*-«-• lww" Vm'| advocate n artie geldt niet op de collectie Tuinders Zuidpias genomineerd voor Ranking the Grower C02leiding voor tuinders Witte tent en tienerweek deHaij £^van der\A4nde Thuis in de regio. 11 ZATERDAG HART VAN HOLLAND REGIO 28 JULI 2010 In afwachting van de tentweek. Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499 Openingstijden: maandag gesloten, dinsdag t/m vrijdag 8.30 - 12.30 13.30 - 18.00 uur, zaterdag 8.30 - 17.00 uur, donderdag koopavond 19.00 - 21.00 uur waarschijnlijk ook aangesloten op het distributienet. Pabon meldt daarbij dat omwonen den geen angst hoeven hebben voor een verhoogd risico op gevaar in hun gebied. "Ja, het gaat weer om C02, maar dit is anders dan de dis cussie in Barendrecht. Daar gaat het om ondergrondse opslag, hier gaat het om een distributieleiding die we naar tuinders brengen." Om hoeveel tuinders het in de Zuid- plaspolder gaat, is nog onbekend. Het gaat namelijk om een relatief nieuw gebied, waar-nog niet alle tu inders zich hebben gevestigd. Lek Op de vraag of het een veilig con cept is, kan de woordvoerder beves tigend antwoorden. "Mits alles bin nen gestelde regels verloopt. Maar dat wil niet garanderen dat er nooit iets gebeurt. Het is net als autori jden; het risico is acceptabel ten opzichte van de kans dat er iets kan gebeuren. Belangrijk is daarbij te onthouden dat het om uitbreiding van het distributienet gaat en niet om de grote hoofdleiding." Laatstgenoemde is de oude olie leiding van Rotterdam naar Amster dam, die geschikt is gemaakt voor C02transport. Een lek zorgt niet direct voor gevaarlijke situaties. Pabon: "Het is een stof die gewoon in de lucht voorkomt. Sterker nog: jij en ik mak en die nu gewoon aan. Ik zit liever een jaar bovenop zo'n leiding dan dat ik tien minuten bij een tanksta tion sta." Toch krijgen lokale overheden voor lichting over waar de leidingen lig- Het netwerk gaat lopen bij het Zaaipad, Jan Hendrikspad, Van Hasseltweg, Abraham Kroesweg, Van Swaanswijck- straat, Middelweg, Herenweg, Noordelijke Dwarsweg, Knib bel weg en stukken Bredeweg. gen en waar ze op moeten letten. Bij een lek kan de grond bijvoor beeld harder worden en het gras een gele kleur krijgen. "En als je mensen er maar op attendeert, kun je veel voorkomen." Brussel Het project van OCAPom ook Zeven huizen en Moerkapelle van milieuvr iendelijkere stook te voorzien, is nog niet honderd procent zeker. Eerst moet er nog vanuit Brussel formele goedkeuring komen. van de organisatoren. Voor tieners in de leeftijd van tien tot en met veertien jaar is er is er in dezelfde week op woensdag, donderdag en vrijdag de tienerweek. De tiener- week wordt gehouden in de tent in het Essepark. Voor meer informatie: www.wit- tetentweek.nl, www.tienerweek.nl of info@tienerweek Zuidplas/Waddinxveen - Negen tuinders uit de Zuidplaspolder zijn ge nomineerd voor Ranking the Grower. De prijs wordt dit jaar voor het eerst uitgereikt aan het meest ondernemende tuinbouwbedrijf in zeven verschil lende categorieën. Ranking the Grower is een initiatief van KAS Magazine en GroenteNet/SierteeltNet. Samen met een deskundige vakjury wordt bepaald welke ondernemers zich op positieve en uitzonderlijke wijze onderscheiden binnen hun gewasgroep. Door Marlonneke Willemsen In elke van de negen categorieën, Chrysant, Gerbera, Paprika, Roos, Phalaenopsis, Bloeiende potplan ten, Groene potplanten, Tomaat en Komkommer, zijn vijf bedrijven ge nomineerd. Vooral in de categorie Gerbera is de Zuidplaspolder zeer goed vertegenwoordigd; vier van de vijf genomineerden komen uit Nieuwerkerk, Moerkapelle en Wad- dinxveen. Dit zijn Reijm Nieuwer kerk, Lots of Flowers, Jac Oudijk en Gerbera United. In de categorie Roos behoren Porta Nova en Marjoland tot de genomineerden. LKP Plants is genomineerd in de categorie bloei ende potplanten. Op 28 juli worden de winnaars per categorie bekend gemaakt. Hieruit zal uiteindelijk een overall winnaar gekozen worden. Zevenhuizen-Moerkapelle/Waddinxveen - De tuinders in de Zuidplaspolder worden in de toekomst mogelijk bevoorraad via een C02-leiding. Dit con structie voor gebruik van dit gas is een stuk vriendelijker voor het milieu. De bedoeling is dat er een leiding gaat lopen tussen de Bredeweg en de Heren weg. OCAP is het bedrijf dat van Shell ingekochte C02 levert. doordat de groei van gewassen hi erdoor versneld wordt. De zom- erstook, die normaal voor hogere kosten leidt, hoeft hierdoor ook niet meer. Tuinders doen dit in de zomer om meer C02 in de kas te krijgen, maar met een distributienet van dit gas, wordt de stook overbodig. Risico In het Westland en Lansinger- land (Bleiswijk, Bergschenhoek en Berkel) zijn al delen van de tuin bouw aangesloten op het net, nu worden de tuinders in dit gebied Door Marianne Vermaat "Het gebruik van C02 in de tuin bouw leidt tot grote milieuvoordel en", weet woordvoerder Robert Jan Pabon te vertellen. "Het bespaart gas dat nodig is voor een stad ter grootte van Zoetermeer." Normali ter wordt er namelijk gas gestookt en de C02 gebruikt voor de planten. Nu komt C02 rechtstreeks binnen nadat het is afgevagen bij Shell. Nieuwerkerk aan den IJssel - 'Stel je voor...', is het thema van de Witte Tent en Tienerweek, die volgende week gehouden wordt voor kinderen en tieners uit Nieuwerkerk. Voor kinderen van vier tot en met negen jaar uit Nieuwerkerk aan den IJssel en omgeving wordt er ieder jaar de Wittetentweek georgani seerd. Werkjes maken, een speur tocht, zingen en heel veel vriendjes en vriendinnetjes maken. In de wij ken Dorrestein, Esse en de Zuidpias kan iedereen van 2 tot en met 8 augustus in de witte tenten terecht. "Het gaat een groot feest worden met heel veel kinderen", zegt een De behoefte aan dit gas neemt bij de tuinders alleen maar toe. Dit komt

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 3