overal INiiTMiTHfiTl Verlies parkeerplaatsen langs Koningin Julianastraat Passagevrouwen reizen naar verre landen Bandell benoemd tot Ridder in de Orde van Sint Silvester Orgelconcert Canadese organist MoordRock IV in East End ZONDAG 5 SEPTEMBER Moordrecht HART VAN HOLLAND MOORDRECHT 1 SEPTEMBER 2010 www.hartvanholland-online.nl Volle Evangelie Gem. Moor drecht 15.00 uur drs. P.J.L. An- notee. Ger. Kerk Moordrecht-Gouderak PKN(Ontmoetingskerk) 10.00 uur ds. T.R. Schep en 15.00 uur ds. H. Schipper. Herv. Gem. Moordrecht Dorps kerk 10.00 uur H. Schipper (Avondmaal). Herv. Bethelgem. 10.00 ds. De Jong (VHA) en 18.30 uur ds. Westland. R.K. parochie St. Johannes Ont hoofding: Eucharistieviering met pastoor Bakker. De kerk is elke donderdagochtend open vanaf 11.30 uur; om 12.00 uur zal het middaggebed plaatsvinden. Moordrecht - Acht parkeerplaatsen langs de Koningin Julianastraat gaan verloren. Dat blijkt uit plannen van de gemeente Zuidpias en het Hoogheem raadschap Schieland en Krimpenerwaard. De gemeente hield donderdag 26 augustus een inloopmiddag voor bewoners van die straat om hun mening te geven over de herinrichting. "Ze moeten gewoon de Julianastraat in de vroe ger staat herstellen", stelde bewoner Frans Houd ijk. Door Joke Heikens "Dat is nog niet eens zo'n slecht idee", reageerde Bas de Haas van de gemeente daarop. Als beleids medewerker Openbare Werken had hij deze informatiemiddag op poten gezet. "We gaan alle ideeën bekijken en beoordelen, wij willen graag dat iedereen tevreden is." Van de 65 bewoners die uitgenodigd waren, verschenen er ongeveer 25. Dat viel De Haas niet tegen. De heer Alblas van het Hoogheem raadschap was ook aanwezig. "Na vijftien jaar is de kade toe aan on derhoud. De bodem zakt hier, waar door de kade opgehoogd moet wor den. Anders is het niet veilig meer voor de omwonenden. Op een over stroming zit niemand te wachten. Wij gaan hoe dan ook in oktober de kade ophogen, dat mag niet in de zomer. De Flora en Faunawet ver biedt dat, van half maart tot half juli moeten de kades intact blijven. De bomen en planten kun je in de zomer niet verplaatsen, dus moet dat in oktober." Overleg over de veranderingen. tra veel auto's tijdens de ochtend en avondspits. "De ouders zouden hun kinderen met de fiets op moeten halen, dat zou veel veiliger en beter zijn voor iedereen", vond De Haas. Maar of de ouders naar de oproep van de gemeente willen luisteren, is nog maar zeer de vraag. Omrijden Bewoner Houdijk schreef een uitge breide suggestie over wat hij als op lossing ziet. "We hadden eerst par keerplaatsen voor de deur, de weg was toen smaller. Om de doorstro ming te verbeteren, werd de weg verbreed, maar toen werd er te hard gereden. Daarvoor zijn de chicanes in de weg gelegd en nu moeten par keerplaatsen weg!? Als de oude situ atie hersteld is, kan er niet meer zo hard gereden worden en hebben wij onze parkeerplaatsen terug. Ik moet hier 's avonds weieens twee blok ken omrijden voordat ik mijn auto ergens kwijt kan en dan ook nog op de Prinses Beatrixstraat, ofzo." Het kinderdagverblijf zorgt voor ex- Bandell krijgt zijn onderscheiding opgespeld door bisschop Van Luyn. Rotterdam/Moordrecht - Ronald Bandell, oud-burgemeester van onder an dere Moordrecht en Dordrecht, is maandag 23 augustus door Z. Heiligheid Paus BenedictusXVI benoemd tot Ridder in de Orde van Sint Silvester. Moordrecht - De Stichting Orgelconcerten Moordrecht vervolgt haar con certserie voor het jaar 2010 op zaterdag II september met een optreden van de uit Canada afkomstige organist And ré