"Ik vind het leuk bij Nieuwerkerk, maar ik wilde ook wel in het betaald voetbal blijven" TCN-successen in de regio '*i Moord en doodslag in Hitlandbos Explosion Streetdance Nieuwerkerk ongeslagen in oefenduels HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 11 AUGUSTUS 2010 13 Keeper Ronald Graafland doet noodgedwongen stapje terug Tennis Er werd gebridged... Kramen te huur op 60's feest Vetkuiven en petticoats in Essepark c Voetbal Nieuwerkerk - Ronald Graafland stond vorig seizoen nog bij Vitesse onder de lat, maar zijn contract werd niet verlengd, waardoor hij opeens werkloos was. Nu doet hij een flinke stap terug en staat bij voetbalvereniging Nieuwerkerk onder de lat. "Het is ook erg leuk om bij een club te spelen waarvan je trainer en keeperstrainer al kent", zegt hij daarover. Door Joke Heikens Dertien jaar geleden startte Ronald Graafland zijn carrière als keeper in het betaalde voetbal. "Ik was zeven tien, net van school en ik kwam met een in dienst bij een club. Nu moet ik gaan bedenken wat ik met de rest van mijn leven wil doen en dat valt niet mee", Ronald Graafland ziet er topfit uit, alsof hij nog iedere dag in de sportschool komt. "Dat is ook zo", vertelt hij. "Ik ga iedere dag naar de sportschool van Ronald Klinkenberg, die ook de trainer van Nieuwerkerk is. Zijn sportschool zit in mijn woon plaats Krimpen. Daarnaast zijn we druk bezig met een verbouwing in ons huis, dat houdt je ook wel fit!" Voor zijn vrouw en dochter is het even wennen om hem zoveel thuis te hebben. "Ik heb een dochtertje van 21 maanden en die zie ik nu heel veel, dat vind ik wel hartstikke leuk. Voor hen is het ook erg wennen, net als voor mij. Gelukkig krijg ik een jaar lang een uitkering om me te bezin nen op wat ik nu wil gaan doen. Voor mij bestaat het leven uit meer dan voetbal, het is natuurlijk leuk, maar wel tot op zekere hoogte. Ik ben eer der al eens begonnen met een cur sus sportmassage en misschien pak ik dat wel weer op. Ik had toen te weinig tijd om er echt voor te gaan, maar het is wel iets dat ik graag wil doen. Nu heb ik natuurlijk meer tijd voor zoiets." Nieuwerkerk aan den IJssel/Regio - Op het tennispark G.T.C. TIOD Open in Gouda werd afgelopen weekend de finale Heren enkel 3 een TCN-onderonsje. De als derde geplaatste jeugdspeler Marlon Brand veroverde knap de titel ten koste van de als tweede geplaatste Sabin Tigu (4-6 6-1 6-3). Naast dit succes plaatste de 17-jarige Brand zich eveneens voor de Nationale Jeugdkampioen schappen (NJK) in Hillegom. Hij gaat er deze week de strijd aan met de beste 32 spelers van Nederland in de categorie tot en met 18 jaar. Niet alleen Brand maar ook clubgenoten Tom Moonen, Isolde de Jong en Arianne de V\hnter zijn toegelaten tot de NJK. Zij moeten het opnemen tegen de beste 64 jongens en meisjes van Nederland in de categorie tot en met 12 jaar. Frederique van der Kroft won afge lopen weekend in het open toernooi van VLTC Vlaardingen de Dames En kel 5. Zij versloeg in de finale Amanda Kwa- kernaat met 7-5 6-2. Van der Kroft zet hiermee haar zegereeks na haar vakantie voort. eerder dit seizoen bleek zij al de sterkste in dezelfde categorie bij Deuce Again (De Enk Rotterdam) en Van Loon Honda Open (Moordrecht). In het Open toernooi van LTC Rhoon werd Mijke van der Klauw eerste in de Dames Enkel 5. Zij versloeg in de finale de als eerste geplaatste Chris tie Barth met 6-0 7-5. Topfitte Ronald Graafland: "Ik ga iedere dag naar de sportschool. Het team van Nieuwerkerk is op meerdere fronten vernfeuwd. "Er zijn vijf nieuwe jongens bijgekomen, dat vind ik positief, want dan ben ik niet de enige nieuwe. Het zal even wen nen zijn, voor iedereen." Ronald Graafland blijft nog wel ho pen: "Als er een club uit het betaald voet bal met een aanbieding komt, dan denk ik erover na en anders blijf ik met plezier bij Nieuwerkerk." Nieuwerkerk aan den IJssel - Leny de Kreek en Anneke Vos wonnen de elfde ronde van de Zomer- bridge van de Nieuwerkerkse Bridgeclub. Zij scoorden 67.50. Tweede werd het koppel Marijke Blok/Wijntje de Graag (61.67) en op de derde plaats eindigden Ria Bohm en Ans van Baardwijk met 60.50. