Mia van IJperenspeld voor Jan Lemmers Uitje naar Boskoop valt on- Clubavond Ondernemersclub danks regen niet in het water Nesselande MilldJWJiJI Pastaworkshop in Orion HART VAN HOLLAND NESSELANDE 1 SEPTEMBER 2010 41 {HMOs 'IkP. ZONDAG 5 SEPTEMBER Pennenbakje maken bij Kinderatelier Startzondag Kerk in Nesselande Door Niels Raas Nesselande - In de jonge Rotterdam se deelgemeente speelt Stichting Wijkorganisatie Nesselande (W0- NIO) een centrale rol. De organisatie ondersteunt onder andere de inwo ners van de wijk. Achter deze inzet schuilt een groep betrokken vrijwil ligers die veel tijd in WONIO steken. Daarom werd op 24 augustus voor zitter Jan Lemmers in het zonnetje gezet. Lemmers ontving tijdens een vergadering van WONIO de Mia van IJperenspeld vanwege de vele rollen, die hij binnen de wijkorganisatie ef fectief uitvoert. Lemmers wist niet dat hij de onder scheiding zou krijgen en was aan het vergaderen toen Patrick Meijer, por tefeuillehouder Ruimtelijke Ordening en Wonen van Deelgemeente Prins Alexander, plotseling de vergadering binnenkwam. Dat is niet zo vreemd, maar ook de vrouw en twee kinde ren van Lemmers waren aanwezig. Als snel werd duidelijk dat Lemmers iets in ontvangst mocht nemen. Hamster De voorzitter van de wijkorganisatie krijgt de onderscheiding omdat hij soepel schakelt in de diverse rol len hij vervult binnen WONIO, zoals aanspreekpunt, belangbehartiger en bestuurder. In dit werk stopt hij veel energie. Meijer: "Jan is net een ham- Jan Lemmers met vrouw, kinderen en Patrick Meijer. ster. Hij weet echt alles." Lemmers was compleet verrast. "Nu weet ik waarom mijn vrouw thuis zei dat ik nog even mijn haar netjes moest doen." Lemmers geeft aan dat hij zijn taken zo goed mogelijk pro beert uit te voeren. "Ik doe het graag en ik hoop dat al het werk ook het beoogde effect heeft." Deelgemeente De Mia van IJperenspeld is een deel- gemeentelijke onderscheiding, ver noemd naar de oud-voorzitter (van 1974 tot 1984) van de deelgemeente Prins Alexander, Mia van IJperen. Zij heeft in die pioniersperiode veel be tekend voor de deelgemeente. De Mia van IJperenspeld kan worden toege kend aan mensen, die zich jarenlang verdienstelijk hebben gemaakt voor de deelgemeente. Lemmers is ove rigens niet de enige binnen WONIO met de speld. Jopie Onel-Beens heeft de speld al en is zich ook hierna blij ven inzetten voor WONIO. Ook zij werd nog eens extra bedankt tijdens de bijeenkomst. Nesselande - 'Het ritme van de onderneming'; dit is het thema van de club avond van de Ondernemersclub Nesselande, welke plaatsvindt op donderdag 2 september in De Knoop in de Brede School Nesselande aan de Robert van 't Hoffstraat 10. Sprekers deze avond zijn nota ris Kennrick Misiedjan en Patrick Meijer, dagelijks bestuurder in de deelgemeente Prins Alexander. Hij geeft informatie over het Be drijvenpark Nesselande en vertelt over zijn ideeën om ondernemers in Nesselande te ondersteunen. De notaris vertelt op beelden de wijze over de mogelijkheden én valkuilen vanuit de praktijk. Inloop vanaf 19.30 uur. De toegang voor leden is vrij. Belangstellenden zijn welkom. Wie al eerder geweest is, maar nog geen lid geworden is betaalt 25,- euro entree. Nesselande/Boskoop - "We waren tot op ons ondergoed nat, maar het was toch een leuke dag.Tineke van den Berg van Stichting Buurtwerk Alexander kan er achteraf om lachen. Door de hevige regenbuien van afgelopen donder dag was het uitje naar de proeftuin in Boskoop bijna in het water gevallen. Maar ondanks de soms