Mirakels afscheid Spontane opruimactie Poes Mickey beschoten Tijdelijke weg Eendragtspolder Overwinning voor Koppenaal m www.hartvanholland-online.n HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 14 JULI 2010 7 ZONDAG 18 JULI Ingezonden: Duivensport WSmSSSÈ&ff:. Moerkapelle - De kinderen van groep 8 van de Keijzersehool vierden het afscheid van hun basisschooltijd. Eerst togen zij naar Texel voor het groep 8-kamphet echte afscheid vormde de musical Mirakels, die werd opgevoerd met de leerlingen van groep 7. (foto: Anja de Jong) Moerkapelle - Het was weer raak: in de nacht van zaterdag 10 op zondag 11 juli werden op het plein bij dorpshuis Op Moerde plantenbakken leeggetrok- ken. Dader(s) onbekend. Een ochtendvoorstelling was ervoor alle leerlingen van de Keijzersehool. 's Avonds werd het echt spannend want toen kwamen alle ouders, broertjes, zusjes en andere fami lie en vrienden kijken. Een groep 'wonderkinderen' moest antwoord vinden op vijf onmogelijke vragen. Deze waren alleen te beantwoor den als ze met behulp van het boek 'Geschiedenis voor wijsneuzen' te rug gingen in de tijd. Met veel ko mische taferelen weten .ze via Neil Armstrong en Marilyn Monroe alle goede antwoorden te vinden. Zelfs op de laatste onmogelijke vraag: 'hoe groot is het gat in de ozonlaag'. Wonderlijk slim als deze kinderen van groep 8 zijn, bedenken ze dat milieukanskaarten een goede oplos sing kunnen zijn voor het gat in de ozonlaag. Als iedereen de opdrach ten die de kinderen bedenken, uit voert, verdwijnen alle vuiltjes uit de lucht. Ook het publiek kreeg milieu opdrachten van de wonderkinderen mee. Verbeter de wereld en begin bij jezelf! Met deze goede boodschap en vele andere geleerde lessen vlie gen deze kinderen van groep 8 de Keijzersehool uit. Op naar het voort gezet onderwijs... Alle jongeren die zich, wanneer dan ook, op het plein bevinden worden vervolgens op de ravage aangekeken en -gesproken. Een van de omwo nenden, Anja de Jong, sprak een dag later met de jongeren op het plein over het imago van de hangjeugd bij Op Moer. Onder aanvoering van Ali werd een opruimactie gehouden. Anja de Jong: "Graag wil ik de zeven jonge mensen die het plein hebben opgeruimd, geveegd en de plantjes weer in de plantenbakken hebben -gezet, een compliment maken. Zij verdienen een pluim na alle nega tieve publiciteit die zij ontvangen." Zevenhuizen Dorpskerk 10.00 uur ds. Vol- lebregt en 19.00 uur ds. De Vreugd. Kapel Oud Verlaat geen voor ganger Ger.kerk 9.30 uur ds. B. ter Haar. Vrijz. Kerk Zev. 10.30 uur ds. J.A. Broström. R.K. Gem. Moe./Zev. geen dienst. Moerkapelle Ger. Gem. 9.30 uur ds. J. Dries- sen en 18.30 uur leesdienst. Herst. Herv. Gem. 8.45 uur ds. N. van der Want en 18.30 uur ds. H. Verheul. Herv. Gem. 9.30 uur ds. J.H. Lammers en 18.30 uur ds. M. Visser. Onze poes Mickey kwam maandag 5 juli even na 16.00 uur jankend en Zevenhuizen - Samenwerkingsverband Eendragtspolder en aannemer Van der Ven leggen een tijdelijke weg aan door de polder om de overlast van de aan- en afvoer van bouwmaterialen te minimaliseren voor het bouwen van de aflaatconstructie. Dit is besloten nadat omwonenden bezwaar maakten tegen de transportroute. De nieuwe route loopt vanaf het Zuideinde via de Eendragtspolder naar de Rottekade. De aanleg duurt