Groeneweg wint derde oefenduel Opstap hardlopen Bekerwedstrijden 28 en 29/8 Bekervoetbal 17 augustus Nieuwerkerk onderuit tegen Sportlust '46 Leo van der Eijk maakt progressie met Mini Atletiek Voetbal HART VAN HOLLAND SPORT 25 AUGUSTUS 2010 Voetbal Wedstrijdverslagen bekervoetbal 17 augustus 31 Moerkapelle wint overtuigend Nieuwerkerk wint kinderlijk eenvoudig Moordrecht speelde niet wegens omstandigheden Voetbal Autosport De nieuwe spits Hack scoorde drie maal in vier wedstrijden. Zevenhuizen - Tegen het Rotterdamse XerxesDZB kwam Groeneweg de eerste twintig minuten van de wedstrijd nauwelijks aan de bal. De naar de vierde klas teruggezette voormalige derdeklasser begon veel agressiever dan de thuisclub en het was dan ook niet verrassend dat in de vijfde minuut van de wedstrijd Groeneweg tegen een achterstand opliep. Xerxes speelde met drie spitsen kort op de Groeneweg verdedigers en in balbezit lieten de blauw- witten de bal prima rond gaan. Groeneweg herstelde zich halver wege de eerste helft en Guido Hack schoot de bal binnen. Daarna was Groeneweg de betere ploeg maar werd het voor de rust nog gevaar lijk door een boogbal van Menno van Dam over de uitlopende Xer xes keeper heen. Helaas verween voor Groeneweg de bal ook over de dwarsligger. In de rust wisselde Milko Kruijsse alleen rechter vleu gelverdediger Arnold Schouten voor nieuwkomer Meivin Wetzel ex.SVS De spelers hadden de cor recties van hun trainer in de rust goed begrepen en nu waren de rol- Nesselande - De Loopgroep Nesse- lande houdt 4 september in samen werking met Sportstimulering Prins Alexander de tiende opstap voor echte beginners in het hardlopen. De cursus is voor mannen en vrouwen die, op een verantwoorde manier, met de loopsport kennis willen maken. De trainingen zijn op zaterdag van Moerkapelle won zijn eerste beker wedstrijd met 6-3 van Kickers '69. Binnen een paar minuten opende Brend Hoogma de score; 1-0. Moerkapelle wist het goede spel uit de oefenwedstrijden vast te houden. Kickers '69 kwam al snel op gelijke hoogte, maar 10 minuten later zet- Groep 2 33 29/8 ASW - Floreant 29/8 RVA Anadolu - Taurus Groep 1 25 28/8 WDS - Be Fair 29/8 DCV - Groeneweg Groep 1 26 28/8 Floreant - Gouda 29/8 Stolwijk - Nieuwerkerk Groep 1 21 28/8 Hazerswoudse Boys - Moerkapelle 29/8 Kickers '69 - DONK Groep 1 22 28/9 Soccer Boys - Koudekerk 29/9 Nieuwkoop - Moordrecht te Menno Verschoor de thuisploeg weer op voorsprong; 2-1. De ruststand was 4-1, door doel punten van Stefan Sallevelt en nogmaals Hoogma. In de tweede helft scoorde Sallevelt nog twee maal, zodat Moerkapelle won met 6-3. Voetbal Bekerwedstrijden: Groep 1 - 26 17/8 Gouda - Stolwijk 17/8 Floreant - Nieuwerkerk Nieuwerkerk won met 4-0 van Flore ant zaterdag voor de beker. Ondanks dat Nieuwerkerk niet zijn beste spe lers inzette, was het vanaf het begin een ongelijke wedstrijd. In de eerste helft scoorden Philippe den Hartog en Bart Slob, waardoor het 2-0 was bij rust. Floreant kwam in het begin van de tweede helft goed opzetten, toen de concentratie van Nieuwer kerk verslapte. Een grote kans op de aansluiting, ging maar net langs het doel. In het laatste kwartier herpakte Nieuwerkerk zich weer en scoorde nog twee maal. De doelpuntenmakers waren Chris Boer en ApnerTexeira. Groep 1 - 25 17/8 WDS - Groeneweg 17/8 Be Fair-DCV Groep 2-33 17/8 Taurus-ASW 17/8 RVA Anadolu - Floreant 0-0 0-4 2-2 1-2 1-3 2-0 Door droevige omstandigheden bin nen W Moordrecht is na overleg met de KNVB besloten om de wedstrijd van 17 augustus tegen Soccer Boys uit te stellen. Wanneer deze wordt ingehaald is nog niet bekend. Groep 1-21 17/8 Moerkapelle - Kickers'69 6-3 17/8 Haz. Boys-DONK 2-1 Groep 1 - 22 17/8 Soccer Boys - Moordrecht uitg 17/8 Koudekerk - Nieuwkoop 2-3 Woerden/Nieuwerkerk aan den IJssel - Nieuwerkerk is haar ongeslagen sta tus in de oefencampagne dinsdag 17 aligustus kwijtgeraakt door een 2-3 nederlaag tegen zaterdag eersteklasser Sportlust '46. len omgedraaid en