klikken Groeneweg verliest terecht van DCV Moerkapelle verder in de beker Ouders en kinderen slaan 1000 euro voor Unicef bij elkaar 1000. Moordrecht begint slecht Activiteiten bibliotheek de Groene Venen HART VAN HOLLAND I REGIO 1 SEPTEMBER 2010 47 Voetbal Bekervoetbal Golf Zevenhuizen - Groeneweg speelde zondag voor de laatste bekerwed strijd in de poulefase tegen tweede klasser DCV. Gelijkspel of winst was genoeg om door te gaan. Voor de wedstrijd werd er een mi nuut stilte gehouden in verband met het overlijden van lid van verdienste Riet Wisse. DCV kwam duidelijk veel beter uit de startblokken. Groeneweg verloor veel duels om de bal en kwam er niet aan te pas. Het was dan ook niet verras send dat DCV op voorsprong kwam. Een goede erossbal werd door de spits aangenomen en zijn schot liet Groeneweg-doelman Johan Hoo- geveen kansloos. Na deze treffer bleef DCV de bovenliggende partij zonder echt gevaarlijk te worden. Groeneweg kreeg aan het einde van de eerste helft zijn eerste kans. Na een goede aanval over verschillende schijven werd het schot van Maurice Eckhardt gepareerd door de doelman van DCV. Groeneweg begon de tweede helft uitermate zwak. Al in de tweede mi nuut breidde DCV de score uit. Groen weg kreeg nog wel in de persoon van Menno van Dam oog in oog met de keeper. Menno van Dam een goede kans. Na een goede steekbal van Martijn van der Meer troefde hij zijn tegenstan der op snelheid af, maar zijn schot werd gepareerd door de doelman van DCV. Dat DCV uit een counter nog de 3-0 scoorde was louter voor de sta tistieken. Zondag 5 september begint de competitie met een thuiswedstrijd tegen SVS. WAARDECHEQUE T.W.V. Voorzitter Hans Wognum overhandigt de cheque aan Egbert Vollers van ABN Amro. Nieuwerkerk aan den IJssel - Op de 18 holes golfbaan van Hitland vond zon dag 22 augustus het Ouder Kind Toernooi plaats, georganiseerd door Golf club Van Ftijckevoorsel. De opbrengst was bestemd voor Unicef. De golfers hadden met het betalen van het inschrijfgeld al ruim de helft van de totale opbrengst voor Unicef bijeengebracht. Na afloop van de wedstrijd konden de deelnemende koppels hun foto kopen die bij de start was genomen en de wedstrijd leiding verkocht op het volle terras de nog overgebleven golfballen van het toernooi. Robert Bruijnen, penningmeester van Van Rijckevorsel, bood namens de leden aan om het eindbedrag op 1000 euro te stellen. De bijbeho rende cheque werd afgelopen week door de voorzitter van Van Rijcke vorsel, Hans Wognum, overhan digd aan Egbert Vollers, de nieuwe vestigingsmanager van de lokale bankshop van de ABN Amro. De Moerkapelle won zijn derde be kerwedstrijd met 0-3 van Hazers- woudse Boys en bereikte hiermee de tweede ronde. Hazerswoude promo veerde afgelopen seizoen ook naar de derde klasse en het was een vrij gelijkwaardige wedstrijd. Na een half uur spelen en kansen over en weer, scoorde Pieter Lips door het midden in de bovenhoek: 0-1. In de tweede helft, met de klok op zestig minuten zette Daniel van der Hoven Moerkapelle op 0-2. In de 88e mi nuut scoorde Brend Hoogma de 0-3 door de keeper te omspelen en de bal keurig binnen te tikken. Moer kapelle is voor het eerst sinds jarer.