Zwarte band examens Tropische hitte tijdens Kikkertoernooi Zwakke plek in veenkade Wie wint het clubkampioen schap? Bi Brandweer- berichten w HART VAN HOLLAND REGIO] 14 JULI 2010 23 Hengelen Expositie Horror in het bos Nieuwerkerk aan den IJssel - Vier leerlingen van KVC Peek deden vorige week mee aan het karate zwarte- bandexamen tijdens het nationale zo merkamp van de NKADit karate kamp staat bekend om de zware nacht- en conditietrainingen. Vrijdagavond vond het technisch examen plaats en zater dagmiddag het vechtgedeelte. In de volle zon moesten voor zwarte band vijftien partijen gespard worden; een pittige opdracht omdat bij het kyoku- shin karate, het full-contactsysteem gehanteerd wordt. Toen aan het eind van de middag de uitslag bekend ge maakt werd, bleek KVC twee zwarte banders rijker: Ferdy Eikelenboom en Arco Dielhof. Ellen van Nierop be haalde haar tweede dan graad en Dirk van Vliet zijn derde dan. Sensei Peet Peek heeft in dertien jaar, elf leerlin gen begeleid naar de zwarte band. Nieuwerkerk aan den IJssel - Dat het kikkertoernooi van Tennisclub Nieuwerkerk (TCN) voor het eerst in de zomervakantie gespeeld werd, had zo zijn consequenties.- Er waren aanzienlijk minder inschrijvingen dan andere jaren, daartegenover was de wedstrijdleiding blij met het feit dat er de hele dag door gespeeld kon worden. De finales van het toer nooi - voor d ejeugd van zes tot en met zeventien jaar - werden zater dag 10 juli gespeeld. Honderdzevenentachtig wedstrijden werden er gespeeld van maandag tot en met zaterdag; 24 deelnemers kwamen van TCN. De temperatuur liep soms zo hoog op dat de wed strijdleiding zorgde voor parasols en emmers water voor de nodige ver koeling. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard heeft een zwakke plek gevonden in de groene kade langs de Ringvaart. Vermoede lijk is dit veroorzaakt door gegraven gangen van mollen of andere dieren. Het hoogheemraadschap heeft met een opdracht tot herstel gegeven. Schieland en de Krimpenerwaard voert sinds vorige week extra in specties uit aan de regionale kerin gen. De aanhoudende droogte kan scheuren veroorzaken in de veenka- den in het gebied. Om te voorkomen dat deze scheuren te groot worden en voor afschuiven van de kaden of doorbraak zorgen, wordt er extra ge ïnspecteerd. Op die manier kan het hoogheemraadschap tijdig ingrijpen als een kade schade oploopt. Vorige Van links naar rechts Ellen van Nierop, Peet Peek. Ferdy Eikelenboom, Arco Dielhof en Dirk van Vliet. Waar vind ik verkoeling7 Finales werden gespeeld door: Meisjes: Enkel 10 Evy Markovits - Madelief Buijs 6-2 6-1 Enkel 12 Anouk van Loon - Gabrielle Mujan 6-4 6-2 Enkel 14 Vivian Hegeman - Susanne Rehorst 6-1 6-2 Enkel 17 Kayleigh de Haan - Annelieke Schalkwijk 6-0 6-0 Jongens: Enkel 8 Raphael Mujan - Jasper Mes 7-6 6-4 Enkel 10 Max Kroezen - Luuk van Eeuwen 6-3 6-3 Enkel 12 Menno Jansen - Alexander Brons 6-0 6-1 Enkel 14 Joshua Taapken - Rick van Deuren 6-2 6-2 Enkel 17 Gert-Jan Veenman - Arnoud Holierhoek 6-3 6-7 6-4. Er is een zwakke plek gevonden in de groene kade. week is de ruim dertig kilometer groene kaden (kaden begroeid met Zevenhuizen - Acht vissers van hengelsportvereniging Zevenhuizen-Moer- kapelle visten zaterdag 10 juli de negende wedstrijd om het clubkampioen schap. Visstek was het Balkegat in de Rotte. De vissers haalden gezamenlijk 14.700 gram vis aan de kant. Eerste werd J. de Zwart met 4480 gram vis, tweede werd Adriaan van Erk met 3920 gram en derde H. Kok met 2660 gram. De volgende wedstrijden zijn op 24 juli en 7 augustus. Vertrek om 6.00 uur vanaf La Baraque. De tiende wedstrijd van de oude- rencompetitie werd gevist in het Lage Bergsche Bos. Er werd door acht vissers 60.500 gram vis ge vangen. J. van Elswijk werk eerste met 23.700 gram. De tweede plaats was voor H. Hogebrug met 9.000 gram en als derde eindigde K. Bos met 7450 gram. Van Erk Zomeravondkampioen De laatste wedstrijd van het zo- merkampioenschap werd gevist in het Balkegat. Er werd.740 gram vis gevangen. Adriaan van Erk werd eerste met 2120 gram, gevolgd door J. de Zwart met 1120 en J. van Dongen met 500 gram. Van Erk werd kampioen met een eindstand van 74 punten, tweede werd J. de Zwart met 52 punten en derde J. van Elswijk, ook met 52 punten; hij had echter minder vis gevangen dan Van Elswijk. (foto: Jessica de Wit) Nieuwerkerk - De chauffeur was bij een van de bedrijven aan Kortenoord toen zijn wagen aan de rol ging en in het water belandde. De wagen reed vanaf de dijk naar beneden. Niemand raakte gewond. Medewerkers van He- Alle winnaars op de rij. ijkoop hielpen de wagen op het droge. gras, bomen en/of struiken) al een keer extra geïnspecteerd. Zuidpias - De brandweer van Nieu werkerk rukte woensdag 7 juli uit voor een brandmelding aan het Oranjepad. Onverrichter zake werd teruggekeerd; de melding ontstond door stoom afkomstig van een wa terkoker. De korpsleden van post Moordrecht hebben op woensdag 7 juli brand weer Gouda geassisteerd bij een uit slaande binnenbrand. Door goede en snelle inzet van beide korpsen is voorko men dat de brand is overgeslagen naar naastgelegen panden. Er zijn geen gewonden gevallen. Bij een bedrijf aan het Nijverheid centrum is donderdag 8 juli, bij het schoonmaken van leidingen, stoom ontstaan die een brandmelding ver oorzaakten. De brandweer kon weer snel terug naar de kazerne. Nieuwerkerk aan den IJssel - Willy Catsburg-Houwer exposeert met haar schilderijen tot en met 25 au gustus in de bibliotheek. Catsburg-Houwer begon enkele ja ren geleden met schilderen en in middels heeft zij meer dan veertig doeken kleur gegeven..Ze schildert met acrylverf rechtstreeks op het doek. De schilderijen zijn te koop en de opbrengst gaat naar de KWF Kankerbestrijding en Artsen. Zonder Grenzen. Nieuwerkerk aan den IJssel - De hor- rortocht van St.VEDJ wordt dit jaar gehouden in de nacht van zaterdag 21 op zondag 22 augustus. Het be looft weer een nacht vol moord en doodslag te worden in het Hitland- bos. Meedoen aan de tocht is gratis, echter ook op eigen risico. Kinde ren tot en met twaalf jaar mogen alleen onder begeleiding van een volwassene het bos betreden. Licht is verboden tijdens deze nacht. De horrornacht start om 0.00 uur bij de eerste parkeerplaats aan de rechter kant van de Hitlandsebaan.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 23