Burgemeester Bonthuis vereeuwigd n\ 14HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 1 SEPTEMBER 2010 And ré Bonthuis was niet alleen het afgelopen jaar burge meester van Zuidpias. Hiervoor was hij tussen 1995 en 2010 burgemeester van Nieuwerkerk aan den IJssel en tussen 1987 en 1995 burgemeester van Moordrecht. In deze tijd heeft hij veel verschillende openbare taken moeten ver vullen. Een greep uit het fotoarchief van Bonthuis door de jaren heen André Bonthuis had de eer om als laatste de voorzitters hamer van de Nieuwerkerkse raad te mogen gebruiken. En dan te bedenken dat in 1995 een van de eigenschap pen van de burgemeester van Nieuwerkerk moest zijn dat hij zich zou inzetten voorde belangen van 'het dorp' als zelfstandige gemeente. Dat André Bonthuis veel ervaring had met leidinggeven, was te zien tijdens de opening van het nieuwe kunstgras veld van de Voetbal Vereniging Nieuwerkerk op 24 septem ber 2009. Als een echte generaal zorgde hij ervoor dat zijn team van politici het beste spel liet zien tegen een team van medewerkers van de gemeente. Ondanks dat werd er toch ruim verloren. Bonthuis: H/e speelden om niet in de dubbele cijfers terecht te komen en dat is gelukt. Het was niet de allermooiste ketting van Neder land, maar eind december nam André Bonthuis met weemoed afscheid van de Ambtsketen van Nieuwerkerk. Bonthuis is zijn jonge jaren, met wat minder grijs haar. Voor zestigjarige huwelijken had hij altijd tijd, hoe druk zijn agenda ook was. In de afgelopen jaren heeft Bonthuis heel wat huwelijksadviezen gekregen, zo ook hier bij het echtpaar Schep-Bakker. De burgemeester werd regelmatig gevraagd als jurylid. In december 2007 mocht hij, naast onder andere de Nieuwerkerkse Wil Visser, bekend als jurylid van het populaire televisieprogramma Sterren dansen op het IJs, bepalen welke politici het beste konden schaatsen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 14