zfoWdldH klikken 'Moordrecht Sportief voor de 25e keer succesvol Nieuwe buitenboordmotor voor waterscouts Moet heel Moordrecht het weten? Zestigplussers aan de waterkant i HART VAN HOLLAND MOORDRECHT 14 JULI 2010 ZONDAG 18 JULI dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl Mail: redactie@hart-van-holland.nl u Moordrecht Volle Evangelie Gem. Moor drecht 10.30 uur mw. T. Anno- tee. Ger. Kerk Moordrecht-Gouderak PKN(Ontmoetingskerk) 10.00 uur Dorpskerk SOW. Herv. Gem. Moordrecht Dorps kerk geen dienst. Herv. Bethelgem. 11.00 uur ds. Oosterom en 18.30 uur kand. Van den Berg. R.K. parochie St. Johannes Ont hoofding: Woord- en Commu nieviering Pastor van der Horst. De kerk is elke donderdagoch tend open vanaf 11.30 uur; om 12.00 uur zal het middaggebed plaatsvinden. We zijn allemaal winnaars: prijs voor iedereen. Proost! Moordrecht - Hengelsportvereni ging Moordrecht hield zaterdag 10 juli een viswedstrijd voor 60-plus- sers in de Oude Rijn bij Nieuwer- brug. De deelnemers, waarvan de jongste zestig is en de oudste tach tig, kijken ieder jaar weer uit naar deze gezelligheidswedtrijd met een hapje en een drankje en voor ieder een een prijs. Een aantal van deze 60-plussers is nog steeds.actief in de competitie en een aantal in de onderlinge ouderencompetitie. Het koppel Piet Blom en Cees van Vliet werd eerste bij de 'ouwe rak kers' met 2483 gram. Tweede wer den John van Llunen en Piet van de Wereld met 2215 gram en derde Bart Klarenberg en Henk Multem met 1477 gram. Moordrecht - De beroepsvaart op de IJssel zal flink toenemen met de komst van de nieuwe containerterminal in Rotterdam. Als je dan met je zeilboot midden op de IJssel zit en de wind valt weg, heb je een probleem. De waterscouts van Moordrecht- Gouderak zijn daarom heel blij met de nieuwe buitenboordmotor die zij dankzij de medewerking van MSG watersport en de Rabobank in ont vangst konden nemen. De scouts zullen hun nieuwe aan winst tonen op de braderie van 11 september; zij verzorgen dan een gratis minicursus 'varen met de buitenboordmotor' voor jongens en meisjes vanaf elf jaar. Voor meer informatie: www.scoutingmoordrecht.nl Moordrecht - Het begon ooit als een triatlon over vier dagen en het blijft een succes: Moordrech t Sportief. Van 5 tot 8 juli vond de jubileumversie plaats, met vier dagen fietsen door het Groene Hart. "Het blijft leuk om te doen", zei Arie Reijms, die oak nu weer de organisatie voor zijn reke ning nam. Door Joke Heikens De start was als vanouds bij de Zes- punt, waarTrudi Bos de deelnemers op weg stuurde met een routebe schrijving. Ik heb altijd meege fietst", vertelt ze. "Maar omdat Arie te weinig tijd heeft om iedereen op weg te sturen en om onderweg met koek-en-zopie te gaan staan, heb ik aangeboden te helpen, ik zit hier zo vaak mogelijk." De fietsers staken donderdagavond over met de pont om via Gouderak naar Berkenwoude te rijden. Het prachtige weer zorgde voor veel te genliggers, want veel mensen stap ten op de fiets. Ondanks dat het een jubileum was, werd er gewoon gefietst. "Ja, maar eind augustus gaan we nog een spe ciale avond houden met een fiets tocht en een picknick", zegt Arie Reijms. Dat hebben we al vaker gedaan, toen we twintig jaar be- Ze spraken over hoe warm het was en hoe dorstig ze waren, stonden bijvoorbeeld." Weer op weg na een rustpauze. Het gesprek ging tijdens de rust pauze over hoe het allemaal begon. "Vijfentwintig jaar geleden fietsten we twee avonden, we wandelden een avond en we zwommen een avond. Wandelen vond niemand echt leuk, dus dat viel als eerste af. Toen we geen plek meer in een zwembad konden krijgen, viel dat ook af", legt Arie Reijms uit. "Er doen nu zo'n 55 personen mee, dat is een leuk ploegje!"

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 17