De Eendenclub fleurt campingleven de Koornmolen op HART VAN HOLLAND ZOMERGASTEN 11 AUGUSTUS 2010 11 Het fenomeen winterslaap leek verbannen naar het dierenrijk. Maar in de regio zijn er ook mensen die pas alert worden als het kwik stijgt. De zon is hun levenselixer. In deze rubriek worden mensen bezocht die aan de bak moeten in de periode van Zwarte Zaterdagen en tropische vakanties: zomergasten. Zevenhuizen - In Nieuwerkerkse wateren werd enige tijd geleden botulisme gesignaleerd. Er werd alarm geslagen en voorde omgang met waterdieren werden allerlei adviezen gegeven. Desondanks schuiven we op 30 juli aan bij twee vertegenwoordigers van de Eendenclub. Geen watervogelspotters, maar entertainers. Door Pepijn de Groot Op het park van de Koormolen ko men de gasten soms van ver. Maar medewerkers uit Brabant en Gro ningen? Judith de Rond (17) komt uit Sprundel Noord-Brabant, De- nise Kelderhuis (20) uit Groningen. Samen vormen zij in de zomerva kantie het animatieteam de Een denclub. Er zijn genoeg mensen, die beweren dat Nederland gezelliger wordt hoe zuidelijker men gaat, Jan Mulder probeert in spotjes een trek richting het noorden te veroorza ken. Judith en Denise zwichten er niet voor: zij liggen buiten, in een Zevenhuizens zonnetje. Werkvakantie De twee dames zijn drie weken aan wezig op recreatiepark de Koorn molen. "Tot volgende week vrijdag, dan zit het erop", zegt Judith. "Bin nenkort ga ik ook naar Renesse en niet lang daarna is de vakantie af gelopen. Al mag ik niet klagen: het is al zo vanaf 1 juni." Na een welverdiende vakantie na een welverdiend diploma gaat Ju dith verder in Rotterdam. "Per sep tember start mijn opleiding voor operatieassistent. Het ziekenhuis is aangesloten bij het UMC. In Rotter dam op kamers lijkt mij wel wat." Denise is al gesettled, en wel in Groningen. "Het wordt mijn derde jaar psychologie. Ik ben een huis student, ik heb echt alle tijd nodig voor mijn studie. Werken doe ik niet, want dan haal ik mijn pun ten niet. Naast school houd ik me met muziek bezig. 20 augustus ga ik naar Lowlands, daar heb'ik nog een last-minute kaartje voor kun nen krijgen", aldus een opgewekte Denise. Behalve muzikaal vermaak in Biddinghuizen, gaat ze na haar werk op de Koornmolen nog naar de Ardennen. Na een zoektocht naar zonwering voor Denise kunnen de dames be amen dat ze een werkvakantie hebben. Al is het aantal uren dat ze maken wel een discussiepunt. Judith: "We maken zo'n vijf uur per dag." Denise: "Nee, veel meer toch?! Voor het theater alleen kan je wel een uur rekenen." Vrije da gen zijn ook ingeroosterd. "De aan staande vrije dag ga ik lekker naar huis", zegt Judith. Denise heeft andere plannen. "De eerstvolgende vrije dag ben ik jarig! Mijn vader en mijn vriend komen hier naartoe om het te vieren." Verstoppertje De diversiteit is groots wat betreft het werk als animatieteam. "Er zijn genoeg spellen, die gedaan kun nen worden. Er is zelfs een heel spelletjeshandboek voor als het regent", weet Judith te vertellen. "Vaak vinden kinderen verstopper tje het leukst om te doen", aldus Denise. "Er wordt geknutseld in al lerlei vormen. We gebruiken de ene keer verf, soms kleien we iets of we maken een masker met knip-, plak- en kleurwerk. Vandaag hebben we een deurhanger gemaakt. Qua spel doen we dingen als stratego of we organiseren een speurtocht. Het smokkelspei is erg in trek: een kaart moet van de ene kant van de cam ping naar de andere kant gebracht worden, onderweg zijn er douanes die de kaart af mogen pakken. Zo simpel is het", legt Judith uit. Met een lekkere temperatuur is er een andere hit. "Zoals je kan zien liggen overal kleurige stukjes. Dat komt van de waterballonnen, die worden massaal ingekocht", vertelt Denise. "De zon hoeft maar door te komen of de ballonnen worden ge vuld", vult Judith aan. A day in a life volgens Denise: "Om half negen gaat de wekker en pak ken we een douche en om half 10 begint het knutselen. Na het knut selen, hebben we een tijdje pauze: Judith gaat in bikini op het gras liggen en ik zoek de schaduw op. 's Middags is er ruimte voor spel letjes. Als het avondeten achter de rug is, verkleden we ons, pakken we een radio en gaan we met muziek van de Eendenclub over de camping richting het openluchttheater." Denise is blij als ze even rust heeft. "Dan kan ik even naar mijn eigen muziek luisteren, anders word ik chagrijnig. Judith heeft daarente gen altijd energie." Judith knikt: "Ik kan de hele dag doorgaan, 's Avonds op bed lig ik meestal om hoog te staren, ik ben vaak niet moe genoeg om direct in slaap te vallen." Aardbeien plukken "Dit werk is eens wat anders dan aardbeien plukken. Het is ook pret tig om niet de hele vakantie thuis te zijn", verklaart Judith haar keuze voor dit vakantiewerk. "Via internet kwam ik in contact met de Eenden club." Hetzelfde geldt voor Denise, die echter al eerder een weekend hetzelfde werk heeft gedaan. "Dat was ergens in Twente. Je kan bij de organisatie wel aangeven of je dicht bij huis wilt werken, maar dat vond ik niet nodig." Denise en Judith waren vreemden van elkaar. "We hebben elkaar hier op de camping pas ontmoet", ver telt Judith. Denise: "Maar je bent al snel close met elkaar hoor. We Mors on danse! slapen in hetzelfde bed dus een Kwekkend aminatieteam. goede band opbouwen moet wel." Judith heeft naast Denise nog een andere herinnering aan het bed in hun stacaravan. "Boven ons bed is een plankje en daar stootte ik mijn hoofd tegen, toen had ik een bult te pakken." Denise: "Die plank zagen we bij aankomst en ik dacht al: dat kan niet goed gaan." Judith zit des ondanks vrolijk voor de caravan. Fantasiewereld "Volgend jaar heb ik geen vakan tie meer vanwege stage, voor mij is het dus eenmalig", zegt Judith. Denise:"lk zal het ook niet nog een keer doen. Nu heb ik de tijd in de zomer, maar ik wil nog zoveel din gen doen." Aan het werk zelf ligt het niet volgens Denise. "Met kin deren vind ik het geweldig. Zij zit ten in een fantasiewereld, iets wat volwassenen verloren zijn. Pas wil den we zwemmen, maar het was te heet voor het binnenbad. De Rotte werd voor de grap geopperd, maar ik zei dat je daar niet uit kon ko men. Zei een meisje: 'Dan word je toch gewoon een vis! Dan hoefje alleen te wachten tot je gevangen wordt.'" Verderop staat de cd aan van de Eendenclub. "Kijk nou," attendeert Denise, "ze doen gewoon het dans je." Verderop staat een groep kin deren al glimlachend de dans van de Eendenclub uit te voeren. "Het is ook een stukje waardering datje krijgt", aldus Denise. De Eendenclub fleurt het campingleven op.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 11