Lang juridisch gevecht dreigt over ontgronding Zevenhuizerplas Eerste plaats voor Van Erk Dikkies Dik weer naar school Koffieochtend Als een vis in het water HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 1 SEPTEMBER 2010 25 Raad van State - zitting Hengelsport Omroep nodigt uit John Stofberg wint Pommeroeul Start schaakseizoen Oogstfeest Den Haag/Zevenhuizen - Er dreigt een langdurig juridisch gevecht tussen de provincie en ontgronder Boskalis/Rijnland over nieuwe eisen voor de zand winning in de Zevenhuizerplas. Dit bleek maandag 30 augustus tijdens een zitting bij de Raad van State in Den Haag. De provincie vindt dat de plas min der steil mag worden afgegraven om instorting van de oevers te voor komen. Veiligheid voor alles, aldus een woordvoerder van de provincie. Burgers en bouwwerken mogen niet plotseling het slachtoffer worden van een oever die wegglijdt in de plas. Om die reden gaf de provincie aan de ontgronder de opdracht om voort aan minder steil af te graven, zodat de oevers minder makkelijk kunnen afglijden. Voor Boskalis betekent dat echter minder zandopbrengst en dus minder inkomsten. Na een eerdere zitting in deze kwes tie besliste de Raad dat Boskalis zich voorlopig niet aan de nieuwe eisen hoefde te houden. De nieuwe eisen waren namelijk voorgeschreven om incidenten te voorkomen. Maar de laatste incidenten waarbij de oevers inzakten, dateerden van jaren gele den. Volgens de provincie was men echter tot een nieuw inzicht gekomen na een recent onderzoek door deskun digen. Dat vormde ook de aanleiding om strengere eisen aan de zandwin ning te stellen. Boskalis zegt dat de provincie ge woon een nieuwe vergunning had moeten verlenen met daarin de strengere eisen. Maar dan had de provincie ook moeten opdraaien voor de schade die Boskalis gaat lij den door een strengere vergunning. Boskalis is ook kwaad, omdat de pro vincie de aansprakelijkheid voor een instortende oever bij dit bedrijf legt. De verantwoordelijkheid ligt volgens de ontgronder bij de provincie. Die moet volgens Boskalis zorgen voor normen, die garanderen dat er geen instortingen plaatsvinden. Maar dat is een uiterst lastige opgave. Dat is ook onderkend door de deskundigen die de provincie eerder inschakelde. Intussen heeft de provincie een nieuwe vergunning in de maak. Bos kalis heeft daar al de nodige kritiek op losgelaten. Mogelijk komt ook die zaak bij de Raad van State. De zand winning ligt nu stil. De plas is leeg. Alleen bij soepeler eisen kan Boskalis er nog extra zand uit halen. De uitspraak volgt over zes weken. Zevenhuizen-Moerkapelle - De 11e wedstrijd voor het clubkampioen schap van Hengelvereniging Zeven huizen-Moerkapelle werd gevist in de Noord Aa bij de Buijskade. De vijf deelnemers boden in totaal 10.700 gram vis ter weging aan. Eerste werd Adriaan van Erk met 5.500 gram, op de tweede plaats gevolgd door Elan Kok met 2.800 gram. Der de werd John van Elswijk met 2.180 gram. De volgende wedstrijd vindt plaats op zaterdag 4 september in Moerkapelle - Het thema van de koffieochtend voor christenvrouwen de Rotte; vertrek om 6.00 uur vanaf La Baraque. De 16e wedstrijd in de Ouderencom- petitie werd gevist in het Lage Berg- sche Bos. Hier visten de acht deel nemers in totaal 21.250 gram vis uit het water; een redelijke vangst. John van Elswijk werd eerste met 6.900 gram, op de tweede plaats gevolgd door Jan van Dongen met 4.900 gram. Derde werd Jacques Visser met 4.000 gram. Aanvang 9.30 uur, zaal open 9.00 uur. Oud Verlaat - De-.tpeuters van Dik- kie Dik zijn weer naar school. De peuterspeelzaal valt tegenwoordig onder de Stichting Klavertje Vier en met een huisdierproject. De peuters mogen een-.tfoto van hun huisdier meenemen en juf Karin zorgt voor de echte dieren, ledereen is welkom op dinsdag 7 september in Op Moer De collecte is bestemd voor het heeft grote plannen voor de toe- eens een kijkje te komen nemen bij is 'vrouwen zoals jij en ik'. adoptiekind van Woord en Daad. komst. Binnenkort wordt gestart Dikkie Dik. Zuidpias/Zevenhuizen - Om roep Zuidpias nodigt vertegen woordigers van verenigingen, stichtingen en politieke par tijen uit zaterdag 4 september langs te komen op hun stand op het Oogstfeest in Zeven huizen. De omroep staat in de Dorpsstraat, op het voorplein tje van de peuterspeelzaal. Zevenhuizen - Er was zaterdag 28 augustusd één concours voor de duiven van postdui venvereniging de Stormvlie- gers. Vrijdagavond werden er 384 duiven ingekorfd voor een concours vanuit Pommeroeul op een afstand van 179 km. Zaterdagmorgen om 7.30 uur gingen alle duiven van afde ling 5 Zuid-Holland tegelijk de lucht in, 31.452 duiven. De snelste duif van de Stormvlie- gers was een duif van John Stofberg. Zijn duif was om 9.32 uur weer thuis en had de af stand afgelegd met 88 km.p/u. De laatste prijsduif was veer tien minuten later thuis. Uitslag: 1-5-9-16-19-22-25 John Stofberg, 2 Rinus Jon- genelen, 3 Leen van Wen- sem, 4-21-23 Johan Heykoop, 6-12-13 Marco Flier, 7-15-20 Cor Zweere, 8 Dik den Hertog, 10 Maarten Strijdhorst, 11 Jeffry van de Haak, 14 Ruud Brands, 18 Nico Koppenaal, 24 Gerrit Jongenelen. Moerkapelle - Schaakvereni ging Moerkapelle start het nieuwe seizoen op vrijdag 3 september. De eerste club avond begint voor de volwas senen met de eerste ronde van de onderlinge competitie. Vanaf 20.00 uur is de schaak zaal in dorpshuis Op Moer voor de volwassenen geopend. Er wordt op verschil lende niveaus geschaakt; zo wel beginners als gevorderden zijn van harte welkom. De jeugdafdeling begint een week later op 10 september om 18.45 uur, zaal open vanaf 18.30 uur. Er wordt een nieuwe beginnersgroep gevormd. Hier in is nog plaats voor jongens en meisjes vanaf zes jaar. Er wordt lesgegeven uit de stap penmethode van de KNSB. Voor meer informatie: www.svmoerkapelle.nl. Vrijdag luisteren naar de harmonie Zaterdag gezellig naar de braderie Drinken daar een wijntje of een pint Met de buurman of een goede vrind Harry de Jong Kruisweg/Moerkapelle - Een vrachtwagen geladen met diepvriesvis raakte maandag 30 augustus rond het middaguur te water aan de Voorlaan bij Kruisweg/Moerkapelle. Er was menig uurtje nodig de truck op het droge Jr te krijgen. Er kwamen uiteindelijk 'Jmiw V drie kranen aan te pas om het klusje om 18.00 uur af te ronden. (foto:Jan Laman) f

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 25