Zuidpias Herdenking bij Indië-monument Nieuwerkerk aan den Ussei Eenrichtingsverkeer Dieze/Donge Ci VVN organiseert theoriecursus scootmobiel gemeente 1 Correctie telefoonnummer gemeentegids VERVOLG BEKENDMAKINGEN HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS 11 AUGUSTUS 2010 Lnïf Voorgenomen ontheffing/ bouwvergunning Aangevraagde bouw-/ sloopvergunningen Verleende bouw-/ sloopvergunning(en) Bekendmaking Wet milieubeheer Op zaterdag 14 augustus 2010 zat om 20.00 uur, bij het Indië- monument aan de Kerklaan ter hoogte van nummer 42, de jaarlijkse herdenking plaatsvinden van militairen en burgers, die in de periode 1941-1951 zijn omgekomen in voormalig Nederlands-lndië. Stichting Evenement is op verzoek van het gemeentebe stuur belast met de feitelijke organisatie. Een deputatie van oud-militairen en de Indische naoorlogse generatie zullen hun medewerking verlenen. Net als voorgaande jaren zal de herdenking beginnen bij het raadhuis, Raadhuisplein 1. Een ieder die aan de her denking wil deelnemen, kan meelopen vanaf het raadhuis naar het monument. Vertrek vanaf het raadhuis is gepland om 19.45 uur. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw V. Boxhoorn onder het volgende e-mailadres: v. boxhoornOzuidplas.nl. Vervoersverbod voor tamme kasterijeplariten Op een kwekerij in Boskoop zijn vijf tamme kastanjebomen (Castanea sativa) gevonden die zijn aangetast door de tammekastanjegalwes- pen (Dryocosmus kuriphilus). Om verspreiding van deze galwesp tegen te gaan geldt vanaf 3 augustus een vervoersverbod voor tamme kas tanjepinten in een straal van 15 kilometer rondom de vondst. Ook in de gemeente Zuidpias mogen tamme kastanjepinten vanwege deze gal wesp dus niet worden vervoerd. De aangetaste bomen komen uit Italië waar deze galwesp op veel plekken voorkomt. De larve van deze galwesp zorgt voor vergroeiingen (gallen) in de jonge scheuten waardoor de groei vermindert en er minder kastanjes gevormd worden. De galwesp is niet gevaarlijk voor mensen. De Europese Unie heeft regels gemaakt om verdere verspreiding van de tammekastanjegalwesp te voorkomen. Het vervoerverbod geldt in ieder geval voor de komende 3 jaar. De vijf bomen op de kwekerij zijn verwijderd. Inspecteurs van de nieuwe Voedsel en Waren Autoriteit gaan de komende weken tamme kastanje- planten in de omgeving na op sporen van de galwesp. Op die manier wordt bekeken of de kastanjegalwesp zich heeft verspreid. Kijk voor meer informatie op: www. nieuwevwa.nl. Op 16 augustus 2010 begint het nieuwe schooljaar en wordt de brede school in Esse Zoom daadwerkelijk in gebruik genomen. Op dat moment vinden er ook nog bouwwerkzaamheden plaats in de directe omgeving van de brede school. Om de verkeersveiligheid te vergroten wordt tijdelijk een richtingsverkeer ingesteld. Met ingang van 16 augustus 2010 is het alleen toege staan om vanaf de Van de Lindelaan de Donge/Dieze op te rijden en niet meer vanaf de Waterschapsweg. Het eenrichtingsverkeer wordt ingesteld voor maximaal 4 maanden. Gedurende deze 4 maanden zal de gemeente in overleg met de politie en de school bekijken hoe het eenrichtingsverkeer werkt. El: nTTTTI DON GE afgesloten i.v.m. bouwwerkzaamheden rijrichting Veilig Verkeer Nederland (VVN), afdeling Zuidpias organiseert op donderdag 19 augustus 2010 in het gebouw Opmoer een the oriecursus voor (aanstaande) bestuurders van een scootmobiel. In deze cursus worden specifiek de verkeersregels voor scootmo- bielbestuurders besproken. Er wordt, bijvoorbeeld, uitleg gegeven over of een scootmobiel- bestuurder van de rijbaan gebruik mag maken als voet- of fietspad ontbreken of slecht berijdbaar zijn. Ook als u nog geen scoot mobiel heeft, maar deze wel hebt aangevraagd, kunt u aan deze cursus deelnemen. Decursusvindt plaatst op 19 augustus in Opmoervan 14.00 uur tot circa 16.30 uur. U wordt vërzocht om op 13.45 uur aan wezig te zijn. Cursusleider is Piet Molenaar. Deelname is gratis, er zijn geen kosten aan verbonden. Opgeven kan via e-mail lscootmobieKavvn-zuidplas.nl) of telefonisch (0180) 316 000. De afdeling Kabinetszaken en Koninklijke onderschei dingen van de gemeente Zuidpias is bereikbaar op tel. (0180) 330 326. '-L' -L-v')C A/fTZZTS /TV: V'T. jLL, .T, L- 'L T T vjTiJ L ';TT Burgemeester en wethouders zijn voorne mens om: met toepassing van artikel 3.6, lid 1c van de Wet ruimtelijke ordening ontheffing van het bestemmingsplan "Esse-Park Zoom Uitwerkingsplan XII" en een lichte bouw vergunning te verlenen voor het gedeeltelijk veranderen van een achteraanbouw op het adres Seine 57, 2911 HG te Nieuwerkerk aan den IJssel, (BL/2010/120). Het ontwerpbesluit en de relevante stuk ken liggen vanaf 11 augustus 2010 gedu rende zes weken ter inzage in het raadhuis, Raadhuisplein 1 te Nieuwerkerk aan den IJssel. Zienswijze(n) Gedurende de bovenvermelde termijn van terinzagelegging kunnen belanghebbenden schriftelijk of mondeling zienswijze(n) tegen het voornemen om ontheffing/bouwver gunning te verlenen kenbaar maken. Deze zienswijze(n) dienen bij voorkeur schriftelijk te worden ingediend. Uw schriftelijke zienswijze(n) kunt u richten aan: Het college van burgemeester en wet houders van Zuidpias, Postbus 100, 2910 AC NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL. Voor het indienen van mondelinge zienswijze(n) dient tijdig, bij voorkeur uiterlijk een week voor het einde van de termijn van terinzagelegging, een telefonische afspraak te worden gemaakt. Informatie Voor meer informatie of voor het indienen van een mondelinge zienswijze, kunt u contact opnemen met de heerW. Jopp, afdeling Vergunningverlening en Handhaving, tel. (0180)330 487. ZEVENHUIZEN Bouwvergunningen Noordeinde 61 (2761 BR) Vernieuwen tuinhuis en plaatsen carport Zuideinde 8c (2761 DAl Plaatsen schoorsteen Bouwvergunningen Locatie achter Bredeweg 68 Vernieuwen loods/berging Tegen het hierboven genoemde besluit kunt u als belanghebbende een bezwaarschrift indienen. Lees voor de wijze waarop u dit kunt doen de alinea over de Algemene wet bestuursrecht. Voor de uiterste termijn van indiening kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningverlening en Handhaving, tel. [0180)330 488. MELDINGEN Melding op grond van artikel 8.19 van de Wet milieubeheer Een bedrijf kan volstaan met een melding van de wijziging van activiteiten wanneer die binnen de bestaande vergunning passen. Een wijziging van de vergunning is dan niet nodig.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 5