I De nieuwe fotografische mogelijkheden Jan Oskam van Tuinmaat bij Foto Sjaak Noteboom viert tienjarig jubileum Snuffelmarkt terug in Plantariumgebouw Gezonde pauzehap voor leerlingen basisschool Waanzinnige Winkel Weken in Reigerhof HART VAN HOLLAND BEDRIJVIGHEID 1 SEPTEMBER 2010 43 om Er gebeurt van alles op zakelijk gebied in het verspreidingsgebied van Hart van Holland. Op deze pagina verwelkomen we nieuwe bedrijven, bezoeken open dagen, geven informatie over prijsvragen en doen verslag van jubilea en andere zakelijke hoogtepunten. BEDRIJVIGHEID IN DE REGIO Sjaak Noteboom, medewerkster Gerda de Heer en Corinne Verkuil met het nieuwe assortiment. Waddinxveen - "In de afgelopen tien jaar is er best veel veranderd, maar ik heb nog steeds veel plezier in mijn werk.Tien jaar geleden begon Jan Os kam als zelfstandige hovenier en tot op de dag van vandaag heeft hij hier geen spijt van. Na een aantal jaar als franchiser bij de Groene Klussenier, is hij in 2003 met zijn eigen bedrijf Tuinmaat begonnen. Als hovenier houdt Oskam zich bezig met het ontwerpen en aanleggen van tuinen, maar ook het onderhoud ervan. Waddinxveen -Als fotograafisSjaak Noteboom een bekend gezicht in de Passage. Een fotograaf die constant op zoek is naar vernieuwing en ver breding van het fotografische pak ket en naar nieuwe mogelijkheden. "Het traditionele fotohandelcon- cept is inmiddels achterhaald", is de overtuiging van Noteboom. "Van daar dat we de wereld van de tra ditionele foto's en de nieuwe gra fische mogelijkheden samen laten komen. Eén van onze speerpunten is het aanbieden en maken van zeer fraaie digitale fotoalbums. Met de nieuwe (gratis) software van Foto Sjaak Noteboom kan men thuis in alle rust een album samenstellen. Men installeert de software op de pe en maakt vervolgens off-line een ei gen album. Er is een ruime keuze in kaften, verschillende diktes en zijn er vierkante albums mogelijk. Ook kan men kiezen uit verschillende kwaliteiten fotopapier. Is het album helemaal naar wens, dan verstuurt men het album en enkele dagen la- Boskoop - Na gedurende de zomer in de Schaatshal van Leiden te heb ben gedraaid, keert de Groene Hart Snuffelmarkt vanaf zaterdag 4 sep tember terug naar het Plantarium- gebouw. De markt, waar de nadruk ligt op tweedehands artikelen, vindt elke week op zaterdag plaats en voor eenmaal per drie weken wordt op de zondag een Megamarkt geor ganiseerd. Voor meer informatie en data: www. snuffelmarktnu of 071-3312067. In het pakket, dat met advies van het Voedingscentrum is samenge steld, zitten onder andere ontbijt koek, krentenbollen en fruit. Er ligt ook een educatief doe-magazine klaar voor de leerlingen. Dit ma gazine staat vol leuke informatie en lekkere recepten voor gezonde pauzehappen. Ik eet het beter De gezonde pauzehap is een nieu we activiteit binnen het overkoepe lende Ik eet het beter-programma. ter is het klaar en kan men het af halen in de winkel. Verder kan men met de albumsoftware nog andere artikelen bestellen zoals kalenders, agenda's, visitekaartjes en posters. Voor meer informatie: www.foto- Noteboom.nl onder 'fotoservice'. Deze maand start Sjaak Noteboom een nieuwe serie cursussen en Binnen dit programma organiseert Albert Heijn elk schooljaar verschil lende initiatieven om kinderen van groep 6, 7 en 8 aan te zetten ge zonder te eten. Zo kregen eerder dit jaar 137.000 leerlingen van groep 8 een gezonde KlasseLunch en deden 111.000 leerlingen van groep 6 en 7 mee aan de proef- en smaaklessen. Het programma is opgenomen in loketgezondleven.nl, een landelijke database voor iedereen die werkt aan de bevordering van gezond heid. workshops. Nieuw is de workshop Portretfoto grafie, die gegeven wordt op twee dinsdagavonden, waarin de cursisten met een fotomodel in de praktijk ervaringen opdoen. Voor meer informatie: www.foto-Noteboom.nl