klikken f.- Tropische sferen en schaafijs Recreatief karren door diepe kuilen Alcoholverbod strand Nesselande Filmmiddag in Kristal Eastside Got Talent Achtervolging na inbraak snackbar HART VAN HOLLAND NESSEtANDE 14 JULI 2010 19 ZONDAG 18 JULI Nesselande - "Ik wens jullie veel plezier en een geweldige dag." Met deze woorden opende Henk Koedijk, portefeuillehouder Sport en Recreatie en be heer buitenruimte van de deelgemeente Prins Alexander zondag 11 juli het terreinrijden in Nesselande. Plezier stond voorop bij dit evenement; er werd niet gereden voor een prijs op snelheid of tijd, maar het ging er vooral om dat de deelnemers en toeschouwers het naar hun zin hadden. Door Marlonneke Willemsen Vanaf de officiële start om elf uur waren er al veel deelnemers aan wezig, die niet konden wachten om met hun terreinwagen het parcours op te gaan. Op een bouwterrein bij de Brandingdijk/ Siciliëboulevard was een uitgebreid recreatief par cours aangelegd. Volgens William Paay van de Stichting Jeebee, die het evenement organiseert, was het belangrijkst dat de deelnemers en de toeschouwers een leuke dag hadden. "Het is vandaag puur recreatief. We willen geen wilde acties of ongeluk ken. Als de deelnemers in onze ogen te snel of te wild rijden, krijgen ze een waarschuwing. Als ze hier niet naar luisteren, halen we ze van het parcours af. De toeschouwers kun nen hierdoor op een veilige manier Het strand van Nesselande aan de oevers van de Zevenhuizerplas is een gebied waar gezinnen, jon geren en ouderen zich goed ver maken. Wanneer er sprake is van overlast op het strand, dan wordt dit vaak veroorzaakt door jon geren, na het drinken van grote hoeveelheden alcohol. Het alco holverbod is dus een middel om preventief op te kunnen treden tegen deze vorm van overlast. Bestuurder Henk Koedijk van deel gemeente Prins Alexander toont dicht bij het parcours kijken. De rij ders weten dit en houden hier ook rekening mee. We stellen niet echt eisen aan de deelnemende voertui gen, de mensen moeten alleen goed verzekerd zijn. We hebben het par cours zo aangelegd, dat de hele die pe kuilen ontweken kunnen worden, waardoor ook bijvoorbeeld bezitters van de SUV mee kunnen doen." Koedijk was ook erg enthousiast over het evenement en hoopt dat dit de komende tijd vaker in Nes selande gehouden kan worden. "Ik hoop dat het mooie weer van vandaag in combinatie met de re gen van gisteravond gezorgd heeft voor een mooi parcours. Het is leuk dat dit evenement al een aan tal keer in Nesselande gehouden is en ik hoop dat het terrein nog een tijdje beschikbaar blijft, zodat zich tevreden met het besluit van het college. Koedijk: "Nesselande is een prettige woonwijk en op het strand van Nesselande is het prettig toeven. Helaas hebben we daarnaast moeten constateren dat groepen jongeren dit beeld verstoren, onder invloed van al coholische dranken. De overlast die daaruit voor bewoners en bezoekers ontstaat, willen we zo snel mogelijk teniet doen. Het al coholverbod geeft ons de moge lijkheid om snel en accuraat op te treden." er in het na- of voorjaar nog een keer terrein gereden kan worden. Ik zal hier maandag gelijk navraag naar gaan doen. We kunnen hier natuurlijk geen grond voor vrij houden, maar als we zo'n mooi stuk braakliggend terrein hebben, moeten we er ook gebruik van ma ken." Nesselande - Nesselande Kids houdt donderdag 15 juli een filmmiddag in de Kristal. Alice in Wonderland wordt vertoond van 13.30 tot 16.30 Met deze talentenjacht wordt een platform geboden aan muzikale talenten uit de deelgemeente Prins Alexander en een mogelijkheid aan bewoners vrijwilligerswerk te doen. Eastside Got Talent richt zich op jongeren van twaalf tot en met 27 jaar, woonachtig of schoolgaand in de deelgemeente Prins Alexander. De talentenjacht richt zich op drie groepen: solozangers (met of zonder muzikale ondersteuning), bands en instrumentalisten. Wanneer alle aanmeldingen binnen Nesselande - De avond was tro pisch, de zon ging sfeervol onder, het schaafijs bracht verkoeling, de wijn liet zich goed smaken. De tongen werden losser, de plannen mooier en mooier en de tropische verrassingen dansten rond en met Er werd een signalement versprei'd van de mannen en de auto en op de plek van de inbraak werd een spo renonderzoek ingesteld. Korte tijd later werd de vluchtauto door de ANPR opgemerkt bij de Maastunnel. Diverse eenheden werden gewaar schuwd en zetten de achtervolging in. Via onder andere de Pleinweg en de Strevelsweg kwam men op de Matlingenweg. Daar vloog de auto met de verdachten de bosjes in en ook een politieauto reed de berm in en belandde tegen een boom. Nie mand raakte daarbij gewond. uur. De toegang bedraagt 0,50 euro. Voor meer informatie en aanmel ding: tonydossantos@live.nl of 06 11325002. zijn worden muzikale talenten gese lecteerd voor een voorronde, waarna de grootste talenten doorgaan naar een spetterende finale, waarin er een jury- en een publiekswinnaar worden uitgeroepen. Aanmelden kan tot 13 augustus via www.buurtwer-alexander.nl De voorronde vindt plaats op zater dag 25 september in The Little Cave te Zevenkamp en de finale is op 28 oktober 2010 in Outland. de gasten: Ondernemersclub Nes selande (OCN) vierde de zomer. Er werd afscheid genomen van twee bestuursleden, drie nieuwe staan klaar om het bestuur te versterken. De volgende clubavond wordt 2 sep tember gehouden. De inzittenden gingen er vandoor, maar een van hen meldde zichzelf al snel bij de politie. Een ander is aangehouden nadat hij was ge vlucht en hij' werd daarbij in zijn arm gebeten door een politiehond. Een derde verdachte werd korte tijd later aangetroffen in een boom. De drie verdachten, Rotterdammers van achttien en ne gentien jaar oud zijn aangehouden en overgebracht naar een politie bureau. De gebeten man heeft zich moeten laten behandelen in een ziekenhuis. mag dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl Nesselande Kerk in Nesselande (Brede School) St. Josephparochie 9.30 uur pastor W Bekedam. Nesselande - Op het strand van Nesselande en in de directe omgeving daarvan geldt een alcoholverbod. Het verbod geldt voor het winkelplein, het strand en het aangrenzende gebied. Daar mogen mensen geen al cohol drinken of geopende blikjes en flesjes alcohol bij zich hebben. Het alcoholverbod geldt in het openbare gebied, maar niet voor terrassen van horecagelegenheden. Het verbod geldt tot 1 september. Nesselande - Eastside Got Talent, een talentenjacht, wordt dit najaar ge houden in de deelgemeente Prins Alexander. De jacht wordt georganiseerd door een aantal muzikale instellingen, Stichting Buurtwerk Alexander en de deelgemeente. Nesselande .tDrie mannen zijn na een achtervolging donderdagmorgen 8 juli aangehouden op de Matlingenweg na een inbraak in een snackbar in Nesselande. Agenten kregen rond 3.30 uur een melding dat aan het Malta plein een inbraak was gepleegd. Getuigen hadden gezien dat daar een auto bij was weggereden met daarin vijf personen. Deze wagen was vermoedelijk eerder die nacht ook al betrokken bij een inbraak aan de Pep pel weg.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 19