twee weken. Daarna wordt het transport hervat. Enkele lichte transporten kunnen nog wel over de Rottekade plaatsvinden. Het bouwterrein is inmiddels inge richt. Het fietsverkeer langs de Rot te wordt tot 24 juli over een lengte van anderhalve kilometer omgeleid via de hoofdweg. Dit wordt met bor den aangegeven. Aflaatconstructie De aflaatconstructie is een water staatkundig bouwwerk dat in de Rottekade wordt aangebracht over een lengte van zestig meter. Om dit te kunnen realiseren worden dam- wanden geplaatst en wordt de kade vergraven en verstevigd. Op palen wordt dan een betonconstructie ge bouwd, waardoor het water uit de Rotte via de aflaatconstructie de polder in kan stromen. Via een uit- laatvoorziening en het gemaal ir. J. Leemhuis-Stout kan het water later weer worden teruggevoerd naar de Rotte. De aflaatconstructie is naar verwachting in december 2010 ge reed. In verband met de klimaatverande ring en de toename van hoeveelheid en intensiteit van neerslag, is beslo ten de Eendragtspolder in te richten voor waterberging in combinatie met een roeibaan, natuur en recre atie. Bij een te hoge waterstand in de Rotte stroomt het water via de aflaatconstructie de waterberging in. brakend aanlopen. Het dier was ge strest en liet haar ontlasting lopen. De poes was er slecht aan toe. Wij besloten snel naar de dierenarts te gaan. Op de foto die daar gemaakt is bleek dat onze poes met een buks is beschoten. Op de foto was het kogeltje duidelijk te zien. Wie heeft er zo'n hekel aan onze poes dat je zoiets doet? Ja, ze loopt wel eens in andermans tuin. Gooi dan met wat Zevenhuizen - Twee concoursen stonden er op het programma van postdui venvereniging De Stormvliegers. De oude, meerjarige, duiven hadden een concours vanuit Orleans, overeen afstand van 492 km. S fT?,- ?Ti£Jrr'v" <ti, Donderdagavond werden er 154 duiven voor deze vlucht ingekorfd. Zaterdagmorgen om 7.00 uur wer den de duiven, samen met de ove rige 7351 duiven van Zuid-Holland, losgelaten. Om 14.08 uur klokte N. Koppenaal de overwinnaar van dit concours. Zijn duif had 69 km.p/u gevlogen. De laatste prijsduif was bijna een uur later thuis. Uitslag: 1. N. Koppenaal; 2-3-5-8- 11-13-17-18-20 L. van Wensem; 4-16 C. Zweere; 6-15-21-25 B. Koole; 7 J.S. Heykoop; 9-10-22 M. Strijdhorst; 14 Joh. Stofberg; 19 Joh. Wiltenburg; 24 M. Flier. Vrijdagavond werden er 499 jonge duiven ingekorfd voor een concours vanuit Duffel op een afstand van 102 km. Met de samenspelen Rotterdam, Hoekse Waard en Leiden werden de 9892 ingekorfde duiven om 6.30 uur gelost. De snelste duif van de ver eniging was van Joh. Stofberg die om 7.41 uur de overwinnaar binnen haalde. Zijn duif had 82. km.p/u ge vlogen. De laatste prijsduif was dertien mi nuten later thuis. Uitslag: 1-9-10-11-12-13-14 Joh. Stofberg; 2-22 D.C. den Hertog; 3-15-16-24 C. Zweere; 4 M. Strijd horst; 5-19 M. Jongenelen; 6-7-8- 18-21 L. van Wensem; 17-23 R. vam Ommeren; 20 Joh: Wiltenburg; 25 C.Nobel. klikken mag water, als ze over last bezorgt. Wij zijn zo boos! Laat het ons weten als u last heeft van onze poes. Maar niet op deze laffe manier, schieten op een beestje dat zich niet verdedigen kan. Dat is die renmishandeling. Familie van Kralingen Asterstraat - Zevenhuizen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 7