L GENDIJK Boeren en boerinnen bij afsluiting Witte Tentweek Trainen voor sponsortocht Stichting Zuidpias Helpt Sterrenslag voor CliniClowns Reünie ANBO zomervakantie UCCESVOL VERKOP ANKOPEN BETROUWBAAR TAXEREN HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DEN IJ55EL 11 AUGUSTUS 2010 7 Cursus tekenen en schilderen voor kinderen ZONDAG 15 AUGUSTUS «Ek (1) ||||NV/WI Nieuwerkerk aan den IJssel - Onder leiding van Astrid Vonk gaat woensdag 29 september, bij voldoende belangstelling, een teken- en schildercursus van start, bestemd voor kin deren uit de groepen 3 tot en met 8. Er wordt gewerkt met verschil lende materialen, zoals pot lood, aquarelverf, plakkaatverf en inkt. Iedere week een nieu we opdracht, met andere ma terialen. De lessen duren van 14.00 tot 15.15 uur en vinden plaats in kerkgebouw De Bron aan de Ringvaartlaan 16. Voor meer informatie: 06-51906186, 010-2840995 of astrid@kunstgevoel.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel St. Josephparochie Nieuwerkerk/ Nesselande 9.30 uur Woord- en Communieviering met voorgan ger mevr. Z. van Uffelen. Herv. Gem. Oude Kerk 9.30 uur ds. G. Lustig en 18.45 uur ds. A. Schroten. Herv. Gem. Nieuwe Kerk 9.30 en 17.00 uur ds. H.C. Marchand. Prot.Gem. Ontmoetingscentrum 9.30 uur dhr. Lennart Pors. Prot.Gem. De Bron geen dienst. Geref. Kerk Vrijg. De Lichtkring 9.30 uur ds. R. Roth en 16.30 uur ds. W. de Groot. Nieuwerkerk aan den IJssel - Ondanks de niet al te rooskleurige weersvoor spelling kwam zondag 8 augustus een flink aantal belangstellenden aan de start voor de tweede oefenrit van de sponsortocht welke door de stichting wordt georganiseerd voor zaterdag 18 september. De rit voerde via Lopik en Polsbroek naar Gouda en Stolwijk, waarna men via Haastrecht, Gouda en Moordrecht terugkeerde naar Nieu werkerk. De derde, tevens laatste, oefenrit staat gepland voor zondag 5 september op het programma. Tij dens deze rit kan men nog eenmaal trainen voor het rijden in een grote groep, wat toch heel anders is dan individueel rijden. De oefenrit gaat om 9.00 uur van start vanaf het Raadhuisplein. Voor meer informatie: www.stich- tingzuidplashelpt.nl. Ringsteken op de Boerenbruiloft. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stichting Vedj organiseert voor zondag 5 sep tember Sterrenslag. De opbrengst van deze dag, die het thema 'De lach van een kind, iets mooiers bestaat toch niet' heeft meegekregen, is bestemd voor Cliniclowns. ledereen kan zich inschrijven, zo als bijvoorbeeld teams van families, buren, vrienden, leden van politieke partijen, brandweer en politie, win keliers of sportverenigingen. Een team, met passende naam én yell, dient te bestaan uit zeven personen, waaronder een coach. Het evenement vindt plaats in het Essepark en start om 13.00 uur. De prijsuitreiking is rond 18.00 uur.ln- schrijven kan tot en met woensdag 1 september. Er zijn geen kosten aan verbonden, maar het is wel de be doeling dat de teams voorafgaand aan de strijd een donatie doen in de daarvoor bestemde collectedoos. Voor meer informatie en aanmelden: www.vedj.info of vedj@gmail.com. Door Marlonneke Willemsen Tijdens de Witte Tentweek waren in de wijken Esse, Zuidpias en Dor- restein door de organisatie, de PKN (Hervormde Gemeente) Nieuwer kerk aan den IJssel, drie grote witte tenten neergezet, waar kinderen tussen vier en negen jaar deze week verschillende activiteiten konden doen. Een van de deelnemers was de 7-jarige Stijn Elfrink. Hij vond het een hele leuke week. "Ik ben één dag niet geweest, want toen was mijn moeder jarig, maar voor de rest heb ik aan alles meegedaan. Ik vond vooral het knutselen erg leuk. Ik heb hele mooie dingen gemaakt. Maan dag hadden we een lawaaioptocht. Hiervoor had ik stiekem twee pan- nendeksels van mijn moeder mee genomen. Die maakten echt veel herrie, 's Middags hebben we een naambordje gemaakt. Eerst moesten we onze naam op een plankje zetten en op de hoeken spijkers erin slaan. Vervolgens konden we met draad jes onze naam maken. Dat was heel leuk."Ook de andere dagen heeft Stijn zich goed vermaakt. "Donder dagmiddag was er spelletjesmiddag en daarbij zijn we tweede gewor den. We moesten waterballonnen overgooien en als je dan niet goed kon vangen, werd je heel nat. Dat is bij mij ook gebeurd." Nieuwerkerk aan den IJssel - "Allemaal even wat drinken en daarna op naar het volgende onderdeel.Het was vrijdagmiddag 6 augustus een drukte van jewelste bij de witte tent in het Essepark. Overal zag je boeren en boerinnen die bezig waren met allerlei verschillende spelletjes, zoals de klompendans en ringsteken met een kruiwagen. Het thema van de laatste middag van de Witte Tentweek 2010 was Boerenbruiloften iedereen was uitgenodigd op het feest. Stijn (links] geconcentreerd aan het werk. Nieuwerkerk aan den IJssel - De reiscommissie van de ANBO Nieuwerkerk aan den IJssel houdt donderdag 19 augustus van 10.00 tot 12.00 uur een reünie in dorpshuis de Batavier voor alle deelnemers aan de ANBO zomerva kantie in Rijs, Gaasterland. Stijn is niet bang dat hij zich gaat vervelen nu de Witte Tentweek weer voorbij is. "Volgende week is de jeugdvakantieweek en daar ga ik ook weer aan meedoen. Ik heb ook wel zin om weer naar school te gaan, want mijn school De Gideon, zit in de nieuwe school in Esse, dus dat is heel leuk. Voor mij is het ook wel fijn, want dan hoef ik niet meer zo ver te fietsen." Mirjam van Veen, Melissa van Gel deren en Martijn Thomas zetten zich in voor CliniClowns. Tijdens de gezellige midweek in zuidoost Friesland zijn er veel foto's gemaakt in en om het hotel en tij dens de verschillende excursies. Deze foto's worden, onder het genot van een kopje koffie, op de breed beeldtelevisie vertoond. Daarna is er de mogelijkheid om ze te bestellen tegen een geringe vergoeding, ledereen die geïnteresseerd is in de activiteiten van de ANBO is van harte welkom. Weer even kletsen over hoe leuk het was. Kerklaan 53b Nieuwerkerk a/d IJssel Telefoon (0180) 32 31 24 www.makelQarlaaendiik.nl Afjon Lagendijk

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 7