Koninklijke Aafke Hoogma-De Leeuw geroerd DierenAmbulance op promotietoer op Oogstfeest Eendragt start schooljaar met familiespel HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 1 SEPTEMBER 2010 23 KWF collecte Creatief seizoen i-r KWF zoekt collectanten ZONDAG 5 SEPTEMBER Verrassingsactie Wereld winkel tijdens Oogstfeest Moerkapelle - Ze pakte alles aan, niets was haar te min. Ze voerde bestuurlijke taken uit, maar kon net zo goed een dag besteden aan de schoonmaak van de kleedka mers van V.V. Moerkapelle. Aafke Hoogma-De Leeuw werd vrijdag 27 augustus benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau voor alle vrijwiliigerstaken die zij de afgelo pen jaren op zich heeft genomen. Burgemeester Andé Bonthuis speldde de onderscheiding op in het verenigingsgebouw van V.V. Moer kapelle tijdens een medewerkers avond. Naast familie en vrienden, waren leden van de belangrijkste verenigingen, waar Hoogma-De Leeuw de afgelopen 35 jaar actief is of is geweest, uitgenodigd. Op vallend was de aanwezigheid van haar vader. Partijen als haar team van Zeparo, het oranjecomité en Vader de Leeuw is blij voor zijn dochter. Moerkapelle - De strijd tegen kan ker is nog lang niet gestreden. On danks goede resultaten is er nog een lange weg te gaan, want jaar lijks overlijden er nog circa 38.000 mensen aan een vorm van deze ziekte. Wetenschappelijk onderzoek blijft daarom nog steeds heel hard nodig. In de week van maandag 6 tot en met zaterdag 11 september komt de collectant aan de deur. Collec tant gemist? Een gift overmaken op giro 26000 kan ook. In een werkgebied van Lopik tot Moerkapelle en van Bodegraven tot Nederlek helpt de organisatie (huis) dieren in nood. Daarnaast is er een (vogel)opvang en wordt speciaal vervoer aangeboden om huisdieren van en naar bijvoorbeeld de die renarts te brengen. Er wordt hierbij nauw samengewerkt met regionale dierenartsen, brandweer, politie en Amivedi. Vrijwilligers gezocht De DAGO, welke voornamelijk wordt gerund door vrijwilligers, is op alle vlakken op zoek naar mensen die zich in willen zetten voor het wel zijn van de dieren. Te denken valt hierbij aan bijvoorbeeld centralis- Gemeente Belangen Zuidpias ont braken niet. Hoogma-De Leeuw was geroerd en kon haar emoties maar moeilijk in bedwang houden. Waardering Burgemeester Bonthuis schetste de maatschappelijke bijdrage die Aafke de afgelopen 35 jaar aan een groot aantal verenigingen en instellingen heeft geleverd. Vele vrijwillige tijdbesteding heeft zij beschikbaar gesteld voor de ge meenschap. Bonthuis gaf voorts aan dat de onderscheiding een blijk van grote Zevenhuizen/Moerkapelle - Stich ting De Zeven Muzen begint weer met muzieklessen en verschillende workshops, waaronder beeldhouwen en digitale fotobewerking. Meer informatie: www.dezevenmuzen.nl. Zevenhuizen/Gouda - De DierenAmbulance Gouda en Omstreken, DAGO, is tijdens het Oogstfeest op zaterdag 4 september aan wezig op het kinderplein. Naast het geven van informatie en het organiseren van tal van leuke spel letjes voor de kinderen wil de DAGO met deze actie haar naamsbekendheid vergroten en het publiek tevens laten weten dat 'Gouda en Omstreken' de lading bij verre na niet dekt. ten, die eventueel ook vanuit huis kunnen werken, chauffeurs, mensen voor de pr en de administratie, voor de dierenopvang en voor het rond gaan met de collectebus in februari 2011. Speciale aanbieding Schrijfster Marja Nieuwveld steunt de DAGO op