'i Is uw sloot al op orde? E feloo mei een nm<t u ®st£kwartïalk de qM aaivSate Stervensbegeleiding Uitvaartverzorging Nazorg CU CU O CU 03 HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS 1 SEPTEMBER 2010 week 35, nr. 68 Bekendmakingen Bestuursvergaderingen Open Monumentendag Vergunningen UIT VA ART Dl ENSTVERLEN I NG Erna Sibbald 06-53252933 (24/7 bereikbaar) - rust en ruimte Zuidkade 176a 2741JJ Waddinxveen erna@blauwevlindernl www.blauwevlindernl li§I§!a De zomer is voorbij en de herfst staat voor de deur. Na de mooie zomer zou je haast vergeten dat we in een nat kikkerland wonen. Met de herfst komt de regen en is het belangrijk dat sloten en vaarten de functie kunnen bieden waarvoor zij zijn gemaakt, namelijk het water bergen en afvoeren. Na het groeizame weer in de zomer is dit vaak niet het geval. Oever- en bodemplanten belemmeren deze functies van de sloot, met als gevolg dat het water niet snel genoeg het gebied kan verlaten. Ook de waterkwaliteit is gebaat bij een schone sloot. Om dit te voorkomen is het gewenst dat de sloten worden onderhouden en overmatige plantengroei wordt verwijderd (geschoond). Een verantwoordelijkheid die ligt bij de eigenaren of huurders van grond die aan een sloot grenst. Dit is geen vrijblijvende activiteit. Volgens de Keur moet het onderhoud van de sloten door de bezitter of gebruiker van de grond naast de sloot worden uitgevoerd. Het hoogheemraad schap zelf onderhoudt de vaarten of hoofdwatergangen. Het jaarlijkse onderhoud van een sloot of vaart bestaat uit: - Het verwijderen van planten en drijvend materiaal uit de watergang; - Het maaien van de slootkanten; - Het snoeien van houtachtige gewassen die over de sloten hangen; Als u niet zeker weet of u een dergelijke slootplicht of onderhoudsplicht heeft, kunt u altijd het hoogheemraadschap bellen. Elk jaar controleert het hoogheemraadschap in de zogenaamde slootschouw of de sloten voldoende zijn geschoond. Dit jaar wordt deze controle in het gebied van Schieland en de Krimpenerwaard vanaf 15 oktober uitgevoerd daarbij. Om aan deze taken te voldoen verleent het hoogheemraadschap watervergunningen, ontheffingen Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens (RVV) en stelt maatwerkvoorschriften op. Capelle aan den IJssel - (K.10.226, 23 augustus 2010) Rijkswaterstaat Zuid- Holland, verbreden van een watergang, langs de A20 tussen de Prins Alexanderlaan te Rotterdam en de Capelseweg te Capelle aan den IJssel; - (K.10.357,24 augustus 2010) Van der Vorm Vastgoed B.V., bouwen van een sprinklerinstallatie, Steenloper- straat 1; - (K.10.38126 augustus 2010) A. Kasbergen, aanbrengen van een beschoeiing, Paltrokmolen 9. Moordrecht - (K.10.284,17 augustus 2010) Schouten en de Jong, realiseren van een nieuwbouwwijk, Koningin Julianastraat; - (K.10.163,1 september 2010) Gemeente Zuidpias, dempen en graven van watergangen, Middelweg 49. Nieuwerkerk aan den IJssel - (K.10.364, 24 augustus 2010) Gemeente Rotterdam, vernieuwen van een ophaalbrug, Zuidelijke dwarsweg. Waddinxveen - (K.10.205,25 augustus 2010) Bio Facility B.V., aanbrengen van een C02-leidingnetwerk, in de gemeenten Rijnwoude, Waddinxveen en Zevenhuizen-Moerkapelle. Zevenhuizen-Moerkapelle - (K.10.205,25 augustus 2010) Bio Facility B.V., aanbrengen van een C02-leidingnetwerk, in de gemeenten Rijnwoude, Waddinxveen en Zevenhuizen-Moerkapelle; - (K.10.335, 24 augustus 2010) M. van der Tas, maken van een brug, Julianastraat 33A te Moerkapelle. De vergunningen en de ontheffingen liggen ter inzage bij het hoogheemraadschap. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen, telefoonnummer 010 45 37 335. Tegen de vergunningen/ontheffingen kunt u schriftelijk tot 6 weken na de bij de vergunningen genoemde besluit- datum bezwaar indienen bij het hoogheemraadschap. Graag nodigen wij u uit voor de openbare vergaderingen van de commissies Integraal Waterbeheer en Veiligheid op 3 september aanvang 9.30 uur en Algemene Zaken en Middelen op 3 september aanvang 14.00 uur. Beide vergaderingen worden gehouden in het kantoor aan de Maasboulevard 123 te Rotterdam. De agenda en de onderwerpen van de vergaderingen zijn in te zien op onze website. Inspreken tijdens de vergaderingen is mogelijk nadat u dit heeft aangemeld bij de voorzitter via het secretariaat, telefoonnummer 01045 37 272. Tijdens de Open Monumentendag op zaterdag 11 september aanstaande vinden er activiteiten plaats bij de Stolwijkerschut sluis. De Stolwijkerschutsluis is een rijksmonument en ligt in de primaire waterkering aan de Gouderaksedijk in Gouda. Ook u bent natuurlijk van harte welkom om langs te komen. Meer informatie vindt u op onze website. Het hoogheemraadschap zorgt voor het goed en veilig functioneren van waterkeringen, wegen en watergangen. Ook het gezond houden van het oppervlaktewater hoort Voor meer informatie over één van de bovenstaande artikelen kunt u contact opnemen met onze klanteninformatie, telefoonnummer 010 45 37 356 of kijken op onze website www.hhsk.nl. Maasboulevard 123, 3063 GK Rotterdam. Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard r afscheidsbloemstukken die passen bij de overledene: persoonlijk en uniek samen een afscheidsbloemstuk maken, kan helpen bij de verwerking als de grafsteen nog niet klaar is, zorgen wij voor een tijdelijk qrafobject voor: particulieren, uitvaartondernemers, crematoria, scholen, kerken, etc José Remmerswaal, gediplomeerd bloembindster: Bel voor meer info en advies: 06 13 03 19 27 of kijk op www.bloomart.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 34