93n9ïïT3?13ï3?1 Tf Mooie staaltjes van recycling Ons Verleden zaterdag open oogstfeest Wie wil de fietsenstalling runnen? De BijDeHand Zomerspelen HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN/NESSELANDE 28 JULI 2010 15 Nessekids naar Speeldernis Zomerweek in Nesselande ZONDAG 1 AUGUSTUS Zevenhuizen - Wereldwinkels worden steeds meer 'kringloopwinkels'. Het as sortiment bestaat voor een groot deel uit producten, gemaakt van afval ma teriaal: blik, oud glas, resten metaal, oude kranten, enzovoort. Dat is helemaal in de lijn van het jaarthema: werken aan een beter klimaat, waarbij Fair Trade Original nauw samenwerkt met het Hivos Klimaatfonds. Het nieuwe assortiment van Wereld winkel Zevenhuizen-Moerkapelle bestaat dan ook voor een groot deel uit deze producten. Het zijn knappe staaltjes van vakmanschap en artis ticiteit. Indonesische producenten werken veel met metaalresten. Zij maken er fraaie dierenfiguren van, al of niet geverfd. De kleurige hanen en vissen hebben hun plaats al ge vonden in menig huis, maar nu zijn er ook fraaie bruine vogels, zoals flamingo's. Producenten in India, Bangladesh en Madagaskar werken veel met oud blik. Madagaskar is al heel lang bekend om de leuke autootjes, fietsjes en vliegtuigjes. Uit India en Bangladesh komen de (tuin) lantarentjes, ladekastjes gieters, kleine bakjes en kweekbakken. Die producten hoefden niet geverfd te worden. De opdruk van het recycle blik is al kleurig genoeg. Het glasservies is uitgebreid met een vakjesschaal voor snacks en dipsaus. De schaal is gemaakt van oude limonadeglazen. Dank zij het feit, dat het materiaal, waarmee gewerkt wordt, niets kost zijn de eindproducten vaak heel schappelijk geprijsd, hoewel het allemaal ju weeltjes van vakmanschap zijn. En de afvalberg wordt minder groot. De producenten, die vroeger hele maal onderaan de maatschappelijke ladder stonden, omdat ze onge schoold, dakloos of paria's waren, hebben dankzij dit werk een goed bestaan op kunnen bouwen. Wereldwinkel Z-M is gevestigd aan de Dorpsstraat 202 D en is geopend van woensdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur, op vrijdag tot 17.00 uur. Zevenhuizen - Historisch Centrum Ons Verleden en het molenmuseum Ons Molenverleden zijn zaterdag 31 juli van 13.30 tot 16.00 uur open voor publiek. In deze tijd van het jaar worden veel vakantiekaarten verzonden. De Stichting Oud Zevenhuizen-Moer kapelle (OZM) is in de archieven ge doken en op zoek gegaan naar va kantiekaarten uit Zevenhuizen. Het resultaat van het zoekwerk mag er wezen. Een fraaie collectie ansicht kaarten vooral uit de jaren 50-60 van de vorige eeuw, met daarop on der andere de Burgemeester Klink- hamerweg, Rozenstraat en natuur lijk de Dorpsstraat. Tijdens de opening van het museum worden deze ansichtkaarten doorlo pend op het scherm getoond. Daar naast is de expositie '25 jaarDe tijd vliegt' te zien. De genealogische werkgroep is aanwezig voor vragen op genealogisch gebied of voor het raadplegen van de genealogische verzameling. In het molenmuseum is voor de laatste keer de tentoonstelling te zien over de molens van Zeeland alsook de blijvende tentoonstelling over de molens rond de Rotte en haar droogmakerijen. In de filmzaal wordt 'Struinen en Vossen', gemaakt in opdracht van de Stichting het Groene Hart, vertoond, prachtige opnamen van het groene hart. ledereen is welkom aan de Twee manspolder 15. Voor meer informa tie: Johan@bovenmolen.nl u\ze ii fjroelen uit Een groet uit de jaren '50, Zevenhuizen - De afgelopen twee jaar hebben fietsers tijdens het Oogstfeest gratis kunnen profite ren van de fietsenstalling op de loswal nabij de Hotel-Vosbrug. Het Oogstfeestcomité wil ook dit jaar de mogelijkheid bieden fietsen vei lig te kunnen stallen en is