■SlnsiniWs?! Angelique Dielissen dingt mee naar titel Miss Maxi Nieuwerkerk start voortvarend HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DENIJSSEL 4 AUGUSTUS 2010 Koken in 't Blok 1111 Voetbal Spaanse ploeg wordt Summer Champion Openingstijden bibliotheek Meefietsen met Passagedames Avondvullende talentshow in 't Blok ZONDAG 8 AUGUSTUS Nieuwerkerk aan den IJssel - "Veertig is tegenwoordig al een plusmaat. En dan vinden ze het gek dat jonge meisjes allerlei rare eetstoornissen hebben." De 22-jarige Nieuwerkerkse Angelique Dielissen wil zich graag gaan inzetten voor meisjes en dames in Nederland met een grotere kleding maat. Dit hoopt ze te kunnen bereiken door mee te doen aan de Miss Maxi Nederland verkie zing. Begin oktober is de eerste voorronde voor Zuid-Nederland en in maart wordt de mooiste ronde vrouw van Nederland gekozen. Door Marlonneke Willemsen Angelique was de eerste deelnemer die zich opgaf voor de tweede editie van de verkiezing in Nederland. "Dat is wel grappig. Ik heb ook nummer één en sta bovenaan op de website. Inmiddels hebben zich al honder dachtendertig vrouwen aangemeld." Via het internet is Angelique met Miss Maxi in contact gekomen. "Ik heb al eerder aan een soortgelijke verkiezing meegedaan en dat vond ik leuk, dus ging ik zoeken of er nog zoiets was. Toen kwam ik bij Miss Maxi uit. Ik zag de winnares van vo rig jaar later ook op tv en ze was super enthousiast. Toen dacht ik: 'dat zou ik ook wel willen.' In België bestaat de verkiezing al langer en daar is het een groot succes." Angelique vindt het leuk om aan een Missverkiezing mee te doen, maar ze wil zich ook graag inzetten voor het doel van de organisatie; Nieuwerkerk aan den IJssel/ Zuidpias - Stichting Jeugdwerk Zuidpias start in september met een nieuwe Kookclub. De kooklessen worden gegeven in de gloednieuwe en professionele keuken van 't Blok. De kookclub is bedoeld voor verschillende leeftijdscategorieën. Zo is er de Maxi Kookclub voor jongeren van dertien tot en met zestien jaar op donderdagavond. De Midi Kookclub voor kinderen van groep 7 en 8 op dinsdagmiddag. En tot slot De Mini Kookclub voor kinderen van groep 3 en 4 op dinsdag- en woensdagmid dagen. Kinderen uit groep 5 en 6 kunnen via BRAinS bij de Kinder kookclub terecht. Bij de Maxi- en Midi Kookclub bestaat elke cursus uit een reeks van drie bijeenkomsten en heeft elke cursus een speciaal thema. Voor De Mini Kooklub kun je je per middag opgeven. Van vakantiegerechten, basis koken, december feestgerechten tot 1001 nacht koken, je leert het allemaal. Samen met leef tijdsgenoten worden de gerech ten gemaakt en na het koken worden de lekkernijen geproefd. De Kookclub wordt begeleid door Mireille Westerduin. Voor- meer informatie: www.jeugd- werkzuidplas.nl Aanmelden kan tijdens de zo mervakantie via marije@ jeugdwerkzuidplas.nl en na de zomervakantie via anton@ jeugdwerkzuidplas.nl of telefo nisch 0180-315381. het stimuleren van mode-industrie voor volslanke vrouwen. "Tijdens de verkiezing moetje laten zien datje weet hoe je je moet kleden en wat modieus is. Ondanks dat je een ma tje meer hebt, ben je nog steeds een vrouw en ik vind datje dit ook mag laten zien. In Nederland doen ze daar nog best moeilijk over. In lan den zoals Spanje wordt gebruik ge maakt van modellen met een maat van bijvoorbeeld 48 of 50, terwijl in Nederland de meeste plusmodellen maat 40 of 42 hebben, terwijl de maten tot 56 gaan. Ik wil graag ook leuk kunnen winkelen, maar dat is soms best moeilijk. Er is redelijk veel kleding voorouderen mensen, maar weinig voorde jeugd. Dat is jammer. Er zijn dus nog genoeg punten om als Miss Maxi aan te werken." Tot de verkiezing wil Angelique er vooral voor zorgen dat veel men sen iets over de verkiezing lezen of horen. "Voor de verkiezing zelf hoef ik me niet echt voor te bereiden. Ik heb al wat catwalkervaring. Het is fijn dat er vooral 'gewone' vrouwen aan mee doen; het gaat om hoe je bent en niet om hoe je je anders moet voordoen dan je bent. Ik wil de komende tijd vooral aan Neder land laten zien dat de verkiezing er is en ervoor zorgen dat zich meer dames aanmelden. Ik wil natuurlijk ook stemmen proberen te winnen. Voor de voorrondes kan er per sms op de kandidaten gestemd worden en de vijf dames met de meeste Angelique Dielissen: nummer één. stemmen, hebben een streepje voor bij de jury." De eerste voorronde van Miss Maxi wordt op 3 oktober gehouden. In januari is de halve finale en op 20 maart wordt in de finale Miss Maxi Nederland gekozen. Alle vrouwen tussen de achttien en vijftig met een kledingmaat tussen 46 en 56 kun nen zich tot 30 september aanmel den via www.missmaxinederland.nl. Meer informatie over Angelique is te vinden op www.wix.com/angel- tje87/angelique