Ook brandweerschildjes voor Moordrechtse bedrijven Moet heel Moordrecht het weten? Tanzaniagangers weer thuis Drakenboten goed voor achtduizend euro D66 bespreekt Zuidpias zaken in Moordrecht Reünie Achtbaan HART VAN HOLLAND MOORDRECHT 1 SEPTEMBER 2010 39 Mail redactie@hart-van-holland.nl Moordrecht - "Nu kunnen de bedrijven die oproepkrachten aan de brand weer leveren, dit door het schildje aan hun bezoekers kenbaar maken.Bur gemeester André Bonthuis is van mening dat er te weinig aandacht is voor lokale ondernemers die een bijdrage leveren aan de brandweerzorg in de gemeente Zuid plas. Daarom reikte hij maandag 30 augustus de eerste twee brandweerschildjes uit in Moordrecht. Deze blijk van waardering werd vorig jaar voor het eerst in Nieuwerkerk uitgereikt. Na Zevenhuizen en Moerka- pelle, volgt nu ook Moordrecht. Door Marlonneke Willemsen De schildjes werden uitgereikt aan Jan Bos, directeur van het familiebe drijf J. Bos en Zonen en Marco Bos, directeur van Bos Hoveniersbedrijf. Beide ondernemers zijn als oproep kracht lid van de brandweer Zuid- plas. De schildjes werden uitgereikt door burgemeester André Bonthuis. Hij vindt de schildjes een belangrijk gebaar naar de ondernemers. "Vo rig jaar hebben we in Nieuwerkerk een bijeenkomst gehad met onder nemers die vrijwilligers leveren aan de brandweer. Zij gaven aan dat er te weinig aandacht besteed wordt aan de bedrijven die op deze ma nier maatschappelijk verantwoord ondernemen. Door het schildje kun nen de bedrijven dit kenbaar ma ken." Volgens Bonthuis wordt het steeds moeilijker voor de brandweer om vrijwilligers en bedrijven die dit ondersteunen te vinden. "Vrijwil lige brandweermensen hebben één minder fijne eigenschap. Ook al is het druk, zodra de pieper gaat zijn ze weg. Je kunt dus wat beperkter van ze op aan. Het wordt steeds moeilijker om vrijwilligers te vinden en ook het vinden van bedrijven die dit ondersteunen is lastig. Vorig jaar hebben we de schildjes in Nieuwer kerk en Zevenhuizen uitgereikt en het werd de hoogste tijd dat we dit, in het kader van Zuidpias, ook in Moordrecht deden. Het gaat om twee echte Moordrechtse bedrij ven en jullie zijn van oudsher bij de brandweer betrokken. Daarnaast is het ook nog de baas die wegloopt als de pieper afgaat, wat het extra bijzonder maakt." Macro Bos maakte van de gelegen heid gebruik nog eens extra aan dacht te vragen voor het vrijwil- ligersprobleem. "Door de gemeente Zuidpias merken we vooral in Moor drecht dat er bedrijven van buiten in ons dorp binnenkomen. Dat is op zich geen probleem, maar dit heeft als gevolg dat ons gebied zich ook uitbreidt. Hierdoor is het voor me dewerkers niet altijd aantrekkelijk meer om bij de brandweer te wer ken, omdat ze vaak niet oproepbaar zijn. Misschien kan hier eens reke ning mee worden gehouden worden bij de aanbesteding van projecten van de gemeente. Deze moeten nog steeds volgens de regels gedaan worden, maar misschien kunnen bedrijven die vrijwilligers leveren aan de brandweer extra aandacht krijgen in het kader van maatschap pelijk ondernemen. Dit kan voor de bedrijven misschien een impuls zijn om krachten aan de brandweer te leveren en op deze manier blijft het bestaan van het korps gewaar borgd." Moordrecht - D66 Zuidpias houdt maandag 6 september een openbare fractievergadering in multifunctio neel centrum De Zuidpias in Moor drecht. Belangstellenden kunnen spreken