Opening expositie Wikken Et Wegen Mannenkoor in Open Deur Dienst Magic The Gathering Kroeg Kroegavonden Cursus kaarten maken in 't Blok Familietoernooi laveert tussen buien door Klaverjassen Griezelen in Hitlandbos Cursus Hatha Yoga Brandweer bij Vrouwen van Nu Zangworkshop brugklassers TV O Activiteiten ANBO «f» HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL\ 1 SEPTEMBER 2010 33 Jeu de boules west Gedenktekens® Zegwaartseweg 4A 2712 PM Zoetermeer Tel: 079 - 341 62 27 Alles In het teken van wegen. Zuidpias - Wethouder Rinus Bos man opent zaterdag 11 september om 14.00 uur de wisselexpositie Wikken Et Wegen in de Oudheidka mer van de Historische Vereniging Nieuwerkerk aan den IJsel. Deze wisseltentoonstelling ver vangt de fototentoonstelling Ge meentelijk monument, ja of nee?, gestart op Open Monumentendag 2009. De huidige tentoonstelling wil een stukje uit het dagelijks leven van vroeger in de gemeente Zuidpias laten zien. In de Oudheidkamer zijn allerlei voorwerpen te zien uit het dagelijks leven in de vorige eeuw, waaronder weegschalen, bascules en balansen. In deze tentoonstelling zijn er di verse weegschalen te zien en infor matie over het bonnensysteem voor voedsel en bepaalde kleding. De tentoonstelling is, zoals alle tentoonstellingen in de Oudheid kamer, ingericht door vrijwilligers. Lessen Parallel aan de tentoonstelling is een lesbrief ontwikkeld voor de ba sisscholen. De basisscholen kunnen voor deze lessen inschrijven. Op sommige weegschalen, zoals een bascule met messen, is het niet zo gemakkelijk wegen, waardoor deze les niet alleen leerlingen laat kennismaken met de weegmetho den van vroeger, maar ook een be roep doet op het rekenvermogen van de leerlingen. De tentoonstelling kan tijdens de open dagen (laatste zaterdag van de maand) worden bezocht van 14.00 uur tot 17.00 uur of tijdens een groepsbezoek. Hiervoor kan gebeld worden met 0180-312.228. Voor schoolbezoeken: 06-1569.4661. Nieuwerkerk aan den IJssel - Tij dens de eerste Open Deur Dienst van het seizoen, op zondag 12 sep tember om 17.00 uur in het Ont moetingscentrum aan de Bospol derstraat 10, verzorgt het Hollands Christelijk Mannenkoor onder be geleiding van Arjan Breukhoven een optreden. Het koor, voortgekomen uit het Hil- Nieuwerkerk aan den IJssel - In 't Blok aan het IJsermanpad 1 wor den zaterdag 4 september om 13.00 uur de 'decks' op tafel gelegd in het Magic The Gathering Kroeg. 'Magie The Gathering' is een 'collectible card game' bedacht door wiskunde leraar Richard Garfield. Circa zes miljoen spelers in meer dan zeventig landen spelen dit spel. Magie kan gespeeld worden door legersbergs Christelijk Mannenkoor dat werd opgericht op 12 oktober 1953, telt 130 leden en heeft op het repertoire naast geestelijke en klassieke stukken, ook modern werk en musical- en operettestukken. De dienst wordt voorgegaan door dominee Quak en André de Jager bespeelt het orgel. Samenzang vanaf 16.50 uur. twee of door meerdere spelers. Elk spel vertegenwoordigt een gevecht tussen krachtige tovenaars, de zo genaamde 'planeswalkers', die ma gische spreuken, voorwerpen, en fantastische wezens die op de kaar ten staan, gebruiken om de tegen stander te verslaan. Meespelen of het spel leren ken nen? De kroeg is open van 13.00 tot 18.00 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - Kroeg Taverna in 't Blok is geopend op woensdag 8 en vrijdag 10 septem ber geopend vanaf 20.30 uur. Hal verwege de week lekker bijkletsen of op vrijdagavond aan het weekend beginnen; kom kijken en beleef het zelf. Nieuwerkerk aan den IJssel - Ou deren kunnen met ingang van dins dag 14 september klaverjassen in ANBO-verband. De kaartmiddagen beginnen om 14.00 uur en zijn in de restauratiezaal van de Meander. Iedere klaverjasser is welkom, de kosten bedragen 1 euro per persoon. Voor meer informatie bellen met 06- 516.237.50. Nieuwerkerk aan den IJssel - 'Night mare on Hitland' kan gezien worden als de milde versie van de Vedj Hor- rortocht. Wie het lef heeft wordt in de nacht van zaterdag 25 op zondag 26 september om 00.00 uur ver wacht op de eerste parkeerplaats aan de linkerkant van de Hitlandselaan. Het meebrengen van verlichting, ook van gsm's, is niet toegestaan. Kinde ren onder de 12 jaar kunnen alleen meedoen onder begeleiding van een volwassene. Wat er gaat gebeuren deze nacht blijft een geheim, maar de organisatie geeft wel een belang rijke tip: "Laat nooit het touw los!". Voor meer informatie: melissavangelderen@gmail.com of 06-10798851. