Wandelen voor weeskinderen in Nepal Klikken mag L GENDIJK Groot en druk bezocht feest zestigjarig huwelijk SUCCESVOL VERKOPE SUCCESVOL AANKOPEN BETROUWBAAR TAXEREN HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJ5SEL 25 AUGUSTUS 2010 11 ZONDAG 29 AUGUSTUS Nieuwerkerk aan den IJssel - "Vorig jaar heb ik samen met mijn man een trek king in Nepal gelopen en toen we weer terug in Nederland waren, had ik heel erg de behoefte om iets terug te doen voor de mensen daar.Een aantal we ten geleden voegde Ada van den Oever de daad bij het woord en organiseerde een sponsoractie voor het Langtong Children Home in Kathmandu. Om geld in te zamelen doet ze op zaterdag 11 en zondag 12 september mee aan de tachtig kilometer lange Kennedy-mars rondom Waalwijk. Door Marlonneke Willemsen Van den Oever heeft al vaker pres taties geleverd op sportief gebied, maar het is de eerste keer dat ze meedoet met een Kennedy-mars. "Ik wil al heel lang een Kennedy-mars lopen en nu leek alles bij elkaar te komen. Nadat we thuis zijn geko men van onze reis naar Nepal, ben ik op zoek gegaan naar een lokaal project dat ik kon steunen en kwam ik bij het Langtang Children Home uit." Dit kindertehuis is bijna vijf jaar geleden door een Nederlandse studente opgericht. In het huis wonen 24 weeskinderen onder de leiding van een Nepalees echtpaar. "Het huis is volledig afhankelijk van giften, dus dat vond ik een erg goed doel. Ik ben sponsor geworden en hierdoor kreeg ik ook de nieuwsbrief van het tehuis en hierin las ik dat de Kennedy-mars in Waalwijk twee startnummers ter beschikking had gesteld, waarop geboden kon wor den. De opbrengst is bestemd voor het Langtang Children Home. Toen had ik echt het gevoel 'dit is mijn mars' en heb ik besloten om voor het huis mee te doen." Doel De mars vormt'een grote uitdaging voor Van den Oever, maar het inza melen van zoveel mogelijk geld is haar grootste doel. "Ik wil proberen om zoveel mogelijk geld op te ha len en mensen op het huis te atten deren, zodat ze misschien nieuwe sponsoren krijgen. Mijn doel was om 1000 euro op te halen, maar dat heb ik inmiddels behaald, dus ga ik voor de 1500 euro. In eerste instantie dacht ik dat 1000 wel erg veel was, maar het is onvoorstelbaar hoeveel mensen geld hebben gestort. Dat vind ik hartverwarmend. Het gaat om een kleinschalig project, waar bij het heel transparant is waar het geld naartoe gaat en waar ook niets aan de strijkstok blijft hangen. Ik denk dat dit veel mensen aan spreekt. Mij wordt regelmatig ge vraagd wat er met het geld gebeurt als ik de mars niet mocht uitlopen, maar ik heb besloten om 's ochtends voor de mars het geld al te storten, Ada van den Oever loopt tachtig kilometer voor Nepalese kinderen. zodat het zeker.aankomt. Toch blijf ik de motivatie houden om de mars uit te lopen, want in elk dorp wordt er aandacht aan mijn actie besteed en ik wil natuurlijk zoveel mogelijk publiciteit voor het huis binnenha len." Van den Oever heeft er alle vertrou wen in dat ze de mars gaat uitlopen. "Dit jaar heb ik de vier keer vijftig ki lometer bij de Nijmeegse vierdaagse uitgelopen, dus ik heb zoiets van, als ik dat kan, dan kan die tachtig kilometer ook. Vorig weekend heb ik zelf zestig kilometer getraind en dat ging heel goed. Ik denk dat het dus wel moet lukken, of er moet iets geks gebeuren, maar dat kun je van te voren toch nooit voorspellen. Twintig uur De Kennedy-mars in Waalwijk be gint 's avonds om 21.00 uur en de wandelaars moeten binnen twintig uur, dus voor de volgende dag 17.00 uur, de afstand hebben afgelegd. In totaal zullen er tussen de 2500 en drieduizend mensen aan deze mars meedoen. Wie Ada van den Oever wil steu nen kan geld overmaken op giro 3036751, t.n.v. A. van den Oever of contact opnemen met haar via nafvdoever@planet.nl. Voor meer informatie over het goe de doel: www.langtangchildrenhome.