Zuidpias Werkzaamheden herinrichting Eendragtspolder van start Profiel nieuw raadslid gemeente mÊÊÊÊÊ. WEEK VERVOLG BEKENDMAKINGEN s i mm WEGAFSLUITING AFRIT A20 HART VAN HOLLAND.! DEKRANTVOOR.DE ZUIDPLAS 7 JULI 2010 Openbare bekendmaking Nieuwe verkeersregels per 1 juli 2010 WERK AAN DE WEG Burgemeester en wethouders maken bekend dat: de raad in de vergadering van 30 juni 2010 de 2e en 3e wijziging van de Legesverordeningen 2010 heeft vastgesteld. De 2e wijziging is een wijziging als gevolg van de inwerkingtreding van de Crisis- en herstel- wet op 31 maart 2010. Deze wijziging treedt in werking met ingang van de eerste dag na die van deze bekendmaking en werkt terug tot en met 31 maart 2010. De datum van de ingang van de heffing is 31 maart 2010. De 3e wijziging is een wijziging als gevolg van de inwerkingtreding op 1 oktober 2010 van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo). Deze wijziging treedt in werking met ingang van de eerste dag na die van deze bekendmaking. De datum van ingang van de heffing is 1 oktober 2010. Als de Wet algemene bepalingen omgevings recht (Wabo) op een later tijdstip dan 1 oktober 2010 in werking treed dan treedt deze wijzig ing ook in op dat latere tijdstip in werking. Dit latere tijdstip is dan tevens de datum van ingang van de heffing. De wijzigingsverordeningen liggen koste loos ter inzage bij het cluster Belastingen van de afdeling financiën, gebouw De saffier, Kleinpolderlaan 4 te Nieuwerkerk aan den IJssel. Tegen betaling van een bedrag aan leges kunt u een afschrift krijgen. Sinds 1 juli 2010 is een aantal wijzigingen van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens (RVV) in werking getreden. Rouwstoet Een rouwstoet mag op een gelijkwaardige kruising niet doorsneden worden. Dit betekent dat weggebruikers op kruispunten zonder verkeerslichten, voorrangsborden of haaien- tanden de volgauto's van een rouwstoet voorrang moeten verlenen, onge acht van welke kant de rouwstoet komt. Dit geldt alleen voor rouwstoeten die herkenbaar zijn door spe ciale, officiële vlaggen. Het eerste voertuig van de rouwstoet moet zich aan de normale voorrangsregels houden. Een voetganger of een bestuurder van een gehandicaptenvoertuig die bij een zebrapad wil oversteken, moet een naderende rouwstoet die de officiële vlaggen voert, voor laten gaan. De bestuurder van een autobus die van een bushalte binnen de bebouwde kom wilweg rijden, moet een officiële rouwstoet die van achteren nadert, voor laten gaan. Buiten de bebouwde kom gold dit al. Brombakfiets Bestuurders van een brombakfiets waarvan de voorwielen een diameter hebben van meer dan AO cm, hoeven geen helm te dragen. Parkeerplaatsen Parkeerplaatsen kunnen door middel van onderborden gereserveerd worden voor een bepaald doel, bijvoorbeeld het afzetten en ophalen van passagiers of het opladen van elektrische auto's. Ligplaatsen in voertuigen Het gebruik van ligplaatsen in bussen, taxi's en personenauto's is toegestaan, mits deze ligplaatsen aan bepaalde eisen voldoen (bij lage IV van Regeling Voertuigen). Gehandicaptenparkeerplaats Parkeren op een gehandicaptenparkeerplaats is voortaan rechtstreeks gekoppeld aan het vervoer van een gehandicapt persoon. Fietsen Fietsen mogen voorzien zijn van richtingaanwijzers. Busstrook of busbaan Bestuurders van lijnbussen, trams en andere voertuigen die gebruik mogen maken van een busstrook of busbaan, mogen over verdrij- vingsvlakken en puntstukken rijden, die in een busstrook of busbaan liggen. Nieuwe verkeersborden Er worden twee nieuwe verkeersborden ingevoerd met de betekenis: 'verboden voor autobussen' en 'verboden voor vrachtauto's en autobussen'. Met de bouw van de aflaatconstruc- tie in de Rottekade, zijn de werk zaamheden aan de herinrichting van de Eendragtspolder begonnen. De polder wordt ingericht voor recreatie, natuur en waterberging. Via de aflaatconstructie stroomt het water van de Rotte indien nodig de polder in. Een tijdelijke bouwweg zorgt ervoor dat de benodigde transporten veilig naar de Rottekade kunnen. Hiervoor is gekozen uit het oogpunt van veiligheid voor zowel de transporteurs als de overige weggebruikers. Het gebied is onderdeel van het recreatiegebied Rottemeren en heeft juist in de zomer maanden veel bezoekers, waaronder een groot aantal fietsers. Ook wordt dé kans op schade aan wegen, bermen en woningen over de smalle wegen in het gebied door het vrachtverkeer zo geminimaliseerd evenals de overlast van de aan- en afvoer van bouw materialen voor omwonenden. De aanleg van de bouwweg duurt circa twee weken. De route loopt vanaf het Zuideinde via de Eendragtspolder naar de Rottekade. Enkele