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het maken van kaarten voor diverse gelegenheden kan op vele verschil lende manieren. Bij de Work-Shop, gevestigd aan het Raadhuisplein 29 kan men kennismaken met technie ken als snijden en embossen en leert men aan de hand van voorbeelden meer over het gebruik van bijvoor- Nieuwerkerk aan den IJssel - Hatha yoga kan door iedereen worden be oefend en is bedoeld voor hen die in deze drukke, spannende tijden stress een betere plaats in het dagelijkse leven wil geven. In de lessen wordt gewerkt aan de relatie tussen adem, beweging en ontspanning. Deze cursus wordt geleid door gediplo meerd docent Ginie Renon en vindt Nieuwerkerk aan den IJssel - Het seizoen voor Vrouwen van Nu gaat donderdag 9 september van start met een koffieochtend. Op het pro gramma staat een presentatie door Nieuwerkerk aan den IJssel - De ANBO organiseert diverse activitei ten voor senioren. Belangstellenden die graag met pergamano aan de slag willen zijn welkom in de Batavier op donderdag 16, 23 en 30 september van 14.00 uur tot 16.00 uur. Liefhebbers van het kaartspel bridge kunnen op dinsdag 7, 14, 21 en 28 september terecht in de Batavier. Men begint om 13.30 uur en er is beeld papier, kleur en mallen. De Work-Shop organiseert voor iedere dinsdag van 14.00 tot 16.30 uur en vrijdag van 9.30 tot 12.00 uur een workshop welke plaatsvindt in Denkwijzer aan het Raadhuisplein 31. Voor meer informatie en aanmelden: 0180-324842. plaats op zowel de woensdag van 19.30 tot 20.30 uur en van 20.30 tot 21.30 uur als op de donderdag van 9.00 tot 10.00 uur. De eerste les is een gratis proefles. De lessen starten vandaag, woensdag 1 september, en vinden plaats in Denkwijzer aan het Raadhuisplein 31. Voor meer informatie: 0180-324842 of www.denkwijzer.nl. de brandweer van de gemeente Zuidpias. Donderdag 23 septem ber wordt de eerste thema-avond gehoudend. Voor meer informatie: www.nbvp.nl. plaats voor zestien paren. Het in schrijfgeld bedraagt 2,- euro per per soon. Deelnemers hoeven geen lid te zijn van een ouderenbond. Senioren die wat meer willen bewegen kun nen deelnemen aan de fitnesslessen voor ouderen, welke plaatsvinden op woensdag 1,8,15 en 22 september in de gymzaal van het Comeniuscollege aan het Fresiaveld. Voor meer infor matie en aanmelden: 0180-313093. Nieuwerkerk aan den IJssel - Omdat het weer net op tijd opklaarde kon het familietoernooi van de Nieuwer- kerkse Jeu de Boules Club zaterdag 28 augustus toch gewoon door gaan. De circa vijftig deelnemers, verdeeld over 21 teams speelden een compe titie over drie wedstrijden, waarbij Nieuwerkerk aan den IJssel - Brug klasleerlingen van het Thorbecke College volgden op woensdag 25 augustus een workshop 'zang' in het kader van hun cultuurprofiel. De leiding was in handen van zangdo cente Tineke van Geuns. Open dag Belangstellenden kunnen zaterdag 11 september tussen 11.30 en 13.30 uur op de Muziekschool een flink aantal instrumenten uitproberen. Tevens kan men deelnemen aan een zangles. Voor meer informatie: www.muziekschoolnieuwerkerk.nl het in eerste instantie ging om de gezelligheid. Om dit te onderstre pen gingen alle deelnemers met een prijs naar huis. Eerste werden Cees en Anja Hoogendoorn, op de tweede plaats gevolgd door Pie en Martijn Loeve; Truus Perdijk en Jan van Reeuwijk eindigden op de derde plaats. GRAFMONUMENTEN SIERADEN URNEN Het vertrouwde familiebedrijf www.westgedenktekens.nl zoetermeer@westgedenktekens.nl Openingstijden maandag t/m vrijdag van 10:00 tot 17:00 Zaterdag van 10:00 tot 16:00

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 33