«T- Informatieavond brandweer Moordrecht Weerbaarheidtraining voor kinderen Meer gemak voor diabetespatiënten Thuiswedstrijd HSV Moordrecht HART VAN HOLLAND I ZUIDPLAS I 11 AUGUSTUS 2010 15 Dierencentrale Repetities synagogezang Verdachten handel in drugs aangehouden Atletiek Beginnerscursus hardlopen Steunberm bij Ringvaart Opbrengst Collecte Rode Kruis EHBO-cursus Rode Kruis - 5 ZONDAG 15 AUGUSTUS Hengelsport Moordrecht - Brandweer Zuidpias houdt op maandag 23 augustus van 20.00 uur tot 21.30 uur een informatieavond voor de brandweerpost Moordrecht. Deze avond is in navolging van een wervingsactie. Hiervoor zijn eerder inwo ners tussen de achttien en 35 jaar in Moordrecht aangeschreven om oproep kracht te worden bij de brandweer. Een uitruk van brandweer Zuidpias. Regio - Bij Opvoedbureau Midden-Holland gaat maandag 30 augustus een weerbaarheidtraining voor kinderen tussen acht en twaalf jaar van start. De kinderen oefenen met verschillende manieren van reageren op moeilijke momenten en ieren ook dat ze zelf invloed kunnen uitoefenen op lastige si tuaties. In de training komen onderwerpen aan bod als 'nee'zeggen, pesten, omgaan met emoties en zelfvertrouwen. Bij brandweer Zuidpias werken naast elf vaste medewerkers zestig oproepkrachten verdeeld over de posten Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen. Het korps steunt net als andere brand weerkorpsen in Nederland groten deels op vrijwilligers (oproepkrach ten). Zonder oproepkrachten kan de brandweer niet functioneren. De brandweer zoekt vooral perso nen (m/v) tussen 18 en 35 jaar die overdag of een deel daarvan be- Vermist Kater, rood, met vel wit, kitten, Tweemanspolder Zevenhuizen. Poes, schildpad, Jonkheer Van der Weistraat Moerkapelle. Kat, zwart, witte buik, bef, sokken voor, kousen achter en witte streep op neus, Zuidkade Waddinxveen. Poes, wit, is gechipt, Tuin van Bier Moordrecht. Konijn, grijs gemêleerd, Hazeveld Zevenhuizen. Gevonden Kater, zwart, zonder wit, Deppakweg Boskoop. Kater, rood, met witte aftekeningen, Fazant Zevenhuizen. Kat, cypers, witte bef, kitten, Men- delweg Boskoop. Kat, zwart, wit vlekje op bef, jong, Mendelweg Boskoop. Kat, cypers, witte bef, vlek op rug, poten voor en sokkena chter, Mid delweg Moordrecht. Poes, cypers, kitten, Kievitshof Moor drecht. Kat, wit, langharig, Pr. Wi.lkmstraat Waddinxveen. Poes, rood, witte bef, voeten voor, sokken achter en wit in snuit, brui ne vlekjes onder neus, Noordelijke Dwarsweg Zevenhuizen. Kat, cypers, zonder wit, licht van kleur, geringde staart, blauwe ogen, Weideplantsoen Zevenhuizen. Voor meer informatie: 0186-601199 en www.dierencentrale.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Man nenkoor Nieuwerkerk is komend na jaar uitgenodigd om een optreden te verzorgen in kerkdiensten in Capelle aan den IJssel, Zuidland en Koude- kerke aan den Rijn. Ter voorbereiding hierop vinden zes repetities synago gezang plaats. De eerste vindt plaats °P vrijdag 20 augustus om 20.00 uur in kerkgebouw De Bron aan de Ring vaartlaan 16. Het koor telt momen teel 60 leden. Zij vormen een rijk ge schakeerd gezelschap van kerkelijke en niet-kerkelijke zangers uit Nieu werkerk en omgeving. Nieuwe leden zijn welkom. Voor meer informatie: 0180-313329 of prinsencommuni- eatie@hetnet.nl). schikbaar zijn. Dit betekent dat zij binnen het verzorgingsgebied van de post Moordrecht wonen en/of wer ken en binnen enkele minuten op de kazerne kunnen zijn bij een melding. Oproepkrachten ontvangen een ver goeding voor hun inzet. Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden voor de avond of voor meer informatie contact opnemen met brandweer Zuidpias via 0180- 314119 of brandweer@zuidplas.nl. De training bestaat uit een intake gesprek met ouder en kind, acht bijeenkomsten voor de kinderen, een ouderavond en een evaluatiege sprek. De training vindt plaats in het Evertshuis aan de Spoorstraat 15 Diabetespatiënten worden jaarlijks door de huisarts opgeroepen voor een oogonderzoek. Voorheen moes ten patiënten voor dit onderzoek naar het Groene Hart Ziekenhuis in Gouda. Diabetici uit Nieuwerkerk De wedstrijd van deze keer liep ech ter uit op een teleurstelling, want slechts vier deelnemers wisten meer dan één kilogram vis uit het water te vissen. John van Uunen, wedstrijdvisser in hart en nieren, eindigde in het A- korps op de eerste plaats met 2078 gram; tweede werd Erik Faas met 1575 gram en op de derde plaats eindigde Sjaak Vonk met 1023 gram. In het B-korps