rSl r Zevensprong Open 2010 RSI»'*'' i Geen babyspreekuur in zomervakantie Autoshow op Maltaplein Hoe herkent u een gemanipu leerde betaalautomaat? Bridgegroep in De Kristal Voetbal en breakdance met Nesselande Kids [spïïSïiraTlSïHJl JS HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN/NESSELANDE 11 AUGUSTUS 2010 Tennis Ouderen veilig op de fiets Prikkels Lensopening ■M r ZONDAG 15 AUGUSTUS 17 tX o *51 A** II V Aankondigingsaffiche. Nesselande - Een dertiental auto dealers verleent zaterdag 21 augus tus haar medewerking aan de auto show, welke door Akse Automotive Advies b.v. wordt georganiseerd bij het winkelcentrum aan het Malta plein. Circa 60 auto's in de categorie 'schoon en zuinig', auto's met het groene milieulabel, zijn deze dag te bezichtigen. Medewerkers van de diverse bedrijven zijn aanwezig voor het geven van allerhande informa tie. Publieksprimeur Naast de bekende 'nieuwe' modellen van 2010 is ook een aantal primeurs van modeljaar 2011 te zien. De auto show duurt van 9.30 tot 17.00 uur. Voor meer informatie: 0180-556604 of www.akseautomotive.nl. Zevenhuizen/Nesselande - Bij TC Ze vensprong vindt tot en met zondag 75 augustus voor de 27e keer het open toernooi plaats. In de speel- categorieën 4 tot en met 8 wordt in zowel de enkel en de dubbel als in de mix gestreden om het open kampi oenschap van de Rabobank Zeven sprong Open 2010. Dit jaar zijn er ruim tweehonderd deelnemers uit de gehele regio. Lake 7 zorgt gedurende het toernooi voor een goede terrassfeer en voor het eten, waaronder het speciale toer- nooimenu. De finalepartijen worden gespeeld op zondag 15 augustus. Op weekdagen wordt gespeeld van 18.00 tot circa 24.00 uur, op zater dag en zondag van 11.00 tot 15.00 uur. Voor meer informatie: www.tczevensprong.nl. Nesselande - In de maand augustus vervalt het babyspreekuur van de kinderfysiotherapeuten van gezond heidscentrum Nesselande, gevestigd in de Kristal. In geval men vragen of zorgen heeft over de ontwikkeling van de baby kan men echter wel telefonisch of via de mail contact opnemen. Het eerstvolgende babys preekuur vindt plaats op zaterdag 4 september van 9.00 tot 11.00 uur. De kinderfysiotherapeuten werken samen met het consultatiebureau, de huisartsen, kinderartsen en een manueel therapeut. Voor meer informatie: 010-2229746, 010-2229742 of www.fysiotherapieinnesselande.nl. Nesselande - Bij Buurtwerk Alexander gaat op vrijdag 10 september in De Kristal aan de Cypruslaan 404 een cursus 'Vei lig fietsen' van start, waarbij onder meer aandacht wordt be steed aan de manier van op- en afstappen. Door veilig te fietsen kan men langer mobiel blijven en het bewegen is goed voor de gezondheid. De cursus start op 10 september van 10.00 tot 11.00 uur met een introductiebijeenkomst, welke gevolgd wordt door twee basis- lessen op 17 en 24 september. Bij voldoende belangstelling kan vervolgens een fietsgroep opge richt worden voor het maken van tochtjes. De kosten bedra gen 10,- euro. Voor meer informatie: 010- 2862760 of tineke.vanden- berg@buurtwerk-alexander.nl. Nesselande - Het evenement Prikkels vormt de opening van het culturele seizoen in de deel gemeente Prins Alexander. De bezoeker kan zich laten 'prikke len' door het culturele aanbod van de deelgemeente en prikkels ontvangen van de programme ring van het komende jaar. In de week van vrijdag 10 tot en met zaterdag 18 september staan optredens op het pro gramma van muzikanten, ar tiesten en andere kunstenaars, die hun passie voor kunst en cultuur willen delen met het publiek. Opgetreden wordt door onder meer een aantal koren en een kamerorkest, een kunste naar toont zijn kunstwerken en jongeren uit de deelgemeente geven