klikken L GENDIJK Arjan Lagendijk Jeugdvakantieweek voor ridders en prinsessen Ook Vijverzicht rode zone N219 bij Nieuwerkerk dicht r VERKOP SUCCESVOL AANKOPEN BETROUWBAAR TAXEREN m HART VAN HOLLAND I NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL I 14 JUL! 2010 15 Openingstijden bibliotheek Er werd gebridged... ZONDAG 18 JULI ÖBEEk O Nieuwerkerk aan den IJssel - De zo mervakantie wordt traditioneel af gesloten met de Jeugdvakantieweek. Negen organisaties werken samen om een week volop leuke activiteiten aan te bieden. De coördinatie is in handen van Speeltuinvereniging IJs- selkids, Zeeverkennersgroep de IJssel, een aantal enthousiaste vrijwilligers en Stichting Jeugdwerk Zuid plas. Dit jaar vindt de Jeugdvakantieweek plaats van maandag 9 tot en met vrijdag 13 augustus. Het thema is ridders Et prinsessen. Het Raadhuisplein is maandag 9 au gustus het toneel voor de opening van de jeugdweek met het prinses sen- en ridderfestijn. Er is onder andere een hobbeldebobbelpaar- denrace en een ringsteekspel op de fiets. Kinderen van alle leeftijden zijn welkom van 11.00 tot 13.00 uur, deelname is gratis. Aansluitend op de opening gaat het programma bij de zeeverkenners verder met een spetterend water spektakel. Stokbrood bakken, vlot bouwen, waterspellen, roeien, wrik ken en een opblaasbotenrace. Ook is er een workshop schermen van 15.00 tot 16.00 uur onder leiding van een professionele schermer. De kinderen worden voorzien van drin ken, ze dienen zelf hun boterham men mee te nemen. Voor deze dag is een zwemdiploma verplicht. Deze activiteit vindt plaats op het terrein Zeeverkenners (entree naast de wa terzuivering op de dijk),van 13.00 tot 17.00 uur voor iedereen van zeven tot en met twaalf jaar, de toegang bedraagt 1,50 euro. Het grote Spelletjesfeest wordt ge houden op dinsdag 10 augustus op de Fransezoom bij activiteitencen trum IJsselhage. De kronkelrups is er weer en Ben de Banjoman zorgt voor de muziek. Poffertjes en suikerspin nen maken de dag compleet. Ook mogen de kinderen een zandkaart maken. De dag duurt van 10.00 tot 16.00 uur en is bestemd voor alle leeftijden. De entree bedraagt 2,- euro. Kinderen maken kunst op het Raad huisplein op woensdag 11 augustus van 10.00 tot 12.00 uur. Alle kinde- Trommel iedereen op voorde jeugdvakantieweek. (archieffoto) ren zijn welkom, deelname is gratis. Er wordt een kleine vergoeding ge vraagd voor enkele knutselklusjes. In de middag is er theater op het Raadhuisplein. Dit jaar verzorgt de bibliotheek een bijzondere voor stelling door de theaterfiets op het Raadhuisplein. "Kom op tijd en zorg dat je een stoeltje hebt", adviseert de organisatie. De voorstelling duurt van 14.00 tot 15.15 uur, is voor kin deren van twee tot elf jaar en de entree bedraagt 1,- euro. (voorver koop in de bibliotheek vanaf maan dag 9 augustus). Woensdagavondstaan volgens traditie de waterspelletjes met de brandweer op de agenda/ Op het speelveld naast de Bron or ganiseert de brandweer een avond waarbij de brandspuiten een be langrijke rol spelen. Je kunt mee spelen met een gezellig, spetterend potje spuitvoetbal vanaf 19.30 uur, voor alle leeftijden en gratis! Je eigen kasteel bouwen in het kastelendorp bij de speeltuin, dat kan op donderdag 12 augustus. De bouwvakkers zullen trek krijgen van het zware werk: worstjes van de vuurkorf gaan er dan wel in. Het kastelendorp is open van 10.00 tot 13.30 uur voor kinderen van zes tot twaalf jaar; de entree bedraagt 1,50 euro. Donderdagmiddag staat Prinses- sendans en riddermuziek op het programma. Aan het eind is er een demonstratie voor de ouders. De Nieuwerkerk aan den IJssel - De sen 20:00 uur en 6.00 uur repa- Schielandweg bij Nieuwerkerk (pro vinciale weg N219) is in de nacht van donderdag 15 op vrijdag 16 juli dicht wegens werkzaamheden. De provincie Zuid-Holland voert tus- ratiewerkzaamheden uit tussen de Kerklaan en de Europalaan. Het ver keer wordt met behulp van borden omgeleid. Voor meer informatie: www.zuid-holland.nl/n219 dansworkshop wordt gegeven door Corry de Klepper van de muziek school van 14.00 tot 16.00 uur en is bestemd voor kinderen van acht tot twaalf jaar; de entree bedraagt 1,- euro. Franse avond bij de jeu de boules- club op donderdagavond. Kinderen krijgen de regels van het spel uit gelegd en kunnen een potje jeu de boules spelen. Ook is er franse mu ziek en zijn er franse hapjes. Deze activiteit vindt plaats bij Sportpark Dorrestein, van 19.00 tot 21.00 uur, voor kinderen van zes tot twaalf jaar. De kosten voor deelname be dragen 1,- euro. De week wordt afgesloten met een speurtocht van Stichting