Achtste scootmobieltocht in Nieuwerkerk m Passagedames voor laatste keer op de pedalen Alpha-cursus Er werd gebridged, Paardenpension vecht tegen 'onterechte' dwangsom HART VAN HOLLAND I NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 1 SEPTEMBER 2010 31 ZONDAG 5 SEPTEMBER Raad van State - zitting Darts Passagedames maken muzikale reis Geluksarmbandjes maken voor Malawi Door Joke Heikens Nieuwerkerk aan den IJssel - Voor de achtste keer vond zaterdag 28 au gustus de scootmobieltocht plaats. In Moordrecht werden drie deelne mers opgepikt. "Zij rijden mee naar Nieuwerkerk waar we in de Batavier een lunchpakketje krijgen, de Moor drechtenaren gaan daarna terug en hebben dan dezelfde afstand gere den", zegt Jeanne van der Leek, een van de organisatoren. De stoet met 48 deelnemers vertrok zaterdagmorgen om 10.30 uur bij de Batavier. Achteraan reed een busje van Beenhakker: "De meeste deel nemers zijn bij ons aangesloten voor de verzorging van hun voertuig", al dus chauffeur Ron Huibers. "Voor het geval er iets kapot gaat tijdens de tocht, rijd ik mee. Ik heb ook een reserve scootmobiel achter in mijn auto. Wij gaan altijd mee met deze tocht, maar ook met andere toch ten. Voor de deelnemers is het een veilig gevoel dat problemen meteen verholpen kunnen worden." Niet alle deelnemers reden op een scootmobiel. Twee personen reden op een aangepast elektrische fiets en er was een Canta bij, een voer- tuig voor gehandicapten. Ook re den diverse deelnemers mee op hun elektrische rolstoel. "In 2003 zijn we met deze tocht begonnen", vertelt Jeanne van der Leek. "Dat was het Jaar van de Ge handicapten, daarom wilden wij Nieuwerkerk aan den IJssel - De dames van Passage stapten op maandag 23 augustus voor de laatste keer dit seizoen op de fiets voor een tochtje door het Scholle- bos richting Capelle aan den IJssel. Nieuwerkerk aan den IJssel/Nes- selande - Zowel in Nieuwerkerk als in Nesselande gaat op woensdag 22 dan wel op donderdag 23 septem ber een Alpha-cursus van start. Een Alpha-cursus is bestemd voor ieder een die graag andere mensen ont moet met verschillende opvattingen over God, geloof en spiritualiteit. De Alpha-cursus is een vrijblijven de kennismakingscursus waarin de belangrijkste onderwerpen van het christelijk geloof worden besproken. De cursus omvat twaalf avonden alsmede een weekend en loopt tot en met de derde week van december. Na een koffiestop, die zeer welkom was omdat de dames moesten op boksen tegen windkracht 7, ped delde men, voor de wind, via de 's-Gravenweg weer richting Nieu werkerk. iets bijzonders doen. Dat sloeg zo aan, dat we het maar aangehou den hebben. Nu we één gemeente zijn geworden, leek het ons leuk om ook Moordrecht erbij te betrekken. Je kunt wel ieder apart een tocht organiseren, maar dit is toch veel De dwangsom werd opgelegd, om dat de stoeterij aan de Hoofdweg Zuid in Nieuwerkerk aan den IJssel meer paarden stalde dan volgens de verleende vergunning is toegestaan. Ook stonden containers, die dienden als noodstallen, te dicht bij naburige woningen. Inmiddels is een deel van de dwang som al omgezet in een boete, om dat de stoeterij nog steeds teveel paarden huisvest. De containers zijn wel op een andere plek gezet, zodat daar geen hinder meer wordt ver oorzaakt. De advocaat van Parkzicht erkent dat de regels worden overtreden. Maar hij vindt dat de dwangsom te De cursusavonden starten om 19.00 uur met een eenvoudige maaltijd. Tijdens deze maaltijd leren cursis ten elkaar en de cursusleiders beter kennen. Vervolgens wordt in kleine groepen met elkaar doorgepraat. De avonden stoppen stipt om 21.30 uur. Er zijn geen kosten aan verbonden, ledereen is welkom. In Nieuwerkerk is men welkom in het Ontmoetings centrum aan de Bospolderstraat 10 en in Nesselande in De Kristal aan de Cypruslaan 404. Voor meer informatie en aanmelden: 06-50237979, harry.scholte@sterk- werk.nl of op www.de-lichtkring.