Zuidpias gemeente RAADSINFORMATIE WEEK HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DE ZUID PLAS 7 JULI 2010 Besluitenlijsten van de raadsvergaderingen van 29 en 30 juni 2010 Hieronder treft u een overzicht aan van de besluitvorming in de gemeenteraad van Zuidpias. U kunt deze informatie eveneens terugvinden op de gemeen telijke website www.zuidplas.nl. Besluitenlijst raadsvergadering van 29 juni 2010: 1. R 10138 Voordracht kinderburgemeester Naast de procedure om te komen tot de benoeming van een nieuwe burgemeester voor de gemeente Zuidpias, is ook er een procedure geweest om te komen tot een benoeming vooreen kinderburgemeester van de gemeente Zuidpias. De benoemingscommissie heeft in deze procedure waarbij tien kandidaten betrokken waren een keuze gemaakt en legt die ter besluitvorming aan de raad voor. De raad heeft besloten om Dilian Ritmeester tot kinder burgemeester te benoemen. 2. R 10120 Behandeling Perspectievennota 2011-2014 De Perspectievennota 2011-2014 vormt het eerste deel van de planning en controlcyclus voor het komende jaar. Deze nota geeft inzicht in de financiële mogelijkheden en onmogelijkheden van de nieuwe gemeente. De raad heeft besloten om onder meer in te stemmen met de financiële kaders van de Perspectievennota. 3. R 10109 Ruimtelijk toetsingskader 's-Gravenweg Het deel van de 's-Gravenweg tussen de 'scheve overweg en de gemeentegrens met Capelle aan den IJssel maakt onderdeel uit van de Groene Zoom en wordt alom beschouwd als een gewaardeerde, landschappelijke drager, die ruimte biedt aan een gevarieerd gebruik. De toename van het gebruik staat op enigszins gespannen voet met de landschappelijke waarden. Op dit moment ligt er een aantal verzoeken die specifiek ingaan op die verhoudingen. Met bijgaand nieuw toetsingskader moet het mogelijk zijn om enerzijds ruimte te bieden aan het realiseren van meer bouwvolumes en anderszijds landschappelijke waarden ten volle kunnen blijven ervaren. De raad heeft ingestemd met het Ruimtelijk toetsingskader 's-Gravenweg. 4. R 10112 Herontwikkeling voormalig gemeentekantoor Zevenhuizen Er dient een nieuwe invulling voor het voormalige gemeen tekantoor in Zevenhuizen gevonden te worden. Uw raad wordt gevraagd in te stemmen met het Integraal Programma van Eisen, waarin duidelijk wordt gemaakt aan welke randvoorwaarden de herontwikkeling van de locatie gemeentekantoor dient te voldoen. De raad heeft met de herontwikkeling van het voormalig gemeentekantoor Zevenhuizen ingestemd. Besluitenlijst raadsvergadering van 30 juni 2010 1. R 10107 Jaarverslag 2009 en begroting 2010 Scholengroep Holland De gemeenten waarbinnen de Scholengroep Holland het openbaar basisonderwijs verzorgt, houden zeggenschap op het gebied van opheffing, bestuurssamenstelling en financiën. Het bestuur van de scholengroep legt het jaarverslag, en de begroting voor 2010 ter goedkeuring voor. De raad heeft de begroting Scholengroep goedgekeurd. R 10105 Vaststelling verordeningen naar aanleiding van de Wet BUIG rjP 15 december 2009 heeft de Eerste Kamer ingestemd roet het wetsvoorstel Bundeling van uitkeringèn inkomens voorziening aan gemeenten (BUIG). De wet is met ingang van 1 januari 2010 ingegaan, maar gemeenten hebben gefaseerd de gelegenheid deze wet in te voeren. De gemeenteraad heeft tot 1 juli 2010 de tijd om een Afstemmingsverordening IOAW/IOAZ en de Handhavingsverordening WWB, WIJ, IOAW en IOAZ vast te stellen. De raad heeft de verordeningen vastgesteld. 3. R 10122 VROM Starterslening Zuidpias Het college heeft in het collegeprogramma de invoering van de VROM Starterslening opgenomen. Doelstelling is hierbij bepaalde groepen starters op de koopwoningmarkt een financieel duwtje in de rug te geven zodat het voor hen mogelijk wordt een woning te kopen. In de Perspectievennota is hiervoor reeds een bedrag gereserveerd. Nu doet zich echter het feit voor dat de uitvoerder van de regeling, de SVn, heeft laten weten dat zij vanaf 26 mei jl. geen aanvragen meer in behandeling neemt, omdat het budget is uitgeput. De afgelopen weken heeft een vervier voudiging plaatsgevonden van het aantal aanvragen. De SVn wil nu van de gemeenten weten of zij willen doorgaan met het verstrekken van startersleningen of niet. De raad heeft conform het voorstel besloten. 4. R 10132 Financiële verantwoording 2009 van de fracties van de gemeenteraad van Nieuwerkerk aan den IJssel. leder jaar dienen de fracties over het vorige jaar verant woording af te leggen over de ontvangen fractie vergoedingen. Het niet bestede bedrag vloeit terug naar de gemeente. De raad is met de financiële verantwoording akkoord gegaan. 