Akten ijsclub na bijna honderd jaar teruggevonden De nieuwe look van Hoogendoorn Optiek a Hoortechniek Metamorfose voor Groeneweg HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 4 AUGUSTUS 2010 9 ZONDAG 8 AUGUSTUS Met een nieuwe trainer en nieuwe spelers het komend seizoen in Door Joke Heikens ilMnll Alfa T 'Cm Zevenhuizen - Bijna vijftig jaar is voorzitter Bram Veerman er al naar op zoek; het verdwenen kasboek en notulenboek van de Zevenhuizensche IJsclub. Twee weken geleden heeft hij ze, eigenlijk per toeval, weer gevonden. Het gaat om twee oude documenten; het notulenboek begint in 1899 en het kasboek in 1935. De vondst geeft volgens Veerman nieuwe inzichten in de geschiede nis van de vereniging. "De komende tijd ga ik de boeken secuur doorlezen en aantekeningen maken van de inhoud, zodat dit bewaard kan worden." Door Marlonneke Willemsen De akten zijn gevonden door me vrouw Hordijk uit Nieuwerkerk aan den IJssel, tijdens het opruimen van de zolder. Per toeval is Veerman op het spoor van de boeken gekomen. "Het was echt een toevalstreffer. Op een vergadering van de jachtvereni- ging kregen we het over de ijsclub en toen vertelde Peter Hordijk dat zijn moeder spullen van de vereni ging op de zolder had gevonden. Ik hoopte natuurlijk gelijk dat dit het notulenboek was, waar ik sinds 1962 naar op zoek ben. Ik heb hier zelfs brieven over geschreven naar een oud-bestuurslid dat naar Au stralië is geëmigreerd, maar zonder succes. Het is erg leuk dat deze do cumenten nu opeens boven water zijn gekomen." Ook secretaris Jan van der Broek is blij met de vondst. "Pieter Hordijk was vroeger bestuurslid van de ver eniging en we kunnen heel blij zijn dat hij en zijn vrouw deze stukken bewaard hebben." Volgens Van der Broek zijn de boeken ook typisch iets voor de Zevenhuizensche IJs club. "We zijn op dit gebied nog een echte ouderwetse vereniging. Nog altijd worden de notulen met de hand in een dergelijk boek gezet." Zwembad: 2144 gulden In de documenten zijn veel leuke herinneringen aan vroeger te vin den. In het notulenboek staat bij voorbeeld een uitgebreid verslag van de winter van 1929; deze crisis- winter was een van de koudste uit de geschiedenis. Volgens het boek lag er vanaf 12 ja nuari tot 2 maart onafgebroken ijs. Bram Veerman en Jan van der Broek: kasboek gevonden, waarvan akte! Het zwembad aan de Rotte: kosten voor de ijsclub: 2144 gulden. Dat jaar werden er 22 wedstrijden gereden en werd er 1868 gulden aan prijzengeld uitgekeerd. In het kasboek is onder anderen informatie terug te vinden over de bouw van het zwembad aan de Rotte. Voor het gehele project werd een bedrag van 2144 gulden uitgegeven; een be drag dat een schril contrast vormt met de huidige uitgaven aan sport- voorzieningen. In de boeken zijn ook andere verenigingen te vinden. In de notulen van 1899 komt de lezer al de Kleine Trompetter tegen, na de ijsclub de op één na oudste vereni ging van Zevenhuizen. Gezamen lijk hebben de twee verenigingen de intocht van Paul Kruger op de Rotte nagespeeld, waarbij een van de leden van de ijsclub de rol van de Zuid-Afrikaanse Boerenleider op zich nam. Dit zijn slechts een paar voorbeel den van zaken die Veerman ont dekt heeft, in de korte tijd dat hij de documenten in zijn bezit heeft. De komende tijd wil hij besteden aan het inzichtelijk maken van de Zevenhuizen - De winkel van Hoogendoorn Optiek Et Hoortechniek in de Bur gemeester Broerstraat heeft een metamorfose ondergaan. De winkel is over zichtelijker geworden en lijkt veel groter. In combinatie met het vernieuwde lichtplan en geheel vernieuwde brillenpresentatie voel je als klant direct de gemoedelijke sfeer die de nieuwe inrichting uitstraalt. meet-/hoortechniekruimte is apart gesitueerd zodat de privacy van de klant behouden blijft. Ook het slijp- atelier en het kantoor zijn functio neel ingericht." Hoogendoorn is tevreden over het verloop van de verbouwing. "De ge hele verbouwing is in