Welzijn Buitenlanders op vrijdag 13 au gustus van 10.00 tot 12.00 uur. Op zoek naar de schat met opdrachten waarbij ridders Et prinsessen cen traal staan. De activiteit is bestemd voor kinderen tot twaalf jaar; de en tree bedraagt 1,- euro. In de middag is het tijd voor hon- denpret. De middag begint met een demonstratie van politiehonden. Daarna kunnen de kinderen mee doen aan een wedstrijd met hun eigen hond. De echte uitsmijter is het disco- zwemmen in het Polderbad op vrij dag van 18.30 tot 20.30 uur. Kinde ren van zes tot en met twaalf jaar, in bezit van zwemdiploma, zijn wel kom. De toegang bedraagt 1,- euro. mag dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Nieuwerkerk heeft er sinds deze week weer een rode zone bij; het Vijverzicht, de straat naast het Ontmoetingscentrum. Dit heeft de gemeente besloten, nadat er de afgelopen tijd een aantal inciden ten en klachten van omwonenden zijn geweest. Een rode zone wil zeggen dat jongeren zich niet op deze locatie mogen ophouden en er is daarnaast een alcoholverbod ingesteld. Wat vinden de jongeren van de problemen en wat zien zij als oplossing? Hart van Holland sprak met een aantal jongeren bij het Vijverzicht. Door Marlonneke Willemsen Het viel op dat, ondanks de rode zone, er vrijdagavond gewoon jon geren op het bankje zaten, al moest je er echt op letten, want horen deed je ze niet. Het ging om een groep begin-twintigers, die rustig met elkaar zaten te praten. Ze wa ren niet allemaal op de hoogte van het feit dat het gebied een rode zone is en dat er een alcoholverbod geldt, maar dat zou volgens hen ook niet veel uitgemaakt hebben. "Ik wil best een gesprekje aangaan met een agent waarom ik hier zit en als ik hier een biertje drink, is er niemand die dit merkt. Maar het gaat ons niet om de alcohol, ook zonder is het gewoon gezellig." De jongeren zelf vinden ook dat sommige incidenten, zoals het ingooien van ruiten bij het Ontmoetingscentrum, te ver gaan, maar volgens hen gaat het hierbij om jonge middelbare scholieren, die net begonnen zijn met drinken. "Die jonge gasten gaan vaak te ver en gaan door de alcohol gekke dingen doen. Ik zou ook boos worden als ie mand een steen door mijn raam zou gooien. Dat doe je gewoon niet. De problemen ontstaan ook omdat er niet genoeg te doen is. Ze gaan zich Nieuwerkerk aan den IJssel - De bibliotheek in Nieuwerkerk kent ge wijzigde openingstijden tot en met 7 augustus. De bieb is in deze periode open op dinsdag, woensdag, don derdag en vrijdag van 14.00 uur tot 17.00 uur en op vrijdagavond van 18.30 uur tot 20.30 uur. De andere dagen zijn de deuren gesloten. Van vrijdag 25 juni tot en met zater dag 31 juli 2010 geldt voor boeken een uitleentermijn van zes weken. Nieuwerkerk aan den IJssel - Cor Lageman en Michiel de Korver zijn de winnaars (62.50) van de zevende ronde van de zomerbridge van de Nieuwerkerkse Bridgeclub. Tweede werden Wijntje de Graaf en Marijke Blok (59.00); de derde plaats was voor Renate Tournier en Betsy Kui per (58.75). vervelen en dan gaan ze dit soort dingen doen. Daarnaast ligt het ook wel een beetje aan de omwonenden zelf; als ze zich laten provoceren, maken ze het alleen maar leuker voor de jongeren om rotzooi te trap pen. Het is toch stoer ais je veertien bent en er rent iemand met een pa raplu achter je aan. Verder is er ook te weinig politie. Er zijn wel van die mensen van de gemeente, maar die worden gezien als mislukte agenten, die via een achterdeur toch nog voor politie-tje mogen spelen en zij wor den dus niet serieus genomen." Het feit dat er ook jongeren op het bankje zitten die geen overlast ver oorzaken, wil niet zeggen dat de situatie niet zo ernstig is als wordt voorgesteld, dat de omwonenden geen overlast zullen hebben en dat er dus geen actie moet worden on dernomen, maar het bewijst wel dat niet alle 'hangjongeren' problemen veroorzaken en dat de goeden altijd onder de kwaden moeten lijden. Het is een complexe kwestie, waar niet zomaar een oplossing voor gevon den kan worden en we moeten op passen dat we straks nergens meer buiten mogen zitten, want vooral met dit mooie weer kan dit erg ge zellig zijn. Nieuwerkerk aan den IJssel Herv.Gem. Oude Kerk 9.30 uur ds. DJ. Cuperus en 18.45 uur ds. H.C. Marchand. Herv.Gem. Nieuwe Kerk 9.30 uur ds. H.C. Marchand en 18.45 uur ds. DJ. Cuperus. Prot.Gem. Ontmoetingscentrum geen dienst Prot.Gem. De Bron 9.30 uur mw.ds. J.A. Mekkes. Geref. Kerk Vrijg. De Lichtkring 9.30 en 16.30 uur leesdienst. St. Josephparochie 9.30 uur pastor W Bekedam. NWWI MAKELAAR

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 15