5. R 10113 De 2e en 3e wijziging van de Legesverordeningen 2010 Op 1 juli 2010 treedt de Wet algemene bepalingen omge- vingsrecht (Wabo) in werking. De bouwgerelateerde leges in de tarieventabellen van de geldende legesverordeningen 2010 van de gemeente Zuidpias zijn met de Wabo niet in overeenstemming en moeten worden gewijzigd. Daarnaast is op 31 maart 2010 de Crisis- en herstelwet in werking getreden. Deze wet heeft eveneens gevolgen voor de legesverordeningen 2010 en de uitvoering daarvan. De Legesverordeningen 2010 moeten hierdoor met terugwer kende kracht per 31 maart 2010 worden gewijzigd. Dit voorstel voorziet in bedoelde wijzigingen. De raad heeft met de 2e.en 3e wijzing ingestemd. 6. R 10114 Aanpassing APV De Wet algemene bepalingen omgevingsrecht IWabo) introduceert de omgevingsvergunning die in de plaats komt van een reeks vergunningen, ontheffingen of toestemmingen voor het realiseren van een fysiek project. Een aantal gemeentelijke toestemmingsstelsels integreert verplicht in de Wabo. Baarom is het noodzakelijk dat de APV op een aantal punten aangepast wordt aan de Wabo. Deze wijzigingsverordening maakt de APV Wabo-proof. De raad heeft ingestemd met de aanpassing. 7. R 10126 Bezwaarschrift tegen weigering bestemmings planherziening perceel Tweede Tochtweg 93 Nieuwerkerk aan den IJssel De afhandeling van het bezwaarschrift namens 't Gilde gericht tegen het geweigerde verzoek om tot een bestem mingsplanherziening te komen voor het inpassen van een bestaand garagebedrijf op het perceel plaatselijk bekend Tweede Tochtweg 93 te Nieuwerkerk aan den IJssel. De raad heeft besloten het bezwaarschrift ontvankelijk, doch ongegrond te verklaren. 8. R 10104 Vaststelling subsidiebeleid gemeente Zuidpias De gemeente Zuidpias staat voor de taak om haar subsidie beleid te harmoniseren dan wel nieuw subsidiebeleid te formuleren. Voor de gemeente is dit noodzakelijk omdat er twee jaar na de fusiedatum een nieuwe subsidieverorde ning moet zijn vastgesteld. Er zal een proces in gang worden gezet waarbij alle stappen om te komen tot een nieuw subsidiebeleid zorgvuldig moeten worden doorlopen. De eerste stap is het aan de raad voorleggen van bijgaande kadernota. Hierin worden de uitgangspunten voor het nieuwe beleid geschetst en staan ook de verdere stappen in het proces benoemd. De raad heeft het subsidiebeleid vastgesteld. 9. R 10116 Dorpshuis Moordrecht De afgelopen periode is besteed aan het verkrijgen van een geactualiseerd (financieel) beeld van de transformatie van het oude gemeentehuis Moordrecht in een dorpshuis. De raad heeft met inachtneming van twee moties inge stemd met het voorliggend voorstel om de alternatieve optie "bestaande raadhuis en gebouw De Zuidpias uitbrei den" verder uit te werken. 10. R 10106 Aangepast dekkingsvoorstet sporthal op sportpark kleine Vink De aanbestedingsresultaten van de sporthal in het toekomstige sportpark Kleine Vink vragen om een aange past dekkingsvoorstet van de structurele lasten. Er worden voorstellen gedaan hoe de extra structurele kapitaatlasten kunnen worden gedekt. De prijsstijgingen en de toepassing van duurzaamheidmaatregelen zijn de belangrijkste oorzaken van de extra kapitaatlasten. De raad heeft met dit voorstel ingestemd. 11. R 10127 Behandeling Jaarrekeningen 2009 Bij dit onderwerp worden de drie jaarrekeningen van de fusiegemeenten behandeld. De raad heeft ingestemd met het voorliggend voorstel. 12. Benoeming leden commissie voor onderzoek van de geloofsbrieven in verband met de benoeming van de heer H. van der Torn (VVD) als wethouder en in verband met de installatie/beëdiging van mevrouw S.M.L. Broeren als raadslid (VVD) De raad heeft de heren R. de Graaff, H.G. Lamberts, J. Ooms benoemd als leden van de commissie voor onder zoek van geloofsbrieven benoemd. 13. R 10135 Voordracht en verkiezing van de heer H. van der Torn tot wethouder De heer H. van der Torn is overeenkomstig het voorstel verkozen tot wethouder. 14. R 10136 Installatie/toelating van mevrouw S.M.L. Broeren Mevrouw S.M.L. Broeren is overeenkomstig het voorstel toegelaten als lid van de gemeenteraad van de gemeente Zuidpias. 15. R 10133 Benoeming van de heer J.E.M. Vroegop in diverse gremia van de raadsorganisatie De heer J.E.M. Vroegop is overeenkomstig het voorstel benoemd als voorzitter van de commissie Bestuur, Financiën en Beheer. Tevens maakt de heer Vroegop deel uit van het presidium. Indien de raad op een individueel verzoek heeft beslist, wordt de verzoeker op korte termijn van de beslissing met de motivering op de hoogte gesteld. De originele besluiten zijn bindend. Voor de mogelijkheden van bezwaar en beroep tegen besluiten van de raad wordt u verzocht te letten op het volgende: - Let op de afzonderlijke bekendmakingpublicaties of het persoonlijke bericht (individuele gevallen); in beide gevallen worden de beroepsmogelijkheden aangegeven; - Informeer bij vragen bij de behandelende afdeling; - Tegen een aantal door de raad behandelde onderwerpen is (nog) geen bezwaar mogelijk. Als u meer wilt weten over bovengenoemde besluiten kunt u contact opnemen met de behandelende afdeling of de griffier, P. van Vugt, tel. (0180) 330 311. frermaffiriivMmiri'iii m i m hhpj ingrown uw mm iiiiiiiiinwB8Maaafëgaw!HBKa}a«MWi«H,M ap—BWWB

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 9