6ROETEN TUT klikken De Kleine Trompetter en De Zeven Muzen gaan samen verder Groeten uit Moerkapelle Eerste paal De Eersteling Springwedstrijden Wegafsluitingen in regio HART VAN HOLLAND I ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLEI 25 AUGUSTUS 2010 Moercapeil dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl Gymnastiek ZONDAG 29 AUGUSTUS KWF zoekt collectanten Ledenvergadering Er werd gebridged. Zomerdrive Paardensport Onderlinge wedstrijd Moerveen Zevenhuizen-Moerkapelle - Muziekvereniging De Kleine Trompetter brengt de individuele opleidingen per I september onder bij Stichting DeZeven Mu zen. Het is voor het eerst in de 770-jarige geschiedenis van De Kleine Trom petter dat de vereniging de opleiding niet meer zelf zal verzorgen. Door Marianne Vermaat "We kunnen op deze manier ge bruik maken van eikaars krachten", reageert Frans Metselaar, voorzitter van De Kleine Trompetter. "Het is op deze manier ook een stuk over zichtelijker voor ouders en kinderen. Binnen de muziekvereniging hebben we daarnaast ook een beperkte be zetting, wat inhoudt dat we beperkt kunnen lesgeven. Dat probleem is nu opgelost." Joop Huson, voorzitter van De Ze ven Muzen, spreekt van een ruimer aanbod. "We krijgen er instrumen ten bij, bijvoorbeeld klarinet, koper en saxofoon. De mensen die deze instrumenten willen leren bespelen, kunnen individuele lessen gaan vol gen; dat is nieuw." Kerntaken Door de samenwerking kunnen de twee zich naar eigen zeggen nog beter op hun kerntaken concentre ren. Voor De Zeven Muzen is dit het aanbieden van muzieklessen, voor De Kleine Trompetter het 'bevorde ren van instrumentaal samenspel'. Metselaar: "Van oudsher moesten we onze eigen leerlingen opleiden, omdat De Zeven Muzen toen nog niet bestond. Op een gegeven mo ment moetje elkaar uiteindelijk wel opzoeken." Huson: "Als je het zo bekijkt, had dit al eerder kunnen gebeuren; we be staan al 35 jaar." Dit feit moet de voorzitter van De Kleine Trompet ter erkennen, maar plaatst wel een kanttekening. "Als je al bijna hon derd jaar je eigen zaken verzorgt, is het niet gemakkelijk er vanaf te komen. Er was van onze kant eerder ook geen behoefte aan deze samen werking." In principe gaan alle zaken, die sa menhangen met het lesgeven, één op één over. Ook de gekwalificeerde docenten. Voordeel De leden van De Kleine Trompet ter hebben een financieel voordeel bij het volgen van muziekles bij de stichting. "Als iemand lid wordt van De Kleine Trompetter, is dat leuk, maar een. ongeoefende speler moet eerst lessen volgen voor hij mee mag Zevenhuizen-Moerkapelle - Het Historisch Centrum Ons Verleden en museum Ons Molenverleden, beiden gevestigd aan de Tweemanspolder 15, zijn zaterdag 28 augustus van 13.30 tot 16.00 uur geopend voor publiek. In deze vakantieperiode is stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle in de archieven op zoek gegaan naar va- kantiekaarten uit Moerkapelle. Deze zoektocht heeft een aantal fraaie exemplaren opgeleverd, vooral uit de jaren '50-'60 van de vorige eeuw, aangevuld met enkele bijzondere mag Joop Huson en Frans Metselaar bekrachtigen de samenwerking. spelen in het orkest. Wij kloppen dan aan bij De Zeven Muzen. Wij betalen vervolgens het lesgeld en de leerling betaalt een kleiner bedrag aan ons", legt Metselaar uit. De gemaakte kosten moeten zich uiteindelijk te rugbetalen met het spelen in het orkest. "Het gaat erom dat de leer ling zich aan ons gaat binden. Nu kunnen we daar veel meer energie in steken dan voorheen, juist omdat we de lessen niet meer hoeven te verzorgen." Het verschil tussen wat de leerling betaalt en wat de lessen werkelijk kosten, zal worden betaald uit de opbrengsten die De Kleine Trompet ter jaarlijks verkrijgt uit de actieve inzet bij de autocross op Hemel vaartsdag. Fusie De nieuwe gemeente Zuidpias heeft volgens Huson voor een versnelde samenwerking tussen de twee Ze- venhuizense organisaties gezorgd. "Je hebt nu te maken met verschil lende dorpen binnen een gemeente en vraagt jezelf af wat je - in ons geval als Zevenhuizen en Moerka pelle - inbrengt. We hebben meer slagkracht verkregen. Ik denk dat wij nu een speler zijn geworden om meer rekening mee te houden." Moerkapelle - De eerste paal van het nieuwbouwproject De Eersteling wordt woensdag 7 september geslagen door wethouder Rinus Bosman en een be woner van De Eersteling. Het officiële moment is om 15.45 uur bij de Hol- levoeterlaan 41. kaarten. De ansichtkaarten worden doorlopend op een groot scherm getoond. De expositie '25 jaar de tijd vliegt' is deze middag voor