lichte transpor ten kunnen nog wel over de Rottekade plaatsvinden. Fjetsers omgeleid Het bouwterrein is inmiddels inge richt. Het fietsverkeer langs de Rotte wordt tot 24 juli 2010 omgeleid over een lengte van 1,5 km via de weg önderlangs. Dit wordt met borden aangegeven. Waterberging via de aflaat 'n verband met de klimaatverande ring en de toename van hoeveelheid en intensiteit van neerslag, is beslo ten de Eendragtspolder in te richten Voor waterberging in combinatie met een roeibaan, natuur en recreatie. Bij extreme waterstanden kan het water van de Rotte via de aflaatconstructie de waterberging in. Er komt een grote waterplas en een plasdrasgebied. De aflaatconstructie is een waterstaat kundig bouwwerk dat in de Rottekade wordt aangebracht over een lengte van ca. 60 meter. Om dit te kun nen realiseren worden damwanden geplaatst en wordt de kade vergra ven en verstevigd. Op palen wordt dan een betonconstructie gebouwd waardoor het water uit de Rotte via de aflaatconstructie de polder in kan stromen. Via een uitlaatvoorziening en het gemaal ir. J. Leemhuis-Stout kan het water later weer worden teruggevoerd naar de Rotte. De aflaatconstructie is naar verwachting in december 2010 gereed. Samenwerking project Eendragtspolder De aflaatconstructie is een project van het Samenwerkingsverband Eendragtspolder. Vanwege het waterstaatkundig karakter voert het Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard (HHSK) dit project uit. Voorvragen kunt u bij het hoogheemraadschap terecht. Voor het project Eendragtspolder werken HHSK, het Recreatieschap Rottemeren/Groen Service Zuid- Holland, provincie Zuid-Holland en de gemeenten Zuidpias en Rotterdam samen. Zandopspuiting ook van start In opdracht van Groenservice Zuid- Holland is er gestart met de aanleg van een pers- en retourleiding nabij de Middelweg in het recreatiege bied Rottemeren. Deze leidingen worden aangelegd om zand van de Zevenhuizerplas op te spuiten voor een deel van de inrichting van de Eendragtspolder. Om het zand te kunnen opspuiten, worden eerst kades opgeworpen. Deze kades zijn ongeveer drie meter hoog. Het zand, ca. 250.000 kuub, dient in eerste instantie voor voorbelasting. In een latere fase van de aanleg van het project zal het zand voor een deel op de bodems van de waterplas sen worden gestort. Hierdoor wordt plantengroei vertraagd en blijft het water helderder. De spuitwerkzaam- "heden zijn op 28 juni begonnen en duren tot ongeveer 10 september. Gedurende de bouwvakvakantie worden de werkzaamheden stil gelegd. Ook in de avonduren wordt er geen zand opgespoten. Zoals nu verwacht, zal de totale herinrichting van de Eendragtspolder tot recre atie-, natuurgebied en waterberging in 2012 zijn afgerond. De minister van Verkeer en Waterstaat brengt het volgende ter kennis aan belanghebbende. In verband met asfaltwerk- zaamheden, dient de afrit Nieuwerkerk a/d IJssel (17) van de A20 richting Utrecht (rechts), voor alle verkeer te worden afgesloten. De afsluiting vindt plaats in: Week 27 Van woensdag 7 juli 2010 21.00 uur tot donderdag 8 juli 2010 05.00 uur Of zoveel langer of korter als noodzakelijk. A Omleidingen Het verkeer uit de richting van Rotterdam wordt omgeleid via de A20 en de af- en toerit Moordrecht (18) Bijzonderheden Bij slechte weersomstandig heden kan het werk uitgesteld worden. Voor contact met betrekking tot deze afsluiting: Verkeersloket Wegendistrict Haaglanden Postbus 24018 2490 AA Den Haag Tel. (070)337 8643 dzh-verkeerslokethaaglandenld rws.nl Naam: S.M.L. (Suzanne) Broeren Geboortedatum: 17 december 1981 Partij: VVD Raadslid sinds: \v: 2010 Beroep: Promovendus klinische (kinder- en jeugdlpsychologie Adres: De Els 66, 2912 ND Nieuwerkerk aan den IJssel E-mail: s.broeren(3zuidplas.nl Lid van de raadscommissie: Maatschappelijke Ontwikkeling Hobby's: Sporten Reizen Lezen Koken Favoriete Zuidplaslocaties: Hitlandbos Molenviergang Mijn balkon Zuidplasmissie: Ik wil me inzetten voor een sterke gemeente, waar het fijn wonen, sporten, recreëren en werken is. Een gemeente waarin iedereen mee kan doen, zijn eigen vrijheden en verantwoordelijkheidheden heeft en neemt, verdraagzaam is naar anderen en er samen probeert iets van te maken. Een gemeente waarbinnen ieder dorp zijn eigen dorpse karakter behoudt, met voldoende huis vesting voor jongeren, met een liberaal beleid en een goed WMO- beleid. Een actieve en dynamische gemeente met een rijk vereni gingsleven en veel activiteiten voor jong en oud. Een gemeente waar mensen zich veilig en prettig voe len. Daar sta ik voor en daarwilik me de komende tijd voor inzetten.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 7