hevige regenval, hadden de deelnemers het naar hun zin. "Tijdens een stortbui in een bootje zitten is ook iets dat je niet elke dag meemaakt." Nesselande Kerk in Nesselande (Brede School) Gert van den Bos. St.Josephparochie Nieuwerkerk/ Nesselande 10.30 uur Woord- en Communieviering met voorgan ger pastor F. van Kersbergen. Nesselande - De activiteiten van het Kinderatelier gaan op woensdag 8 september van start. Kinderen in de leeftijd van vier tot en met negen jaar die graag knutselen kunnen dan van 13.30 tot 14.30 uur in de Kristal aan de Cypruslaan 404 een pennen bakje maken. De kosten bedragen 2,- euro. Voor meer informatie en aanmelden: 010-2862760. Nesselande - De Kerk in Nesse lande opent op zondag 12 sep tember het nieuwe seizoen met een Startzondag. Tussen 10.00 en 15.00 uur vinden er diverse activiteiten plaats rondom het landelijke startzondagthema 'Vol van hoop'. Om 10.00 uur gaat de dag van start met een feestelijke kerk dienst; er is oppas aanwezig voor kinderen van één tot en met drie jaar. Om 11.30 uur volgt een lunch waarna om 12.30 uur het activiteitenprogramma van start gaat. Er is wederom een oppas voor de allerkleinsten. Voor kin deren en jongeren is er een apart spelprogramma. Voor 14.30 uur staat een zangdienst op het pro gramma waarna de startzondag rond 15.00 uur wordt afgesloten. Door Marlonneke Willemsen Als onderdeel van de 50+ zomerac- tiviteiten vertrok Stichting Buurt werk Alexander met 21 deelnemers tussen de 65 en 85 jaar, richting Boskoop, 's Ochtends werd een be zoek gebracht aan de Proeftuin en rond 12.00 uur stond een boottocht op het programma. Deze verliep iets anders dan verwacht. Van den Berg: "Toen we aan boord gingen, vertel den ze ons dat het voorlopig een aantal uur droog zou blijven, maar dat heeft slechts vijftig minuten geduurd. Toen kregen we een gigan tische stortbui over ons heen. Som mige deelnemers waren goed voor bereid en hadden een regenjas aan, maar dat gold niet voor iedereen en op een bepaald moment helpt dat ook niet echt meer, dus ieder een was hartstikke nat. De schipper en de bemanning waren geweldig en hebben ons goed geholpen, dus uiteindelijk hebben we wel een bij zondere middag gehad." Na afloop van de boottocht zijn de deelnemers gaan lunchen en daarna werd een bezoek gebracht aan het Plantarium. Van den Berg: "Daar was het lekker warm, dus konden we opdrogen, le dereen heeft genoten, was het niet van de bloemen en planten, dan was het wel van de verwarming." Nesselande - De Italiaanse kok Stefano Campailla verzorgt op zondag 5 sep tember van 14.00 tot circa 18.30 uur een pastaworkshop in cultureel cen trum Orion aan de Wollefoppenweg 91a. Campailla is een specialist in het maken van pasta, hét basisingrediënt van de Italiaanse, en ondertussen ook van vee/ van de Nederlandse, keukens. De cursisten leren pasta te maken met de kleuren en smaken van verse ingrediënten uit de regio. Er wordt bijvoorbeeld gebruik gemaakt van bloem, gemaakt in de molen van Delfshaven, en van diverse groen ten, zoals pompoen en rode bietjes, afkomstig van de Zeeuwse eilan den. Juist de keuze voor de verse biologische en regionale ingrediën ten en specerijen zijn erg belangrijk voor de smaak. Tijdens de workshop is er ook een Italiaanse proeverij met Italiaanse wijnen en hapjes. De workshop wordt afgesloten met een maaltijd met de eigengemaakte pasta. Voor meer informatie en aan melden: info@ccorion.nl of 010- 4204480. Men neme..

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 41