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Cor Lageman en Michiel de Korver zijn met 66.25% winnaar geworden van de voorlaatste ronde van de Zo- merbridgecompetitie van de Nieu- werkerkse Bridgeclub. Tweede werd het koppel Peter Bijsterveld-Ron van Domburg met 63.50% en op de derde plaats eindigden Ria Bohm en Marja Catsberg met 58.50%. Vierde werden Anneke en Ruud Rijks met 52.50% en Wil Blok en Wil Valk deelden de vijfde plaats met Mart- Klaar om te gaan. leuker?" In Moordrecht reed de groep naar De Zespunt, waar koffie en gebak op de deelnemers en hun begeleiders stond te wachten. Er was zelfs tijd voor een tweede ronde, omdat de tocht voorspoedig was verlopen. Nieuwerkerk aan den IJssel St. Josephparochie Nieuwerkerk/ Nesselande 9.30 uur Woord- en Communieviering met voorgan ger pastor F. van Kersbergen. Herv. Gem. Oude Kerk 9.30 uur (HA) en 18.45 uur (voortzetting en dankzegging HA) ds. G. Lus tig. Herv. Gem. Nieuwe Kerk 9.30 uur (HA) en 17.00 uur (dankzeg ging HA) ds. H.C. Marchand. Prot.Gem. Ontmoetingscentrum 10.30 uur mw.ds. M. Verschoor m.m.v. jongerenkoor Anthem. Prot.Gem. De Bron 9.00 uur ds. P. Treep (Startzondag, morgen gebed). Geref. Kerk Vrijg. De Lichtkring 9.30 en 16.30 uur ds. W. de Groot. Den Haag/Zuidpias - De gemeente Zuidpias is veel te voorbarig geweest met het opleggen van een dwangsom van maximaal 18.000 euro aan paarden pension Stoeterij Parkzicht. Dat betoogde advocaat G. van der Wende vrijdag namens de eigenaar tijdens een zitting bij de Raad van State. Hij eiste ver nietiging van de dwangsom. snel op tafel kwam, omdat er nog volop overleg gaande is over uit breiding van het aantal paarden in een gebied waar dat heel goed kan. De stoeterij ligt tussen Nieuwerkerk en Capelle en daar wil de gemeente juist een groene buffer behouden. Volgens een woordvoerster van de gemeente is de stoeterij te optimis tisch. Een uitbreiding zal lastig wor den, onder meer omdat er te weinig parkeerruimte zou zijn. De advocaat wuift die bezwaren weg. De stoe terij bezit 10 hectare grond in het gebied. De gemeente kan daarom moeilijk heen om de belangen van het bedrijf. De uitspraak volgt over zes weken. ha Boers en Elisabethe Tump met 50.00%. Het koppel Arie Blok en Irene den Hollander is met 64,58% winnaar geworden van de laatste ronde. Tweede werd het koppel Cor La geman en Michiel de Korver met 60,68% en op de derde plaats ein digden Selma van der Berg en Thea Michels met 57,81%. De reguliere competitie gaat ko mende week van start. Nieuwerkerk aan den IJssel - De ANBO houdt op woensdag 1 en 15 septmeber een dartmiddag in de Tap aan de Dorpsstraat. De aanvang is 15.00 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het seizoen van de Christelijk-maat- schappelijke vrouwenbeweging Passage gaat donderdag 9 sep tember om 20.00 uur van start met een muzikale 'Reis door Ne derland'. De dames Florie Kruithof en Truus Kooistra geven aan de hand van een oude landkaart door middel van liedjes en sketches de richting aan. De avond vindt plaats in het Hervormd Kerkelijk Centrum aan de J.A. Beijerink- straat 53. Deur open om 19.45 uur. Voor leden is de toegang vrij; niet-leden betalen 2,- euro. Voor meer informatie: 0180-312664. Nieuwerkerk aan den IJssel - Om geld in te zamelen voor weeskin deren in Noord Malawi, organi seert 'het Blok' voor woensdag 8 september om 14.00 uur een workshop 'geluksarmbandjes ma ken'. De workshop is bestemd voor kinderen die het leuk vinden om hun creativiteit in te zetten voor een goed doel. De opbrengst gaat naar de stichting FloJa Malawi, welke zich inzet voor weeskinde ren en kwetsbare kinderen in Ma lawi. De kosten van de workshop bedragen 7,50 euro; dit bedrag is in zijn geheel bestemd voor Ma lawi. De armbandjes mogen mee naar huis genomen worden. Aanmelden kan via brian@jeugd- werkzuidplas.nl. Voor meer informatie: www.flojamalawi.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 31