d.Visser v.d. Ende 28 HART VAN HOLLAND 1 SEPTEMBER 2010 Een bijlage van Stichting Kinderhulp Roemenië - Moerkapeile. September 2010 - pagina 2 De SKR bedankt de adverteerders voor sponsoring van een groep kinderen of het plaatsen van een advertentie! De kinderen worden aan het eind iets stiller, ze komen wat dichter tegen je aan zitten. Denisa zocht Theo of Adri op. Ghite een jongen die deze week altijd van de partij was, viel op omdat hij duidelijk aanwezig was. Hij danste, zong Roemeens volksliedjes tijdens het wandelen, maar nu hoorde we hem niet. Toen het vertrek daar was kwam Ghite opeens naar me toe en vloog me om de hals. Hij begon te huilen, weg was alle bravoure. Even hebben we elkaar stevig vastgehouden, daardoor kreeg ik de tijd om te slikken en een brok in mijn keel weg te werken. Ook de grote meiden kwamen ons allemaal bedanken. Ondanks hun leeftijd hadden ze een geweldige tijd. Nog even uit zwaaien en dan valt de stilte. We hebben veel kinderen blij kunnen maken en ze een onvergetelijke week bezorgd. Een paar heel arme gezin nen iets extra's kunnen meegeven. Ik ben dankbaar dat ik toch nog naar Carari kon terugkeren. Zón vakantiekamp is ook voor ons een bijzondere ervaring. Emmy Noordam. Coördinator Vakantieprojecten Verslag van Marja de Keijzer Voor de tweede keer naar Carari. Na de opbouwdagen vrijdag, zaterdag en zon dag heeft Emmy besloten terug te gaan naar Nederland, daar haar vader voor een spoedoperatie naar het ziekenhuis moest. Bram besloot in Carari te blijven en dat was moeilijk voor hem vanwege het gebrekkig telefoonverkeer. Het is een hele uitdaging, zou het lukken in een land zonder woorden? De taal vond ik de eerste keer een obstakel, maar mijn verbazing was groot, dit keer was de taal totaal geen probleem. Ik heb veel met iedereen kunnen "beppen". De leiding van de eerste twee weken was SUPER! Zij waren er voor de kinderen, de spellen, de wandelingen, zochten stenen om kettinghangertje en vakantiestenen te maken en te versieren. Ook de parade weten zij tot een succes te ma-ken. De sport- en oranjedag waren een groot succes, en de disco en dansmomenten een topper. Ook werden de nagels in de kleuren van de Roemeense en Nederlandse vlag gelakt. Donderdagavond kampvuur met ingestudeerde liedjes, geweldig. De lei ding kan er zelf ook wat van., petje af. Dan de laatste twee uur op vrijdagmor gen met tattoo-stiften worden er allerlei namen boodschappen en tekeningentjes op de armen gezet en gaan ze weer naar huis..? Laten we hopen dat ze op een fijne week terug kunnen kijken. Wij zelf hebben op 18 juli een heel bijzondere foto in Carari gemaakt bij het kampvuur Een bijzon (parhelium), Dat is een halo verschijnsel in de atmosfeer. Marja de Keijzer Graag gedaan! Wij hopen dat ze hebben genoten! Bloementransport E-mail:mcvdspek@xs4all.nl Het weer zat de hele week mee. Oranjedag was ook nu weer een succes! Vier Nederlandse plaatsen strijden tegen elkaar, Zoetermeer, Stompwijk, Scheveningen en Moerkapeile. ledereen mag zich uitdossen met oranje attributen, hoe gekker hoe leuker. De Hollandse spelle tjes gaan er altijd in, koekhappen, zaklopen, waterdragen enz. Er wordt ook wel "gesmokkeld" want ze willen allemaal winnen, opletten dus en af en toe een oogje dicht knijpen. Een week is zo om, als ik terugkijk dan was het een goede week, de kinderen hebben genoten. We hebben geen ongevallen of zieke kinderen gehad. Behalve de vier kinderen hebben we ook nog een jongentje een tas met kleding meegegeven, ook hij had niets. De modeshow is ook nog altijd een groot feest, leder een gaat uit zijn dak en als je niet durft dan ben je toeschouwer en die heb je ook nodig. Vanaf nu zijn we alle ingeburgerd ook de wat verlegen kinderen het is nu een grote gezellige familie en wij - de leiding - kennen zón beetje onze pappenheimers. Denisa kwam regelmatig even bij je zitten, vooral bij Theo want die kan zo lekker gek doen. Bij Adri Kaiser kwam ze ook even aandacht vragen. Denisa zorgde wel dat ze niets tekort kwam. Het creatieve zo als kralen rijgen, teke nen en schilderen e.d. is ook altijd in trek. Vooral het maken van kaartjes met stickers is erg populair. Sommi ge kinderen kunnen niet stoppen, zij maken voor ons, kaartjes met hartjes en bloemen, ze zetten hun naam er op en geven de kaartjes dan aan ons. Wij zijn heel dank baar en geven ze dan een knuffel dank je wel, multu- mesc, Ze glimmen van trots en maken meteen een vol gende, want dan krijg je weer een knuffel. Er zijn jongens die graag een potje voetballen, dan wordt een echt toer- nooitje gespeeld. De Roemeense leiding doet net zo fanatiek mee, ze lijken soms ook kinderen. Deze week was er een meisjesgroep van 15,16, en zelfs 17 jaar, hoorde er dus eigenlijk niet te zijn, maar stuur ze maar eens terug. Meisjes van die leeftijd vinden snel iets kinderachtig en willen dan niet mee doen. Ik moet toege ven deze meiden hebben zich enorm geamuseerd voel den zich nooit ergens te groot voor, alleen zij kwamen geen knuffel halen. Aan het einde van de Oranjedag deden we een waterspel, het was warm en je kan niet naar een zwembad dus even met water gooien is een feest. Gieren en brullen van het lachen, vooral als je de leiding ook nat mag gooien Een bijna echt golfspel wordt er ook gespeeld. Voor de Roemenen is midgetgolf een onbekend spel. Op de laatste avond weer een echt kampvuur. Iedere groep zingt dan een lied, ook de leiding en wij Nederlanders moeten iets laten horen. Klapwijksezoom 346 2652 BG Berkel en Rodenrijs Tel. 010-5148687 M.C. van der SPEK en Zn. AANNEMINGSBEDRIJF Herenweg 56 2751 DB Moerkapeile Tel. 079-5931535 Fax. 079-5932981

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 28