Nieuwerkerk aan den IJssel - Met een vernieuwde selectie heeft Nieuwerkerk bij de kersverse hoofdklasser IFC in Hendrik-ldo-Ambacht een prima indruk achtergelaten door de thuisclub op een 0-2 nederlaag te trakteren. Met uit zondering van verdediger Xander van der Veeke, waren de andere vijf nieu welingen, doelman Ronald Graafland incluis, van de partij en bewezen dat met hun komst de ploeg aanmerkelijk in kwaliteit is toegenomen. De 0-2 zege werd al in de eerste helft veiliggesteld. De ploeg van trainer Ronald Klinkenberg combi neerde soepel en was voor de rust grotendeels de bovenliggende par tij. De spelers vonden elkaar redelijk goed voor een eerste oefenpartij na een week van training en dat re sulteerde na twintig minuten spe len in de voorsprong. Aanvalsleider Godwin Falix speelde prima Remco Langerveld vrij en die tikte beheerst de eerste treffer van het nieuwe sei zoen binnen. IFC had moeite de vrije Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting Jeugdwerk Zuidpias hield woensdag 28 juli een straatvoet baltoernooi op het veldje naast de speeltuinvereniging op de Kleinpol- derlaan. Drie fanatieke ploegen tra den aan: Barcalona, Brazil en Real Madrid. De speelvorm was drie te gen drie en de winnaar van elk par tijtje van vijf minuten mocht blijven staan. Wie als eerste vijftien partij tjes had-gewonnen, werd de tweede Summer Champion. Die eer viel te beurt aan Real Madrid. Het derde en laatste zomerstraat voetbaltoernooi vindt plaats op woensdag 11 augustus op het speel veld bij De Bron. man te vinden. Nieuwerkerk zakte steeds snel in en bezette vervol gens de posities prima. Bij balbezit stichtte de ploeg regelmatig gevaar via de snelle spitsen Godwin Falix, Remco Langerveld en de van Nep- tunus overgekomen Abner Texeira. Hij was het die na een half uur spel attent reageerde op het doorkop pen van aanvoerder Marijn Verhoef en beheerst de 0-2 binnenschoot. Nieuwerkerk kreeg meer kansen maar tot aan de rust bleef het uit eindelijk bij twee treffers. Na de rust probeerde IFC het heft meer in handen te krijgen en slaag de daar deels ook in maar gevaarlijk werd het toch ook weer niet vaak. En wanneer er echt gevaar dreigde dan was er de rust van doelman Ro nald Graafland die zijn doel schoon hield. Nieuwerkerk wisselde halverwege de tweede helft een viertal spelers en door de diverse mutaties zakte het spel wat weg en creëerde het niet echt meer kansen. Bovendien en dat gold ook voor IFC gingen beide ploe gen ook merken dat er pas een week trainingsarbeid was verricht. Een goed oefenresultaat dus voor Nieu werkerk dat donderdag opnieuw een hoofdklasser treft. Dan komt Jodan Boys naar sportpark Dorrestein waar om 20.15 uur wordt afgetrapt. Nieuwerkerk aan den IJssel - Dit is de laatste week dat de bibliotheek geopend is volgens het zomerroos ter: woensdag en donderdag is de bibliotheek geopend van 14.00 tot 17.00 uur, vrijdag van 14.00 tot 17.00 uur en van 18.30 tot 20.30 uur. De biblitoheek is zaterdag 7 au gustus gesloten. Nieuwerkerk aan den IJssel - De da mes van Passage organiseren voor maandag 9 augustus voor zowel le den als niet-leden een fietstocht van circa 20 kilometer. Onderweg vindt een koffiestop plaats. De start vindt om 19.00 uur plaats bij het Her vormd Kerkelijk Centrum aan de J.A. Beijerinkstraat 53. Bij twijfel over de weersomstan digheden of voor meer informatie: 0180-312664. Nieuwerkerk aan den IJssel - In 't Blok aan het IJsermanpad 1 wordt zaterdag 14 augustus een Talent- Show gehouden. Er zijn de laatste tijd veel manie ren om je zang talent naar buiten te brengen: auditeren bij X- factor, Holland got talent, Idols en nog veel meer. De jury's bepalen wie de wed strijd wint. De Nieuwerkerkse Talen tenshow onderscheidt zich van dat soort programma's. Er is geen jury en dus geen competitie. Allerlei genres komen deze avond voorbij: van rock tot Nederlandstalig, van folk tot pop. Er wordt veel eigen werk gebracht door de deelnemers, die in leeftijd variëTen van zeventien tot 56 jaar. De jongste deelnemer is Naomi, win nares van de Tros Talentenjacht. De avond begint om 20.00 uur, de toegang is vrij. Nieuwerkerk aan den IJssel St. Josephparochie Nieuwerkerk/ Nesselande 9.30 uur Eucharis tieviering pastor W. Bekedam. Herv. Gem. Oude Kerk 9.30 uur ds HJ. Lam (sluiting Witte Tentweek) en 18.45 uur ds. H.C. Marchand. Herv. Gem. Nieuwe Kerk 9.30 uur ds. G. Lustig (sluiting Witte Tentweek) en 17.00 uur ds. T. Wegman. Prot.Gem. Ontmoetingscentrum geen dienst Prot.Gem. De Bron 9.30 uur ds. J.N. den Toom. Geref. Kerk Vrijg. De Lichtkring 9.30 uur ds. W. de Groot en 16.30 uur ds. H. Bondt. Barcalona, Brazil en Real Madrid: allemaal op de foto.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 7