- door in de beker. Eerder vorige week, op 24 augustus, speelde Moerka pelle gelijk tegen DONK: 0-0. Moer kapelle kreeg de beste kansen, maar zette dit niet om in doelpunten. Moordrecht verloor met 4-0 van Nieuwkoop. Met rust was het nog 0-0, de ploegen waren aan elkaar gewaagd. Na zeven minuten in de tweede helft stond het 3-0 door persoonlijke fouten van Moor drecht. Een kwartier voor tijd werd het 4-0. De organisatie was niet goed in de tweede helft. Voor Moor drecht viel de afgelopen periode niet mee. Door enkele sterfgevallen in families was de voorbereiding niet optimaal en daardoor moest ook de eerste bekerwedstrijd tegen Soccer Boys verzet worden. Op 24 augustus speelde Moordrecht voor de beker tegen Koudekerk en ver loor met 1-3. Regio - In de diverse vestigingen van bibliotheek de Groene Venen worden voorde maand september diverse activiteiten georganiseerd. gemiddelde opbrengst van de 120 deelnemende verenigingen in Ne derland ligt op ongeveer 600 euro. Unicef zal het geld gebruiken voor preventie van HlV-besmetting bij baby's onder het motto 'Kinderen eerst'. Moeder Kodde en schoonzoon Ste ven eindigden in het toernooi op de eerste plaats; tweede werden vader en zoon Gallagher en op de derde plaats eindigden vader en zoon Bos- hart. Manuscripts Regio - Op zaterdag 4 en zondag 5 september presenteren meer dan honderd Nederlandse uitgevers de nieuwe titels van het komende seizoen. Belangstellenden kunnen genieten van boekpresentaties, podiumoptredens, interviews met bekende en debuterende auteurs, signeersessies, literaire strips, ex clusieve previews van boekverfil- mingen en bijzondere buitenacts. Het evenement vindt plaats in de Westergasfabriek in Amsterdam. Leden van de bibliotheek kunnen toegangskaarten bestellen voor 7,50 euro in plaats van voor 10,- euro. Voor meer informatie: www. manuscripta.nl/bibliotheek; kor tingscode: bibliotheek. Lezing ambachtelijk plateel Moordrecht - Ter afsluiting van de lopende expositie over ambachte lijk plateel verzorgt Trudy Otter speer op dinsdag 7 september van 20.00 tot 22.00 uur een lezing in de vestiging in Moordrecht. Kinderboekenweekfestival 2010 Regio - De bibliotheek organiseert voor donderdag 9 september, in samenwerking met Kunstgebouw en ProBiblio, een aantal work shops in het kader van het Kinder boekenweekfestival met als thema 'Toe, teken een verhaal voor mij'. De workshops zijn bedoeld voor leerkrachten in het basisonderwijs, die werkzaam zijn in het werkge bied van bibliotheek de Groenen Venen. Expositie Wiel Arets Bodegraven - In de plaatselijke vestiging kan men tot zaterdag 11 september een foto-expositie van natuurfotograaf Wiel Arets be zichtigen. Het betreft hier foto's van onder meer landschappen, vo gels, vlinders en insecten. Lezing Historische vaarwegen Waddinxveen - Tijdens Monumen tendag verzorgt Kees Verlooij op zaterdag 11 september om 14.00 uur een lezing in het Historisch OntmoetingsPunt in bibliotheek met als thema 'Leve de vaarwegen en de waterlinies'. De toegang is vrij. Aan melden gewenst. Hobbymarkt Waddinxveen - In de plaatselijke vestiging vindt op vrijdag 17 sep tember van 14.00 tot 17.30 uur een hobbymarkt plaats, waar hobbyisten demonsterern waar zij thuis mee t bezig zijn. Gezondheidsmarkt Zevenhuizen-Moerkapelle - Op za terdag 18 september vindt van 10.00 tot 12.00 uur een Gezondheidsmarkt plaats in de bibliotheek. Tijdens deze markt kan men informatie krijgen over allerhande onderwerpen op het gebied van de gezondheid. Op zoek naar voorouders Bodegraven/Reeuwijk - Wel eens het idee gehad om een stamboom te maken, maar niet weten waar te beginnen? In de plaatselijke vesti gingen van de bibliotheek kan men op woensdag 29 september dan wel op vrijdag 1 oktober een workshop Genealogie volgen. Voor meer informatie: www.bibliotheekdegroenevenen.nl. mag dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl i

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 47