ging de overwinning te Bodegraven, duurt van 15.45 tot 17.00 uur en is bedoeld voor kinde ren uit Reeuwijk en Bodegraven. Voor meer informatie: 0182-547888 of www.opvoedbureau.nl. kunnen voor de oogcontrole nu dus ook naar GHZ Polikliniek Nieuwer kerk. Dit geldt alleen voor diabe tespatiënten die nog niet voor een aandoening onder behandeling zijn van een oogarts. naar Hannie van der Hoek met 1196 gram. Peter Kuster werd tweede met 764 gram en derde werd Hans Speulman met 725 gram. Marco Heemelaar werd winnaar in het C-korps met 715 gram, op de tweede plaats ge volgd door Bart Klarenberg met 468 gram; derde werd Dennis Holthuizen met 422 gram. Volgende week gaan de vissers naar de Leidsche Vliet. Gouda/Moordrecht - De politie heeft op zaterdag 7 augustus om streeks 4.45 uur drie verdachten van handel in harddrugs aangehouden. Het gaat om een 37-jarige man uit Moordrecht, een 33-jarige vrouw uit Gouda en een 43-jarige vrouw uit Gouda. Op camerabeelden was te zien hoe de twee vrouwen aan de Zeugstraat geld overhandigden aan de man, in ruil voor wat later harddrugs bleken te zijn. Ter plekke werden de drugs door de drie verdachten gebruikt. De politie heeft de drie even later aan gehouden. De drugs zijn in beslag genomen. De politie heeft proces verbaal opgemaakt tegen de drie verdachten. Bleiswijk - Bij Atletiekvereniging De Kieviten gaat zaterdag 4 septem ber een opstapcursus van start voor mensen die nog niet eerder hardge- lopen hebben, maar die wat meer willen bewegen; hetzij om wat fitter te worden of om wat gewicht kwijt te raken. Deelnemers aan de cursus, welke gegeven wordt door KNAU-gecerti- ficeérde trainers, hebben na een pe riode van 15 weken voldoende con ditie om een afstand van 5 km aan één stuk hardlopend af te leggen. De grootste meerwaarde van de cursus ligt in het samen lopen; lotgenoten met hetzelfde beginniveau en de zelfde ambitie trainen gezamenlijk om een sportieve prestatie leveren; dat schept een band. De trainingen vinden plaats op de zaterdagochtend van 8.30 tot 10.00 uur. In de regel wordt verzameld op de parkeerplaats van restaurant 't Zeeltje. Van de deelnemers wordt wel verwacht, dat zij wekelijks nog één of twee keer zelfstandig een stukje lopen. Voor meer informatie en aanmelden: 010-5225522 of ademunnik@pla- net.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Op het schelpenpad onderaan de Ringvaartkade langs de Berm- weg heeft Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpe- nerwaard een steunberm aan gebracht bij de kade en het ta lud. Dit omdat er water door de kade naar beneden sijpelde. "De grond is gaan zakken, waardoor een waterlijn, die loopt van de Ringvaart naar een poldersloot je, boven de grond kwam te lig gen", legt een woordvoerster van het hoogheemraadschap uit. "We hebben nu kleihouden- de grond tegen het talud en de kade aangebracht om alles op te hogen en zwaarder te maken. Je zult tijdelijk de kleihoudende grond zien, die eerst moet in drogen. Maar zodra we kunnen inzaaien, zal er snel niets meer van te zien zijn." Zevenhuizen/Moerkapelle - Bij de onlangs gehouden collecte van het Rode Kruis is een bedrag van 2.957,10 opgebracht. De or ganisatie bedankt gevers en col lectanten voor hun bijdrage. Zevenhuizen-Moerkapelle - Bij het Rode Kruis, afdeling Ze venhuizen-Moerkapelle, gaat maandag 6 september een EHBO-cursus van start. De cur sus omvat zeven lessen van drie uur. Aanmelden kan tot vrijdag 27 augustus. Voor meer infor matie: gjholstege@wxs.nl. Moordrecht Volle Evangelie Gem. Moor drecht 10.30 uur dhr. H. De Cock. Ger. Kerk Moordrecht-Gouderak PKN(Ontmoetingskerk) 10.00 uur ds. H. Schipper (Dorpskerk SOW). Herv. Gem. Moordrecht Dorps kerk geen dienst. Herv. Bethelgem. 10.00 uur ds. De Jong en 18.30 uur ds. Bak ker. R.K. parochie St. Johannes Ont hoofding: Woord- en Commu nieviering met pastor Schuur- mans. De kerk is elke donderdagoch tend open vanaf 11.30 uur; om 12.00 uur zal het middaggebed plaatsvinden. Nieuwerkerk aan den IJssel - Diabetici uit de gemeente ondervinden meer gemak bij het jaarlijks terugkerend oogonderzoek omdat zij nu terecht kun nen in GHZ Polikliniek Nieuwerkerk. Daarnaast wordt gebruik gemaakt van verbeterde apparatuur waardoor het oogonderzoek minder belastend is voor de patiënt. Moordrecht - De leden van HSV Moordrecht visten afgelopen week een wed strijd in de Gouwe, het thuiswater waar de club altijd veel vertrouwen in heeft.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 15