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stichting Vedj organiseert voor zaterdag 18 september het eve nement 'Back to the 60's'; een gezellige dag voor jong en. oud in het Essepark. Voor deze dag, die duurt van 14.00 tot 21.00 uur, kunnen belangstellenden een kraam huren. De kosten be dragen 15,- euro. Voor meer in formatie: 06-14606126 of info. vedj@gmail.com. Nieuwerkerk aan den IJssel - Grieze len in het Hitlandbos; in de nacht van zaterdag 21 op zondag 22 augustus vindt de alom gevreesde Horrortocht van Stichting Vedj plaats in het Hit landbos. Wie het lef heeft om te ko men wordt om 0.00 uur verwacht op de eerste parkeerplaats aan de rech ter kant van de Hitlandselaan. Meedoen is op eigen risico en kinde ren onder de twaalf jaar moeten be geleid worden door een volwassene. Het meebrengen van een zaklantaarn is niet toegestaan. Er zijn geen kosten ■aan de tocht verbonden. Voor meer informatie en aanmelden: info.vedj@gmail.com. Nieuwerkerk aan den IJssel - Diverse activiteiten van Vedj, Voor en door Jongeren, gaan de komende periode weer van start. Dansliefhebbers kunnen vanaf maan dag 9 augustus terecht bij Explosion Streetdance. De lessen vinden plaats in Con Musica. Kinderen van zes tot tien jaar zijn welkom van 18.30 tot 19.30 uur, 11 tot 15 jaar van 19.30 tot 20.30 uur en 16 jaar en ouder van 20.30 tot 21.30 uur. Voor meer informatie: lindacramer. streetdance@gmail.com Nieuwerkerk aan den IJssel - 'Back tot the 60's'; dat kan zater dag 18 september van 14.00 tot 21.00 uur in het Essepark. Stich ting Vedj organiseert dan voor jong en oud een gezellige dag met optredens van showgroep Dance to the sixties, Elvis, Rock en popkoor SlVoiee alsmede van diverse andere live bands. Voor de lekkere trek zijn er onder meer poffertjes en suikerspinnen. Voor meer informatie: www.vedj. info. Nieuwerkerk aan den IJssel - Ook in het tweede oefenduel met een hoofdklas ser bleef Nieuwerkerk ongeslagen: tegen Jodan-Boys eindigde de wedstrijd in 1-1. Het derde duel, tegen Leonidas kende eenzelfde uitslag. Marlon Brand in actie, (foto archief Marlon Brand) Jeugdclubkampioenschappen TCN Deze week vinden op het sport park aan de Britsezoom de jaarlijkse jeugdclubkampioenschappen plaats. Als gevolg van de vroege schoolva kanties zijn deze eerder dan voor gaande jaren. Omdat veel kinderen nog op vakantie zijn of deelnemen aan andere toernooien zijn er minder inschrijvingen dan gebruikelijk. De jeugdcommissie noteerde 65. deel nemers die in achttien verschillende poules spelen. De partijen beginnen om 11.30 uur. Als de weergoden de toernooileiding goed gezind zijn vin den zaterdag de laatste partijen en finales plaats. Aansluitend volgen ter afsluiting de inmiddels traditionele barbecue, prijsuitreiking en verloting. Het was het debuut van Xander van der Veeke en dat ging in eerste in stantie ten koste van linkerverdedi ger Doudi Cijntje (na de rust verving hij Robert Visser), waardoor Youssef Swaghi nu een linie terugschoot en Robert Visser links op het midden veld plaatsnam. Bovendien „stond vandaag Roy Spierings onder de lat en keek Ronald Graafland toe vanaf de zijkant. Direct na het beginsignaal kwam de wedstrijd in hoog tempo op gang en waren er wisselende kansen voor beide ploegen. In het eerste half uur drong Nieuwerkerk het meeste aan en dat bracht succes in de der tigste minuut toen Robert Visser een hoekschop van Remco Langerveld met het hoofd afrondde. Jodan-Boys kreeg zeker kansen, maar het vond een paar maal de geconcentreerd doelman Roy Spierings op de weg. Na de rust probeerde Jodan-Boys meer het heft in handen te krijgen en het werd gevaarlijker. In de 58e mi nuut kwamen de gasten langszij. Balverlies op het middenveld werd door Jodan-Boys beantwoord met tegenaanval, waarna aanvoerder Kees Graafland uiteindelijk de trekker overhaalde. Jodan-Boys wilde meer, maar Nieuwerkerk wilde daar niet voor buigen. Leonidas Ook Leonidas slaagde er niet in Nieu werkerk op de knieën te krijgen. Na IFC en Jodan-Boys bleef de formatie van trainer Ronald Klinkenberg ook tegen Leonidas op de been, echter vandaag kostte het wel veel meer moeite als in de voorafgaande twee duels. De wedstrijd eindigde in 1-1. Leonidas startte zeer sterk en had al' snel succes. Een slimme steekpass en goed bewegen zette de Rotter dammers al binnen vier minuten op: voorsprong. Even zag het er naar uit dat het snel verder afstand zou gaan nemen maar Nieuwerkerk begreep al vrij snel dat het wat moest inzakken om de ruimtes wat kleiner te maken zodat de tegenstander meer moeite kreeg de vrije man te vinden. Dat ging toen wel ten koste van het aan- valsspel want de spitsen kwamen wel daardoor verder van het vijandelijk doel te spelen. Leonidas had zeker in de eerste helft een paar maal de kans Nieuwerkerk op grotere achterstand te zetten, maar in plaats daarvan zag het de tegenstander op een half uur spelen langszij komen via de rappe Abner Texeira die zijn directe tegen stander en de doelman op snelheid klopte en zijn ploeg daarmee toen op 1-1 zette.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 13