Knevel. Bandell ontving de hoge kerkelijke onderscheiding vanwege zijn inzet op het snijvlak van kerk en samenle ving, zoals het vice-voorzitterschap van de Onderwijsstichting St. Anon- tius te Gouda, voorzitterschap van het Diocesaan Pastoraal Centrum in Rotterdam, voorzitterschap van de Beleidscommissie voor Catechese van het bisdom Rotterdam en lid maatschap van de Raad Economi sche Aangelegenheden Bisdom Rot terdam. Daarnaast is ook actief in de advisering binnen de Nederlandse Kerkprovincie. Kerk en samenleving De benoeming tot Ridder in de Orde van Sint Silvester is een van de al lerhoogste Pauselijke onderschei dingen die wordt toegekend aan personen die zich op bijzondere en unieke wijze verdienstelijk hebben gemaakt voor kerk en samenleving. Bandell was van 1977-1987 burge meestervan Moordrecht, van 1982- 1985 tevens waarnemend burge meester van Krimpen een de Lek. Van 1987-1995 was hij burgemees ter van Papendrecht en van 1995- 2000 burgemeester van Alkmaar. Vanaf 2000 tot aan zijn pensioen in februari 2010 was hij burgemeester van Dordrecht. Daarnaast was hij voorzitter van het Samenwerkings verband Regio Zuid-Holland Zuid, voorzitter van de Veiligheidsregio Zuid-Holland-Zuid, voorzitter van het Drechtstedenbestuur en korps beheerder van de politieregio Zuid- Holland Zuid. Moordrecht - Het bestuur van de christel ijk-maatschappelijke vrou wenbeweging Passage heeft het programma voor het komende sei zoen rond. De eerste bijeenkomst vindt plaats op woensdag 15 sep tember om 20.00 uur in de Zes- Het concert vindt plaats in de Ne derlands Hervormde Kerk. Deze kerk bezit een mooi historisch orgel uit 1773 van de Antwerpse orgelbouwer Louis del Haye. Het orgel bezit een grote draagkracht en een heldere, sprankelende klank en is daardoor zeer geschikt voor het vertolken van alle soorten stijlperioden uit de mu ziekliteratuur. André Knevel is geboren in Bussum. Toen hij acht jaar oud was kreeg hij zijn eerste orgel en pianoles sen. Knevel gaf zijn eerste officiële orgelconcert toen hij 19 jaar oud punt. De heer Diersman verzorgt deze avond een diapresentatie over Afrika, Nieuw-Zeeland en Zwitser land met bijbehorende muziek. Deur open vanaf 19.45 uur. De volgende bijeenkomst staat ge pland voor woensdag 20 oktober. was. In 1975 emigreerde de organist naar Canada, naar St. Catharines in Ontario. Hij is daar verbonden aan diverse openbare scholen als mu ziekdocent. Tevens is hij ter plaatse kerkorganist. Als veel gevraagd or ganist is Knevel jaarlijks op zomer- tournee in Nederland en Duitsland voor het geven van 25 tot 30 orgel concerten. Knevel staat bekend om zijn improvisatietalent en is voor treffelijk in het vertolken van 'de Grote Meesters'. Het concert begint om 20.00 uur. De toegang bedraagt 6,- euro; kinderen en CJP-houders betalen 4,- euro. Dan komt mevrouw G. van der Veer vertellen over het project 'Agriterra', over 'boeren tegen armoede'. Op 17 november komt de heer H. Mizee het weer voorspellen en voor 15 de cember staat een kerstavond voor leden op het programma. Moordrecht - Liefhebbers van ou derwetse hardrock kunnen zaterdag 18 september hun hart ophalen in Eetcafé East End aan het Oosteinde 7a. Muziek van bands uit de jaren '70 en '80 met het originele reper toire; denk aan Van Halen, Kiss, Thin Lizzy, Savatage, Queensryche en Ty- ketto. Tijdens MoordRock IV verzorgt 'Eyes Can't See', in een speciale 'rock setting' een optreden. Voor meer informatie: 0182-374957 of www.eastendmoordrecht.com. altijd en André Knevel.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 37