de laatste keer te bezichtigen. Deze expositie geeft, aan de hand van krantenknipsels en foto's, een beeld van de periode 1984-2009; de afge lopen 25 jaar van het bestaan van de stichting. Molens in Delfland Bij Ons Molenverleden is deze dag de tentoonstelling 'De molens in Delf land' voor het eerst te bezichtigen. Volgende maand zal deze tentoon stelling officiéél geopend worden. In de filmzaal is een film te zien over de oude molenaars van de Molen viergang te Zevenhuizen. Tijdens de openingsuren kan men deze middag ook nog terecht bij de genealogische werkgroep voor in formatie op genealogisch gebied of voor het raadplegen van de genea logische verzameling. Voor meer informatie: johan@ bovenmolen.nl of 06-53385372. De Eersteling is een woongebouw voor 24 cliënten van Siloah, stich ting voor gehandicaptenzorg van de Gereformeerde Gemeenten. Het huidige pand maakt plaats voor nieuwbouw en bestaat straks uit twee woongebouwen met elk twaalf appartementen voor cliën ten van Siloah. Daarnaast zullen op deze locatie een gebouw met negen huurappartementen en vier eenge zinswoningen in de vrije huursector worden neergezet. Siloah biedt zorg en ondersteu ning aan mensen met een handicap waarbij de vraagstelling van de cli ënt centraal staat. Bepalend daarbij is een reformatorische visie op zorg, zoals die door Siloah wordt gehan- teerd.-De kerntaken van Siloah zijn veelzijdig: er zijn woonlocaties, cen tra voor dagactiviteiten, logeerfa- ciliteiten en zaterdagopvang. Ook heeft Siloah ambulante zorgproduc- ten ontwikkeld, zoals zorg aan huis, begeleid zelfstandig wonen (BZW) en praktisch pedagogische gezins begeleiding (PPG). Moerkapelle - Gymnastiekvereni ging Tarzan organiseert voor zater dag 6 november springwedstrijden (E). Deze regionale springwedstrij den vinden plaats in Dorpshuis Op Moer. Op het programma staan de volgende onderdelen: lange mat, trampoline/kast, trampoline en plank/kast. Vrijwilligers die mee wil werken aan dit evenement kunnen contact opnemen via 079-5933092 of mirjanvennegoor@gmail.com. Bleiswijk - In verband met werk zaamheden aan het hoogspannings net worden de af- en toeritten Bleis wijk (8) van de A12, tijdelijk voor alle verkeer afgesloten van 3 september 21.30 uur tot en met 6 september 05.00 uur of zoveel langer of korter als noodzakelijk. Het verkeer wordt ter plaatse omgeleid. Hulpdiensten kunnen metgepastesnelheidgebruik blijven maken van de af-en toeritten. In verband met onderhoudswerk zaamheden wordt de Nil richting Bodegraven (rechts) tussen de 'Leid- se Schouw' en 'Goudse Schouw' voor alle verkeer afgesloten van vrijdag 3 september 22.00 uur tot zaterdag 4 september 05.00 uur of zoveel langer of korter als noodzakelijk. Het verkeer wordt ter plaatse omgeleid. Info: 070-3378650 of dzh-verkeers- lokethaaglanden@rws.nl. Zevenhuizen Dorpskerk 10.00 uur ev. G. van de Bos en 19.00 uur ds. C. Haas noot. Kapel Oud Verlaat 10.00 uur ds. C. Haasnoot. Ger.kerk 9.30 uur drs. J.H. Lan- gelaar. Vrijz. Kerk Zev. geen dienst. R.K. Gem. Moe./Zev. n.n.b. Moerkapelle Ger. Gem. 9.30 en 15.30 uur ds. W. Harinck. Herst. Herv. Gem. 11.00 uur ds. J.G. van Tilburg en 19.00 uur ds. J. van Rossem. Herv. Gem. 9.30 uur ds. J. Harte- man en 18.30 uur ds. A. Snoek. Zevenhuizen - KWF Kankerbe strijding is op zoek naar vrijwilli gers die in de week van maandag 6 tot en met zaterdag 11 septem ber in de gemeente, met name in de wijk Swanla, willen collecteren voor dit goede doel. Voor meer informatie en aan melden: 0180-638094 of 0180- 634431. Zevenhuizen - W Groeneweg houdt donderdag 23 september een bijzondere ledenvergadering. De aanvang is 20.45 uur in het clubgebouw. Tijdens de vergade ring treedt het oude bestuur af en wordt een nieuw bestuur ge kozen. Zevenhuizen - De achtste zomer drive is dinsdag 17 augustus in de A-lijn gewonnen door Wil en Arie Blok. Joke Wiebes en Yvonne Versteeg werden winnaar in de B-lijn. De eerste parencompetitie van het seizoen 2010/2011 gaat dinsdag 31 augustus van start. Moerkapelle - RVEtPC Moerveen organiseert voor zaterdag 28 au gustus een onderlinge dressuur- wedstrijd op het stoppelland aan de Rottedijk 24 bij de familie Bac. Het is mogelijk om twee proeven te rijden. In de middag wordt de Kür op muziek verreden waarvoor de deelnemers een leuke, grap pige dan wel originele presenta tie kunnen verzinnen. Traditie getrouw wordt afgesloten met een parade. Lidmaatschap is niet vereist. Aanmelden kan via wed strijd moerveen@live.nl. Voor meer informatie: www.moerveen.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 9