijf worden. Voor meer informatie en om u aan te melden gaat u naar www.mijnideegoedidee.nl. Maak er snel werk van. Het aantal plaatsen is beperkt.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 5