Cursus tekenen en schilderen voor volwassenen Karateka's KVC Peek trainen in zwembad Bridgen voor goed doel Kidz Knutselclub Spelenderwijs muzieknoten leren Horror met een knipoog HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL 25 AUGUSTUS 2010 21 Spreekuur PGZ Nieuw seizoen Open Atelier Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting Zuidplas Helpt organiseert voor zaterdag 4 september een paren bridgedrive in het Ontmoetingscen trum aan de Bospolderstraat 10. De stichting biedt, indien nodig, naast financiële hulp, ook steun op an dere vlakken aan inwoners van de gemeente Zuidpias. Om dit werk te kunnen blijven doen is veel geld no dig. De opbrengst van de bridgedrive is bestemd voor diverse activiteiten van de stichting. De wedstrijdleiding van de bridge drive, welke start om 13.00 uur, ligt in handen van BC IJsselbridge. Er kunnen maximaal 100 paren mee doen en er wordt gespeeld in drie lijnen. De kosten bedragen 25,- euro per paar. Zaal open vanaf 12.30 uur. Voor meer informatie en aanmelden: www.zuidplashelpt.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het ge gil, dat zaterdagnacht te horen was in het Hitlandbos, was afkomstig van de circa 250 griezelliefhebbers die deelnamen aan de 'Horrortocht', welke georganiseerd was door stich ting Vedj. De door de organisatie op het eind gemiste honkbalknuppel kan terugbezorgd worden op het adres Vrijheidslaan 40. Het Platform Gehandicapten Zuid- plas, PGZ, houdt op donderdag 2 september van 14.30 tot 15.30 uur spreekuur in dorpshuis de Bata vier. Het spreekuur is bestemd voor mensen met een beperking of een chronische ziekte. Naast het uitwis selen van ervaringen kan men ook informatie krijgen over de Wmo. Een aantal bestuursleden van het PGZ alsmede de ouderenadviseur zijn aanwezig voor het beantwoorden van vragen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Kinde ren die graag knutselen zijn woens dag 1 september van'14.00 tot 16.00 uur welkom in Con Musica, tweede gebouw op de velden van vv Nieu werkerk. De toegang bedraagt 2,50 euro. Omdat het aantal deelnemers van de knutselclub met de maand groeit verzoekt de leiding de mee komende ouders of verzorgers niet te blijven, omdat de ruimte beperkt is. Er is plaats voor 45 kinderen. Men wordt verzocht de kinderen mini maal een week van te voren aan te melden in verband met de aanschaf van materialen. Voor meer informatie en aanmel den: 06-14606126 of sandra.vedj@ hotmail.com. "In het water kan nauwelijks iets gebeuren. Nieuwerkerk aan den IJssel - Een aantal deelnemers aan de Nieuwerkerkse zwemvierdaagse zal woensdagavond verbaasd hebben gekeken: 'zijn ze nu karate in het pierenbad aan het doen?' Dit was inderdaad het geval. Op uit nodiging van zwemvereniging Barracuda hebben de leden van de karateclub KVC Peek een training en demonstratie gegeven in het water. Door Marlonneke Willemsen Volgens hoofdtrainer en voorzitter van de vereniging, Peet Peek gebeurt dit vaker. "In het water is de training zwaarder en kunnen er minder mak kelijk ongelukken gebeuren." De training in het zwembad is een regelmatig terugkerend onderdeel van de training bij KVC Peek. Peek: "We trainen ongeveer één keer per jaar een aantal uur in het zwembad. Meestal is dit 's nachts of 's och tends vroeg, maar deze keer heeft de zwemvereniging gevraagd of we het tijdens de zwemvierdaagse wil den doen. Dat is wel leuk, want op deze manier kunnen we de mensen een impressie van onze training ge ven." Peek is van mening dat trainen in het water erg goed is. "In het water heb je meer weerstand, waardoor de training misschien wel dertig keer zwaarder is. Daarnaast kan je gemakkelijker het gooi en smijtwerk oefenen, omdat er in het water nau welijks iets kan gebeuren. Het is dus een hele goede, maar ook leuke trai ning." Tijdens de training mocht iedereen in het zwembad éen keer meedoen. Vooral veel kinderen maakten van deze gelegenheid gebruik. Peek vindt dat karate, vooral in de tegen woordige tijd, een goede sport voor kinderen is. "Met behulp van karate worden kinderen weerbaarder, maar leren ze ook andere dingen, zoals normen en waarden, etiquette en respect hebben voor elkaar. Deze zaken zijn binnen de sport erg be langrijk. Daarnaast is het ook een goede sport voor de motoriek. Vroe ger speelden kinderen veel meer buiten en werd daarbij de motoriek ontwikkeld. Nu zie je dat ze hier meer problemen mee hebben." Nieuwerkerk aan den IJssel - Onder leiding van Bettina Wappner kun nen belangstellenden een teken- en schildercursus volgen. Cursussen zijn gestart op op maandag 23 au gustus van 19.00 tot 21.00 uur of starten op donderdag 26 augustus van 19.30 tot 21.30 uur. Bij vol doende belangstelling behoort een cursus overdag tot de mogelijk heden. De lessen vinden plaats bij docent thuis. Er wordt gewerkt in kleine groepen waardoor er ruimte is voor voldoende persoonlijke aan dacht. Naast aan techniek- en ma teriaalkennis wordt ook aandacht besteed aan beeldaspecten. Men kan zelfstandig werken, maar men kan ook werken naar aanleiding van een opdracht van de docent. Voor zowel de maandag als de donderdag zijn nog enkele plaatsen vrij. Voor meer informatie en aanmelden: 0180-707100 of 06-44874627. Nieuwerkerk aan den IJssel - De ac tiviteiten van het Open Atelier in de Batavier gaan vrijdag 27 augustus weer van start. Belangstellenden kunnen in de maand september ken nismaken met glaskunst in de vorm van een aantal workshops. Voor dinsdag 7 en 21 september wordt een workshop Tiffany/glas in lood georganiseerd van 19.30 tot 22.30 uur. Glas fusen/sieraad maken is mogelijk op donderdag 30 septem ber en 7 oktober van 13.00 tot 16.00 uur. Voor meer informatie: www.stichtingopenatelier.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - De cursus Algemene Muzikale Vorming, AMV, gaat maandag 30 augustus van start bij de Muziekschool. In deze cursus maken kinderen in de leeftijd van zeven en acht jaar ken nis met basisbegrippen in de mu ziek. Ook leren zij eenvoudige liedjes op de blokfluit. Voor meer informatie en aanmelden, ook voor cursussen cello, dwarsfluit, gitaar en keybord: www.muziekschoolnieuwerkerk.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 21