Paranormale avond Open dag Scouting Fietsen voor het goede doel Voor elk wat wils in Meander Kidsdisco Slaapfeestje op peutergroep de Dwergen 'Bruggers' zijn begonnen Kraam huren voor back to sixties event Yoga Handjes in de zij HART VAN HOLLAND I NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL 1 SEPTEMBER 2010 35 Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting Vedj organiseert voor woensdag 29 september om 20.00 uur een pa ranormale avond met Lot Jansen in Con Musica, tweede gebouw op de velden van w Nieuwerkerk. Jansen doet helderziende waarnemingen via spreukkaartjes. Zaal open om 19.30 uur. De toegang bedraagt 5,- euro. Voor meer informatie en aanmelden (verplicht): lnfo.vedj@gmail.com of via 06-14606126. Voor meer informatie: www.vedj.info. Nieuwerkerk aan den IJssel - In samenwerking met de harmonie- vereiniging Kunst na de Arbeid uit Moordrecht hield de Stichting Nieuwerkerkse Muziekschool za terdag 29 augustus proeflessen voor de cursus Muziek met Peuters. Maandag 6 september start er een nieuwe cursus Spelen met Muziek voor kinderen van vier tot zeven jaar. Voor meer informatie: www. muziekschoolnieuwerkerk.nl Zuidpias - Stichting Zuidpias Helpt organiseert voor zaterdag 18 september een sponsorfietstocht door de Alblasser- en Krimpenerwaard. Er is een route van circa 200 kilometer voor de 'snelle' fietsers welke vertrekken om 9.00 uur en één van circa 150 kilometer voor de wat minder snelle deelnemers die om 9.05 van start gaan. De kosten voordeelname, inclusief verzorging onderweg en versnaperingen op de finishlocatie, bedragen 35,-euro. Trainingstocht Om alvast in de stemming te komen en te wennen aan het fietsen in een grote groep, staat er voor zondag 5 september een trainingstocht op het programma van ongeveer 80 ki lometer. Vertrek vanaf het gemeen tehuis in Nieuwerkerk om 09.00 uur. Er zijn geen kosten aan verbonden. Puzzeltocht voor recreanten Voor de recreatiefietsers staat een puzzeltocht naar het hart van Rot terdam op het programma. De deel nemers vertrekken tussen 11.00 en 12.00 uur vanaf het Raadhuisplein. Na afloop kan men nog even nage nieten van de tocht op het terrein van Valkenburg, aan de Hoofdweg naast Formido. De kosten voor deel name bedragen 7,50 euro. Voor meer informatie en aanmelden: www.zuidplashelpt.nl. Kabouters en Welpen hebben tijdens het zomerkamp stukjes van een schatkaart gevonden. Nieuwerkerk aan den IJssel - Scou ting Nieuwerkerk houdt zaterdag 18 september open dag. Van 11.00 tot 15.00 uur zijn er allerlei activiteiten om scouting te ontdekken:een zeep- helling, familieschommel, broodjes bakken boven het kampvuur. Voor de ouders is er een informa tiestand De bezoekers kunnen mee lunchen met de scouts voor 0,50 euro. Belangstellenden zijn van harte welkom aan de Schielandweg 98. Voor meer informatie: www.scou- tingnieuwerkerk.net Nieuwerkerk aan den IJssel - Woon zorgcentrum De Meander organi seert voor de maand september di verse activiteiten voor 55-plussers. Op maandag 6, 13, 20 en 27 sep tember van 14.00 tot 16.00 uur kan er gehandwerkt worden. Voor dins dag 14 september staat om 14.00 uur een creatieve workshop op het programma. Voor de liefhebbers van het bloemschikken wordt voor dins dag 28 september een workshop ge organiseerd. Cultuur en recreatie Voor donderdag 9 september wordt een Cultuurmarkt georganiseerd. Vanaf 14.00 uur kan men hier een kijkje komen nemen en genieten van diverse hapjes. In Café Roeze moes, geopend op maandag 13, 20 en 27 september, kan men nieuwe gezichten ontmoeten en gezellig bijpraten. Op 25 september vindt om 13.30 uur een verrassingsoptreden plaats. De biljartclub komt bijeen op woens dag en donderdag om 14.00 uur in het Bruin Café. Op donderdag 16 en 30 september kan vanaf 14.00 uur bingo gespeeld worden. Er wordt een open dag gehouden op zaterdag 11 september van 10.00 tot 16.30 uur. Informatie: 0180-441500 of aan de balie aan de Boslaan 1. Nieuwerkerk aan den IJssel/Regio - De brugklassers arriveerden vorige week op het Thorbecke Voortgezet Onderwijs (TVO). Er werd gestart met een profieldag. De nieuwbakken sportleerlingen fietsten in de regen naar Tiekamp om te raften en een vlot te bouwen. De brugklassers die voor het cultuurprofiel gekozen heb ben, fabriceerden prachtige vliegtui gen. Het weer was geen belemme ring, getuige de vrolijke gezichten. Nieuwerkerk aan den IJssel - De eer ste Kidsdisco in 't Blok van het nieu we seizoen vindt plaats op vrijdag 10 september vanaf 19.00 uur. Er is toezicht van volwassen vrijwil ligers en er wordt geen energydrink geschonken. De disco is bestemd voor alle kinderen van de basis school. De dj van het huis zorgt voor lekkere dansbare muziek; de toegang is vrij. Nieuwerkerk aan den IJssel - In het Essepark gaat men zaterdag 18 sep tember terug naar de jaren '60, com pleet met vetkuiven en petticoats. Naast diverse shows is er tevens een braderie. Kramen, 200x80, zijn te huur via info.vedj@gmail.com. De kosten bedragen 15,- euro. De or ganisatie zou het op prijs stellen als deelnemers in aangepaste kleding verschijnen. Lekker met chips in bed. Nieuwerkerk aan den IJssel - Peu tergroep de Dwergen van kinder centrum Kakelbont hield vrijdag 27 augustus het jaarlijkse slaapfeestje. Acht dwergjes vulden hun koffertjes met slaapspullen en trokken naar Kakelbont. Na een feestmaal, be staande uit patat en ijs, en buiten spelen, gingen de kinderen alvast op hun matrasjes liggen om tv te kijken met een zakje chips erbij. Velen ging al gauw onder zeil. Nieuwerkerk aan den IJssel - De ANBO houdt op de dinsdagen 7, 14, 21 en 28 september yogalessen in de Dorpsstraat 32A. De lessen zijn van 9.30 uur tot 10.30 uur en van 10.45 uur tot 11.45 uur. Er is in overleg mogelijkheid tot een gratis proefles. Bij voldoende be langstelling zal er ook op donderdag les gegeven worden. Voor meer informatie bellen met 0180-313.093. WAND£LMaÏ

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 35