organisatorische vlak ken en is zaterdag vanaf 14.00 in de stand van de DAGO te vinden om haar boek 'Het nieuwe veld' te signeren. Van de speciale Oogst- feestprijs van 15,- euro is 5,- euro bestemd voor de DAGO. Voor meer informatie: www.dierenambulancegouda.nl. Ouders, verzorgers, kinderen, leer krachten en ondersteunend perso neel deden mee aan dit levende gan zenbordspel dat rondom de school was uitgestald. Door het uitvoeren van moeilijke, creatieve en gekke opdrachten kreeg iedereen de kans om elkaar op een speelse manier be ter te leren kennen. Tegen de weers verwachting in, bleef het droog. Toch droeg de natuur, met name de wind, zijn steentje bij aan de avond. Want een verkleedrace rennen met een Sombrero op je hoofd terwijl het windkracht 7 is, maakt het spel er niet eenvoudiger op. De felicitaties. waardering is voor haar inzet in de afgelopen jaren en sprak daarbij de wens uit 'dat het een stimulans mag zijn om nog jaren door te mo gen gaan'. De burgemeester reikte Aafke haar Koninklijke Onderscheiding uit met de gebruikelijke woorden: "Het heeft Hare Majesteit de Koningin behaagd om aan mevrouw Aafke Hoogma-De Leeuw de Koninklijke Onderscheiding tot Lid in Orde van Oranje-Nassau toe te kennen bij Koninklijke Besluit van 2 juli 2010, nr. 10.001839. Kijk voor meer foto's op: www.hartvanholland-online.nl. Zevenhuizen - KWF Kankerbestrij ding is op zoek naar vrijwilligers die in de week van 6 tot en met 11 sep tember in de gemeente, met name in de wijk Swanla, willen collecteren voor dit goede doel. Meer informa tie: 0180-638094 of 0180-634431 Zevenhuizen - Om het nieuwe schooljaar te openen organiseert basisschool De Eendragt jaarlijks een feestelijke activiteit. Dinsdag 24 augustus werd het grote Eendragt familiespel gehouden. Zevenhuizen Dorpskerk 10.00 uur ds. C. Haas noot (doop) en 16.00 uur ds. L. Kruger (jeugd- en podium- dienst). Kapel Oud Verlaat 10.00 uur kand. N. de Jong. Ger.kerk 9.30 uur ds. W. Jeroen- se (viering HA). Vrijz. Kerk Zev. 10.30 uur ds. J.A. Broström-Bruin. R.K. Gem. Moe./Zev. n.n.b. Moerkapelle Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst. Herst. Herv. Gem. 9.30 uur ds. G.A. van den Brink en 18.30 uur ds. C. Gielen. Herv. Gem. 9.30 uur ds. J. den Hoed en 18.30 uur ds. Joz.A. de Koeijer. Zevenhuizen-Moerkapelle - Wereld winkel Z-M maakt op zaterdag 4 sep tember van het Oogstfeest een ver- rassingsfeest. In de kraam, geplaatst ter hoogte van Dorpsstraat 202a, hangen zwarte, afgesloten 'verras- singstassen'. Pas na aankoop van een dergelijke tas, welke verkrijgbaar is in twee prijsklassen, weet de koper wat hij gekocht heeft. De tassen zijn gevuld met zowel food- als non- foodproducten. Het 'enveloppen trekken' keert we derom terug in de kraam waarbij er voor kinderen altijd een troostprijsje is. Voorts kan men bij de kraam te recht voor allerhande koopjes uit het assortiment. In de winkel zelf is het nieuwe assortiment voor het ko mende seizoen te bewonderen, met onder meer veel mooie staaltjes van recycling, zoals vazen met craquelé effect. Een aantal producten is ge schikt voor de tuin als 'stone and scrap' dieren, vogelbadjes en vlin ders op een stokje. Ook het schap met de Unicefartikelen en -kaarten is weer aangevuld. Wereldwinkel Z-M is geopend van woensdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur; op vrijdag en tijdens het Oogstfeest tot 17.00 uur.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 23