een impressie van hun dans-, acteer- en tekentalent. De organisatie van Prikkels is in handen van Marieke van der Honing en Carin van Haastregt uit Nesselande en Arco van Os uit Oosterflank. Voor meer informatie: www. prikkels.nu of info@prikkels.nu. Regio - Skimmen - het kopiëren van bankpassen en pincodes - komt nog steeds op grote schaal voor. Wees daarom alert als u betaalt met uw pinpas. Een gemanipuleerde betaalautomaat is vaak gemakkelijk te herkennen. De lensopening hoeft maar 7 mm te zijn om pincodes te lezen. Skimmen, hoe werkt dat? Om te kunnen skimmen manipuleren criminelen betaalautomaten, zodat de magneetstrip en de pincode van een pas worden gekopieerd op het moment dat iemand een pinbetaling uitvoert. Met die gegevens maken de criminelen een kopie van de pas met bijbehorende pincode en zijn ze in staat om geld van uw rekening af te halen. Wat kunt u hiertegen doen? Door alert te zijn en uw pincode af te schermen wanneer u een pin betaling uitvoert, kunt u een hoop ellende voorkomen. Vermoedt u dat een betaalautomaat wordt geskimd, meld dit dan altijd bij de winkelei genaar of bij de politie. Gemanipuleerde pinautomaten zijn vaak herkenbaar aan een kleine lensopening en zichtbare naden: Kleine lensopening Wanneer een betaalautomaat is gemanipuleerd om ermee te kun- nen skimmen, is aan de binnenzijde van de automaat een lensopening te zien. In die opening zit een camera die uw pincode registreert. Zichtbare naden Dat er met een betaalautomaat is gerommeld, kunt u ook zien aan de aanwezigheid van naden in de kunststof kast. Een normale betaal automaat bestaat uit één stuk en heeft geen zichtbare naden. richtbariiaden In de hoeken zijn naden zichtbaar. Nesselande - In Multifunctioneel Centrum De Kristal start de bridge groep op maandag 6 september met een nieuw seizoen. De beginnende bridgegroep van ongeveer twintig mensen krijgt de smaak te pakken. Na twee cursussen is langzaamaan een groep ontstaan die wat meer vorm gaat krijgen. Het niveau van de meeste spelers is nog niet zo hoog maar enthousiast en leergie rig. De groep doet nog niet mee aan competities. De spelers worden be geleid dooreen ervaren bridgespeler en eeji gastvrouw. Belangstellenden kunnen zich op maandagmiddag voor 13.00 uur aanmelden en/of een keer ter kennismaking meespelen. In principe is er altijd een speelpart- ner aanwezig. Voor meer informa tie: 06- 41199751 (Harry Philip) of www.de-kristal.nl Zo hoort het: een automaat zonder zichtbare naden. Nesselande - Een groepje kinde ren in de leeftijd van 10 tot en met 12 jaar organiseert onder de naam 'Nesselande Kids' diverse activitei ten waarbij de nadruk wordt gelegd op het belang van gezond eten en voldoende bewegen. Voor donder dag 12 augustus staat een voetbal-, breakdance- en streetdance work shop op het programma. De deel nemers leren naast allerlei voetbal- trucjes, ook break- en streetdancen. De workshop start om 13.00 uur in het Speelbalkon aan het Frida Kahlopad. Van 15.00 tot 15.15 uur is er een eindpresentatie voor ouders en verzorgers. Er zijn geen kosten aan verbonden. Eindfeest Voor zaterdag 21 augustus orga niseren de Nesselande Kids een eindfeest. Op het programma staan oud-Hollandse spelletjes, een play- backshow en een barbecue. Het feest duurt van 13.30 tot 17.00 uur en vindt eveneens plaats in het Speelbalkon. Er zijn geen kosten aan verbonden. Voor meer informatie en aanmel den: tonydossantos@live.nl of 06- 11325002. Nesselande Kerk in Nesselande (Brede School) Gert van den Bos. St. Josephparochie Nieuwerkerk/ Nesselande 9.30 uur Woord- en Communieviering met voorgan ger mevr. Z. van Uffelen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 17