op zoek naar een bedrijf of vereniging die de stalling wil runnen van 10.00 tot 17.00 uur op zaterdag 4 september. "Het runnen van de fietsenstalling is een ideaal moment om uw bedrijf of vereniging te promoten", promoot het Oogstfeestcomité. Aanmelden kan via oogstfeest.ze- venhuizen@casema.nl of een briefje naar Oogstfeest Zevenhuizen, Post bus 80, 2760 AB Zevenhuizen. Rotterdam - Kinderopvang BijDe Hand - met locaties in Nesselande - houdt maandag 9, dinsdag 10 en donderdag 12 augustus voor de derde keer de 'BijDeHand Zomer spelen'. Drie dagen lang kunnen alle kinderen van de Buitenschoolse Opvang locaties (BSO) kennis ma ken met diverse sporten. Het doel van de Zomerspelen is om de kin deren op een sportieve en vooral ontspannende manier met elkaar te laten samenwerken. Op maandagochtend 9 augustus geeft BijDeHand het startsein voor de Zomerspelen. Alle kinderen van de BSO's kunnen die week hun sportieve inzet tonen. Ook de kin deren die normaal niet op een van die drie dagen naar de BSO gaan, zijn van harte welkom. Kinderopvang BijDeHand heeft voor een aantal BSO's bussen in gezet om de kinderen naar de sporthallen te vervoeren. Elke dag staat in het teken van een andere sport. Zo is er voor de jongste kinderen in Sporthal Alexander trefbal op maandag, op dinsdag is er atletiek en op don derdag slagbal. Ook zijn er leuke speelmaterialen aanwezig zoals een super grote bibberspiraal, kaasdragers en kan er ouderwets ring geworpen worden. Buiten staan supersnelle skelters klaar. De oudste kinderen vanaf acht jaar gaan op maandag trefballen, op dinsdag wordt er basketbal gespeeld en op donderdag slag bal. Zij spelen in Sporthal Thor- becke. De kinderen zijn nu al druk bezig met de voorbereidingen. Zo maakt elke locatie een eigen spandoek en verzinnen ze elk jaar een nieu we Yell om de eigen teams aan te moedigen. Voor meer informatie: 010-2518076. Nesselande - Nesselande Kids gaat vrijdag 30 juli naar na- tuurspeeltuin Speeldernis, een avontuurlijk speellandschap voor kinderen van alle leeftijden waar je kunt spelen in en met de natuur. Er zijn bomen om in te klimmen, water waar je kunt pootje ba den, een echte vuurplaats waar een kampvuur gemaakt wordt, riet waartussen je goed verstop pen kunt en nog veel meer. De kosten voor deelname bedra gen 1,- euro. De kinderen die nen een lunchpakket, handdoek en eventueel zwemkleding en schone kleding mee te nemen. De organisatie hoopt dat er ou ders zijn die willen rijden. Voor meer informatie: tonydossan- tos@live.nl of 06 11325002. Nesselande - In de laatste week van de zomervakantie, van 9 tot en met 13 augustus houdende Kerk in Nesselande en Stichting Buurtwerk Alexander iedere dag kinderactiviteiten. Een program ma vol muziek, toneel, knutsels, verhalen en spelen. "Wanneer je je aan iemand voorstelt, vertel je wie je bent, hoe je heet, wat je doet. Van maandag tot en met vrijdag is het iedere dag een waar feest: Je wordt om 9:45 uur verwelkomd in De Kristal waar we samen lekker zingen en een voorstelrondje houden. Daarna gaan. we naar het strand voor wat meer bewegingsruim te. Als we goed moe geworden zijn van het sporten en spelen sluiten we van 11.15 tot 12.00 uur het feest af met een nieuw avontuur van Sam Et Jiddo, twee grappige wereldreizigers die ie- dere dag wel iets spannends be leven", prijst de organisatie de actviteiten aan. Kinderen van vier tot en met twaalf jaar zijn welkom vanaf maandag 9 augustus om 9.45 uur in de Kristal. Er zijn geen kosten verbonden aan de acti viteiten. Voor meer informatie: 010-2862760. Nesselande Kerk in Nesselande (Brede School) ds. Gert van den Bos. St. Josephparochie Nieuwer- kerk/Nésselande 9.30 uur pastor W. Van Paassen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 15