'Ons vertrouwen is naar het nulpunt gegaan' Dierencentrale HART VAN HOLLAND MOORDRECHT 28 JULI 2010 13 ZONDAG 1 AUGUSTUS Spekjes aangebrand Vervolg van de voorpagina De Belangengroep Boslocatie stapt naar de rechter omdat het vindt dat de onderzoeken niet gedegen genoeg zijn. Ton Stam heeft ook het milieurap port nagerekend. "Chemie is mijn vak geweest. Ik ben tot de slotsom gekomen dat de cijfers die bekend zijn inderdaad niet tot directe pro blemen hoeven te leiden, maar dat de grond toch echt wel bijzonder slecht is. Met deze bodemgesteld heid kun je het beter bestemmen voor agrarische doeleinden." Een woordvoerder van de gemeen te laat weten dat het besluit om het perceel een woonbestemming te geven een lange voorgeschiede nis kent. "Het toenmalige bestuur van de gemeente Moordrecht heeft gekozen om medewerking te verle nen aan de wijziging van een be- drijfsbestemming ten behoeve van woondoeleinden." Stam laat weten dat de groep uit Moordrecht zich ook door de raadsleden uit het dorp in de steek gelaten voelt. "Zij laten niets van zich horen of zien. Ons vertrouwen in de politiek is dan ook naar het nulpunt gegaan." De Boslocatie ligt er stil bij. Archeologie Een ander hekel punt voor de leden van Belangengroep Boslocatie is het archeologisch rapport, dat volgens hen haaks staat op het milieurap port dat de gemeente volgens de belangengroep zonder het echt in te kijken opzij schuift. Stam: "Het archeologisch rapport geeft aan dat de grond van de Boslocatie niet ge schikt is voor woningbouw omdat het gaat om veengrond. Dit type grond blijft werken. De Boslocatie bevat ook een veenrug van de Hol- iandsche IJssel. De grondstructuur moet, voordat begonnen wordt met bouwen, veel beter in kaart worden gebracht." Zellingwijk Daarnaast spreken omwonenden hun angst uit voor een tweede Zel lingwijk (Gouderak). De bouw van deze wijk ligt weer stil omdat ver ontreiniging in de bodem is ont dekt. Stam: "Als hier heipalen worden geslagen en de grond is verontrei nigd, dan zal kwelwater inclusief vervuiling langs de paal omhoog komen." De gemeente laat weten de vrees van omwonenden te begrijpen. "Maar dat neemt niet weg dat naar de opvatting van het college op ba sis van de verrichte onderzoeken en de daaraan ten grondslag liggende rapportages een bestemmingsplan verandering van bedrijfsdoeleinden tot woningbouw in rede ligt." Asbest De eerste opschorting van de werkzaamheden op de Bosloactie is overigens een feit. Het was de bedoeling in juni te starten met de voorbelasting, maar deze werk zaamheden vonden geen door gang. "Onder een op het perceel aan wezige betonverharding die met de sloopwerkzaamheden is ver wijderd, bleken enkele oude riool buizen aanwezig te zijn", meldt de gemeentelijke woordvoerder. "Het is niet uitsloten dat de-ze buizen asbest bevatten. Om dit te kunnen vaststellen, heeft de gemeente de ontwikkelaar gevraagd dit nader te onderzoeken en de resultaten daarvan te melden. Dit onderzoek vindt nu plaats onder toezicht van de Milieudienst. Pas nadat de re sultaten bekend zijn en de buizen verwijderd, kan worden gestart met voorbelasting." Verzet De Belangengroep Boslocatie meldt zich te blijven verzetten tot bouw op het terrein dat ook wel