over eigen onderwerpen en lopende zaken in de gemeente. De vergadering begint om 19.30 aan de Sportlaan 3. Gouda/Moordrecht - Golfclub IJsselweide bestaat twintig jaar en deze mijl paal is in de afgelopen weken ruimschoots gevierd. Een van de activiteiten kwam vanJCI Gouda, voorheen de Junior Kamer: de dragonboatrace. Door Joke Heikens Er werd vierduizend euro bij elkaar geroeid; Jos de Vrind van De Vrind Vastgoed verdubbelde het bedrag naar achtduizend euro. Dit bedrag gaat naar de Stichting DaDa, die het geld gebruikt voor de kinderpolikli niek, de kraamafdeling en de cou veuseafdeling van het Groene Hart Ziekenhuis. Drieëntwintig boten deden mee aan de roeirace op vrijdag 27 augustus. Iedere boot, met daarin zes deelne mers, betaalde 395,-euro. "Het was Tikje nerveus, zo net voor de start. echt super succesvol", vertelde me deorganisator Sjoerd de Vrind. "Met Miranda van Winden en Marloes Buijtenhek heb ik deze dag georga niseerd. Het is zo'n succes dat we dit zeker gaan herhalen. We willen er een jaarlijks terugkerend evenement van maken. Op de netwerkbarbecue waren meer dan tweehonderd men sen. We hadden geluk met het weer, dat zat echt heel erg mee." Spannend drankje Tijdens de barbecue kregen alle deelnemers een glas prosecco waar in zich een diamant bevond. Eén daarvan was een echte diamant ter waarde van vijfhonderd euro. Muzikale omlijsting werd verzorgd door de band Pingel uit Moerka- pelle. "Vooral de positieve reacties zorg den ervoor dat we dit evenement willen herhalen", aldus Sjoerd de Vrind. "Dan het liefst weer bij de IJsselweide, dit is echt een perfecte plek om zoiets te organiseren." Moordrecht - Alle deelnemers aan de werkvakantie in Tanzania in het kader van 'Make a Change' zijn weer thuis. Nadat de eerste groep al eer der terug was, is de tweede groep zaterdag 21 augustus uit Tanzania teruggekeerd. Beide groepen, in to taal 34 jongeren, hebben over een periode van zes weken meegeholpen aan de bouw van een weeshuis. Door het vele extra sponsorgeld wat ingezameld was kon er ook nog ge verfd worden, konden er vloertegels gelegd worden en kon het gebouw van elektriciteit worden voorzien. Naast het helpen bij de bouw wer den er ook diverse activiteiten voor de kinderen georganiseerd, zoals voet- en volleybal, touwtje springen, maskers kleuren en een poppenkast. Tevens kregen de kinderen eenmaal per week een goede maaltijd voor geschoteld. Met een voldaan gevoel kijken de jongeren terug op een werkvakantie die duidelijk voor een 'Change' heeft gezorgd. Moordrecht - Openbare basis school De Achtbaan organiseert, ter ere van haar 15-jarig bestaan, een reünie voor oud-leerlingen en teamleden van de Achtbaan, de Prins Willem Alexanderschool en de Beatrixschool. De Achtbaan is 15 jaar geleden ontstaan uit een fusie van de twee laatstgenoemde scholen. De reünie vindt plaats op zaterdag 25 september van 14.00 tot 18.00 uur. Aanmelden kan via reunieachtbaan@gmail.com onder vermelding van naam, telefoon nummer, adres, leeftijd en peri ode dat men op de school gezeten heeft. De organisatoren van de re- unie zijn nog op zoek naar foto- en filmmateriaal uit vervlogen tijden alsmede naar oud-leerlingen en/ of leerkrachten die muziek kunnen maken. Marco Bos (links) en Jan Bos (rechts) krijgen het schildje uitgereikt door burgemeester Bonthuis. Draken van boten.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 39