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel St.Josephparochie Nieuwerkerk/ Nesselande 9.30 uur Woord- en Communieviering met voorgan ger pastor H. Berbée. Herv. Qem. Oude Kerk 9.30 uur ds. G. Lustig (voorbereiding HA) en 18.45 uur ds. J.H. Lammers. Herv. Gem. Nieuwe Kerk 9.30 uur ds. H.C. Marchand (voorbe reiding HA) en 17.00 uur ds. G. Lustig. Prot.Gem. Ontmoetingscentrum 9.30 uur mw.ds. M. Verschoor (bevestiging nieuwe ambtsdra gers). Prot.Gem. De Bron geen dienst. Geref. Kerk Vrijg. De Lichtkring 9.30 uur ds. W. de Groot en 16.30 uur ds. A.S. de Vries. dus klik snel naar: www. .nl Kerklaan 53b Nieuwerkerk a d IJssel Telefoon (0180) 32 31 24 www.makelciarlaqendiik.nl Ark'n Lagendijk INWWI Gezin Door Marianne Fortuin ervaring opdoen. Na zes jaar kwam de Coöperatie mij vragen en heb ik daar 25 jaar gewerkt." Nieuwerkerk aan den IJssel - Niet al leen loco-burgemeester Jan Verbeek kwam afgelopen zaterdag langs, maar vele familieleden, vrienden en buren bezochten de receptie in Hotel van der Valk om de heer en mevrouw Klein te feliciteren met hun zestig jarig huwelijk. Verbeek bood hun bij die gelegenheid het bekende boekje over de geschiedenis van Nieuwer kerk aan. Meneer werd 84 jaar geleden ge boren in Zevenhuizen en verhuisde in 1942 naar Nieuwerkerk; me vrouw werd bijna 83 jaar geleden in Gouderak geboren. Ze trouwden op 17 augustus 1950 in Ouderkerk aan den IJssel. Mevrouw: "We hadden twee jaar verkering, toen hij naar Indië moest. Pas na drie jaar kwam hij terug." Meneer is zijn werkzame leven be gonnen op een tuinderij: "Mijn vader was tuinder, die kon heel goed een knechtje gebruiken. Maar als ie mand anders een knecht zocht, ging ik daar werken. Na de oorlog wilde ik als chauffeur werken en via mijn schoonouders ben ik aan een baan bij Vente gekomen. Later heb ik in de avonduren een opleiding voor boek houder gevolgd. Na het werk eerst eten, de kinderen naar bed gebracht, het vee verzorgd en dan ging ik zit ten blokken. Op school zei men: doe maar voor de zekerheid examen in Zestig jaar bij elkaar. Rotterdam èn in Gouda. Ik haalde het, dus nu heb ik twee diploma's. Bij de Coöperatie zochten ze ie mand, maar dat werd me afgeraden. Ik moest eerst maar ergens anders Mevrouw heeft voor het gezin en het huishouden gezorgd. Mevrouw: "Ondanks dat het druk was, heb ik op drie koren gezeten. Ik was 24 jaar lid van Zangvereniging Nieuw Leven. Ik ben gek op zingen, net als mijn vader. Die heeft altijd op een man nenkoor gezeten. Ik kijk elke zater dagavond naar Nederland Zingt." Meneer had als hobby's postzegels verzamelen, klaverjassen en bridgen. De heer en mevrouw Klein kregen twee dochters en vier zonen, elf kleinkinderen en acht achterklein kinderen. Ze woonden op de Eerste Tochtweg en hebben daarna 28 jaar in de Schubertstraat gewoond. Acht tien jaar geleden vond de verhuizing naar de huidige woning plaats. De zestigjarige bruiloft werd gevierd met een receptie. Meneer: "Ik ver wacht wel zo'n honderd mensen." Het was dan ook druk, want niet alleen de kinderen waren aanwezig, maar ook vier van de zes zussen van mevrouw, verdere familie en vrien den, en een aantal buren.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 11