bekend staat als Julianastraat 99. "We gaan door tot het eind", rea geert Nancy Uneputty. "En als van ons wordt geëist dat wij het totale gebied dan analyseren en gedegen onderzoek doen om een tegenrap- port te kunnen brengen, dan gaan we met de pet rond." Vermist Kater, zwart, witte snuit, voeten, buik en wit op heupen, zwarte vlek onder kin, Enterij Boskoop. Kater, rood, witte borst, buik, poten en snuit, rood vlekje naast neus, is gechipt, Henegouwerweg Wad- dinxveen. Kater, zwart, wit op bef en buik, slank, Westringdijk Moordrecht. Poes, pers, grijs, Korenstraat Ze venhuizen. Kater, cypers, witte borst en voe ten, halsband rood koker, Bab- sloot Boskoop. Poes, schildpad, witte bef en wit boven een wenkbrauw, is gechipt, Korstmos Nieuwerkerk. Poes, pers, beige, bruine kop, poten en staart, is blind, Ir. Leemanstraat Nieuwerkerk. Konijn, bruin-wit, een witte voor poot, staande oren, Leeuwerikhof Moordrecht. Valkparkiet, grijs, gele kop, oranje wangen, Nassaulaan Waddinx- veen. Gevonden Reu, retriever x, blond, halsband bruin, Hoofdweg Nieuwerkerk. Kat, cypers, kitten, Noordeinde Waddinxveen. Kater, rood, witte vlekken op rug en streep op neus, N 219 Zeven huizen. Poes, zwart, met veel wit, zwanger, Mendelweg Boskoop. Poes, schildpad, Laag Boskoop. Kat, grijs, witte sokken en bef, Laag Boskoop. Kat, zwart, witte bef, Laag Bos koop Poes, rood, met witte aftekenin gen, licht van kleur, moederpoes, Laag Boskoop. Kater, zwart, witte bef, kin, tenen voor, sokken achter en wit in snuit door over neus, klein van stuk, N 456 Waddinxveen. Poes, zwart, witte hals, kousen en streep op neus, Tesselschadelaan Waddinxveen. Kat, grijs effen, witte voeten, borst, kin en staartpunt, kalige vacht, mager, Burg. Klinkhamerweg Ze venhuizen. Kater, rood, met witte aftekenin gen, Zaaipad Zevenhuizen. Kat, rood, met veel wit, rode staart, kop en rood op voorpoot, Kraton laan Zevenhuizen. Poes, zwart, witte borst, poten en snuit door over neus, zwarte vlek op voorpoot, Zuidkade Boskoop. Kater, cypers, zonder wit, halsband grijs fluoriserend, Zwaluwendaal Nieuwerkerk. Kater, zwart, wit vlekje op borst, Ereprijsveld Nieuwerkerk. Konijn, wit, blind aan één oog, Pa- paverveld Waddinxveen. Konijn, wit-bruin gevlekt, Papaver- veld Waddinxveen. Cavia, zwart-bruin, witte tenen achter, langharig, Jan Dorrekens- kade Waddinxveen. Voor meer informatie: 0186- 601199 of www.dierencentrale.nl Moordrecht Volle Evangelie Gem. Moor drecht 10.30 uur dhr. R. de Baat. Ger. Kerk Moordrecht-Gouderak PKN(Ontmoetingskerk) 10.00 uur ds. H. Schipper (Dorpskerk). Herv. Gem. Moordrecht Dorps kerk geen dienst. Herv. Bethelgem. 10.00 uur ds. Vergunst en 18.30 uur ds. No bel. R.K. parochie St. Johannes Ont hoofding: Woord- en Commu nieviering WoCo Moordrecht. De kerk is elke donderdagoch tend open vanaf 11.30 uur; om 12.00 uur zal het middaggebed - plaatsvinden.. Moordrecht - De bewoners van een een aantal woningen bij De Smidse roken vorige week een brandlucht; de brandweer werd gewaarschuwd. Na een onderzoek bleken in een woning de spekjes aangebrand te zijn. Na kort geventileerd te hebben kon de tankautospuit van post Moordrecht terug naar de ka zerne.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 13