werd Xerxes de eerste twinitg minuten onder de voet gelopen. Door twee doelpun ten van Menno van Dam werd het overwicht in doelpunten uitgedrukt. Toen Dennis Bakker, Erwin Hof en Angelo Lenters in de ploeg kwamen, leek het erop dat Groeneweg verder zou uitlopen. De vierde treffer bleef echter uit en Xerxes bracht later de achterstand terug naar 3-2. Benieuwd naar het doelpunt van Gido in de wedstrijd tegen Xerxes? Kijk op www.hartvanholland-online. nl Door afwezigheid van Youssef Swaghi, Robert Visser en Abner Texeira konden Hessel Doolaard en Robin Dijkstra debuteren. Beide spe lers speelden één helft als tweede spits naast Bas Akkermans. Nieuwerkerk was in de eerste helft de bovenliggende partij met twee uitstekende goals. In de 20e minuut ontfutselde Remco Langerveld even over de middenlijn de bal van zijn tegenstander en liet vervolgens de gehele achterhoede, doelman in cluis, ontredderd achter; 0-1. Een tiental minuten later was de gehele voorhoede betrokken bij een schit terende aanval met veel directe pas sing waar aan het einde daarvan Bas Akkermans op aangeven van Robert Boevé de 0-2 binnenschoot. Even later kwam Sportlust met enig geluk terug in de wedstrijd met een tref fer die volkomen uit de lucht kwam vallen uit een wat onoverzichtelijke situatie; ruststand 1-2. Na rust kreeg Sportlust meer grip op de wedstrijd. Door een daverend afstandschot stonden beide ploegen halverwege de tweede helft weer op gelijke hoogte. Kort daarna scoorde Sportlust wederom met een mooie lob over doelman Roy Spierings na een uistekende aanval waar de Nieuwerkerk verdediging geen vat op had. Nieuwerkerk wilde de ge lijkmaker en Sportlust wilde winnen. De strijd bleef daardoor boeiend tot aan de laatste minuut. Bas Akker mans maakte het laatste kwartier nog plaats voor Jorge Redan, maar ook diens inzet mocht niet baten. Zaterdag 21 augustus volgt voor Nieuwerkerk deelname aan het toernooi van Slikkerveer waarin Hil versum de tegenstander zal zijn. \/n I lsanc\A/rtn rri /Mi&i i\Aie>rl/t*rls nnn rlf»n npn aan Hp crhnléHpmnpr arhfpr pn li i k viprHp n\J 09.00 uur tot 10.15 uur en er wordt verzameld in de Brede School Nes selande aan de Robert van 't Hoff- straat 10-30. De kosten bedragen 30 euro voor vijftien weken, inclusief een loopcertificaat bij'de afsluiting. Inschrijven: loopgroepnesselande@ live.nl of op 4 september vanaf 8.30 uur in de Brede School. Valkenswaard/Nieuwerkerk aan den IJssel - Leo van der Eijk kwam afge lopen weekend in actie op het Eu rocircuit te Valkenswaard tijdens de laatste NK van het jaar. De Mini was daartoe onder meer voorzien van een totaal andere versnellingsbak, welke zorgde voor opmerkelijk betere pres taties. Op zaterdag vonden de trainingen plaats alsmede de eerste manche; op zondag volgden de overige man ches, waarbij de start van essenti eel belang was, omdat er maar vier ronden gereden werden. In de der de manche had de jonge Ni'euwer- kerker zelfs een kopstart en wist hij op de tweede plaats te eindigen. Dit resultaat leverde een tweede startplaats in de B-finale op. Na de start in deze finale kwam de Mini van Van der Eijk aan de binnenzijde in aanraking met twee andere au to's. Doordat de Seat Cordoba van Dennis van Rijn dwars op de baan bleef staan, kwam er een herstart. De Mini had enige schade opgelo pen aan de schokdemper achter en aan de rechterdeur. Na de herstart lag Van der Eijk op de tweede po sitie in strijd voor de eerste plaats, die naar de A finale zou leiden, maar de beschadigde schokdemper brak tijdens een inhaalmanoeuvre waardoor Van der Eijk uiteinde lijk als vierde over de finishstreep kwam. Ondanks deze tegenslag kon Van der Eijk toch terugkijken op een geslaagd weekend. De vol gende wedstrijd, voor het Belgisch kampioenschap in Maasmechelen, vindt plaats op zondag 26 septem ber. ir l Leo van der Eijk in actie op het Eurocircuit van Valkenswaard. (foto: Remond-pictures)

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 31