één week tijd gerealiseerd. Er zijn niet echt pro blemen geweest en alles verliep vol gens plan. Onze klanten zijn vol lof en enthousiast over de nieuwe look. Zelf zijn wij héél tevreden en vinden de winkel erg mooi, onderscheidend en gemoedelijk." Bij aankoop van een bril krijgen klanten in augustus een leuke attentie. Het doel van de verbouwing was meer rust te creëren. "We wilden bereiken dat klanten zich nog meer °P hun gemak voelen, in een pret je sfeer en op professionele wijze", a'dus Herman Hoogendoorn. "Tij- Nieuw interieur. dens de verbouwing is het gehele pand aangepast. De gevel heeft een sprekende en duidelijke uitstraling gekregen, de etalages zijn optimaal benut en geven een presentatie van de modieuze monturen. De oog gang van zaken bij de IJsclub en dit documenteren voor volgende generaties. De boeken zullen bij de volgende ledenvergadering van de Zevenhuizensche IJsclub uitgebreid aan de orde worden gesteld en in de toekomst zullen ze waarschijnlijk voor iedereen te bewonderen zijn in het museum van de Stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle aan de Tweemanspolder. Zevenhuizen Dorpskerk 10.00 uur ds. J. Voor- douw en 19.00 uur ds. C. Haas noot. Kapel Oud Verlaat 10.00 uur ds. C. Haasnoot. Ger.kerk 9.30 uur ds. B. ter Haar. Vrijz. Kerk Zev. geen dienst. R.K. Gem. Moe./Zev. geen dienst Moerkapelle Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst. Herst. Herv. Gem. 11.00 uur kand. W.J.C. van Blijderveen en 19.00 uur ds. N. van der Want. Herv. Gem. 9.30 uur kand. T.C. Zuijderduijn en 18.30 uur ds. H. van Ginkel. Zevenhuizen - Na drie jaar VEP vond Milko Kruijsse het tijd worden voor een andere club. Voetbalvereniging Groeneweg vond het tijd voor een andere trainer en dit leidde tot een samenwerking. De trainer uit Gouda blijft in de regio: "Dat doe ik het liefst, de clubs in dorpen worden beter bezocht, daar leeft het voetbal meer. Na jaren als jeugdtrainer te hebben gewerkt bij Sparta en ADO Den Haag was Kruijsse toe aan een nieuwe uitdaging. "In die buurt kon ik geen hoofdtrainer worden, want ik had alleen ervaring met jeugd. Toen heb ik een stapje terug gedaan om een stap vooruit te kunnen maken. Ik kwam bij VEP terecht als assistent trainer, bij Henny de Jong. Toen die echter een hartaanval kreeg, vroe gen ze mij om zijn taken over te nemen en dat ben ik drie jaar blij ven doen. Nu kom ik bij Groeneweg Henny de Jong weer tegen, eigenlijk in dezelfde functie als bij VEP. Ik heb fantastische jaren bij VEP gehad en ze wilden me ook graag houden, maar op een gegeven moment was ik toe aan iets anders. Na drie jaar is voor je gevoel de chemie wel uit gewerkt en wordt het tijd voor een andere trainer." Het echtpaar Hoogendoorn. Groeneweg heeft voor het komende seizoen niet alleen een nieuwe trai ner, er zijn ook veel nieuwe spelers bijgekomen. Kruijsse: We zijn met de jongens gaan overleggen dat we meer kunnen dan de negende plek van heï vorige seizoen. Daar voor hebben we meer spelers nodig. De jongens zijn toen in hun eigen vriendenkring gaan praten en zo zijn er jongens uit de buurt, die in Ze venhuizen wonen of een band met Groeneweg hebben, bijgekomen. Dat ging bijna vanzelf. Ik heb helemaal niemand de garantie gegeven dat ze Milko Kruijsse. in de selectie mogen spelen, ik wil eerst alle jongens zien, ook degenen die uit onze A-jeugd overkomen. Ik ben er ook trots op dat alle jongens uit de A gebleven zijn. We hebben een derde elftal opgericht, dat zal er ook mee te maken hebben. Maar alle jongens krijgen een kans bij mij. De nieuwe spelers die overgekomen zijn en die ik niet selecteer, kunnen naar hun oude club terugkeren. Die garantie heb ik ze gegeven en dat stellen ze erg op prijs." Wat zijn eigenlijk de verwachtingen voor het komende seizoen? We zouden bovenin mee moeten kun nen draaien, maar laten we eerst aan elkaar wennen en ervoor zorgen dat het klikt."

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 9