Door Marlonneke Willemsen In de afgelopen tien jaar is er vol gens Oskam redelijk veel veranderd in het hoveniersvak. "De laatste jaren zie je dat alles strakker moet. Rond jes en cirkels kom je tegenwoordig bijna niet meer tegen. In het begin wilden klanten ook regelmatig wa terornamenten, dat was toen echt in. Die leg ik nu ook bijna nooit meer aan. Door de crisis moet de tuin meer low budget zijn. Een an der belangrijk punt vinden mensen dat het onderhoudsvrij moet zijn. Je ziet bijvoorbeeld dat gezinnen met jonge kinderen bijna allemaal de tuin dichtstraten, zodat de kinderen er goed kunnen spelen en er niet te veel aan gedaan hoeft te worden." Oskam heeft de afgelopen jaren ook een verschil gezien in de functie van de tuin. "Het wordt soms een soort tweede woonkamer. Mensen willen grote meubels, waarop ze kunnen loungen. Daarnaast zie je meer gro te bloembakken, die als sfeermakers moeten dienen en worden tuinac- cessoires steeds belangrijker." Naast veranderende trends is het werk zelf ook veranderd. Oskam heeft hier af en toen best aan moe ten wennen. "Het handwerk gaat eruit, zowel bij de aanlegwerkzaam- heden als het ontwerpen. In het begin tekende ik bijvoorbeeld alle ontwerpen met de hand, maar dat kostte veel tijd. Zeker als de klanten iets wilden veranderen. Daar moest je dan al rekening mee houden en copietjes maken bij elke tussenstap, anders kon je weer opnieuw begin nen. Dat is nu met de computer veel makkelijker. Sommige programma's kunnen zelfs 3D tekeningen maken. Zelf maak ik hier nog geen gebruik van, omdat ik de 2D beelden mak kelijker vind." De toekomst gaat Oskam met veel vertrouwen tegemoet. "Het gaat goed met het bedrijf. Ik heb veel klussen in de regio, maar via mond- tot-mond reclame word ik ook ge vraagd voor opdrachten in bijvoor beeld Krimpen aan den IJssel en Leiden. Dat is goed, want dan zijn de mensen tevreden over je werk. In de toekomst zou ik het leuk vinden als één van mijn zoons in de zaak zou gaan werken. Ze zijn nu tussen de zeven en dertien jaar, dus ik heb geen idee of ze dit wel leuk vinden. Het is in ieder geval geen moeten. Als ze liever iets anders willen wor den, is dat ook prima." Nesselande/Zevenkamp - Een gezonde start van het schooljaar is belang rijk. Daarom biedt de Albert Heijn Nesselande alle groepen 8 van openbare basisschool de Waterlelie in Zevenkamp op donderdag 9 september een gratis boodschappenpakket met gezonde pauzehappen aan. Nieuwerkerk aan den IJssel - Tijdens de actie 'Waanzinnige Winkel Weken van maandag 6 september tot en met vrijdag I oktober 19.00 uur in win kelcentrum Reigerhof, ontvangt iedere klant bij besteding van 5,- euro in de diverse winkels één zegel, tot een maximum van vijf zegels per keer. Er zijn twee kleuren zegels; rode ze gels ontvangt men bij Albert Heijn en bij de C1000 en in alle andere winkels krijgt men blauwe zegels. Er dienen negen zegels op de spaar kaart geplakt te worden, waarvan in ieder geval drie rode en drie blauwe. Van de overige drie zegels mag men zelf de kleur bepalen. Met een volle spaarkaart maakt men kans op vele prijzen, waaronder de Super Hoofd prijs in de vorm van een Suzuki Alto. Volle spaarkaarten kunnen tot en met vrijdag 1 oktober uiterlijk om 19.00 uur worden gedeponeerd in de Suzuki Alto, welke te vinden is op het centrale plein in het winkel centrum. Hoe meer spaarkaarten, hoe meer kans op het winnen van een prijs. De trekking van de prijzen alsmede de prijsuitreiking vinden plaats op vrijdag 1 oktober om 20.00 uur. De trekking wordt verricht door notaris mr. M. Rompes. Alleen wie daarbij aanwezig is, maakt kans op het winnen van de Super Hoofd prijs. Voor meer informatie: www.reigerhof.com. «ING'FOTO iaak h>otewmn F O f O O R X r Oskam: "De tuin wordt soms een tweede woonkamer."

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 43