Wij presenteren u: de presentator van de Night of Harmony en het Oogstfeest "De Mond vol Gratis bewaakte fietsenstalling tijdens Oogstfeest We Serve :/jm\ c Vrijdagavond 3 september a.s. is het weer zover. Op het grote podium voor het oude gemeentehuis kunt u komen genieten van de jaarlijkse Night of Harmony. Een gevarieerd muziekpro gramma voor jong en oud met moderne nummers, aangevuld met oude nummers in een nieuw jasje. Kortom: een avond die u niet mag missen! Deze avond worden de verschillende nummers en de diverse deelnemende artiesten aan u voorgesteld door presentator Geert van der Burg. Geert is geen onbekende tijdens de Night of Harmony en heeft de afgelopen jaren in diverse formaties opgetreden. De organisatie van de Night of Harmony vindt het dan ook niet meer dan haar plicht om Geert nader aan u, als publiek, voor te stellen. zen voelde ik meteen dat warme verenigingsleven en dat sprak mij aan", zegt Geert onder het genot van een kop koffie. Zijn eerste kennismaking was met de musical "Een Polderromance". Hij werd ge,te dochter deed hem besluiten om hiervan toch maar af te zien. Aan de volgende productie, "Heer lijk duurt het langst", heeft hij wel meegedaan. Hij vertolkte de rol van Ideo. Door deze musical heeft hij heel veel mensen in Zevenhui zen leren kennen en maakten de Zevenhuizenaren kennis met het enthousiaste karakter en de gedre venheid van Geert. Gedreven Deze gedrevenheid heeft Geert al van jongs af aan gehad. Vooral zin gen is zijn grote passie. Jarenlang heeft hij zangles gehad om zijn al aanwezige talent te verbeteren. In Geert van der Burg is 52 jaar jong en zijn roots liggen in Den Haag. Sinds 13 jaar mag hij zich inwoner van Zevenhuizen noemen. In zijn jeugd kwam hij regelmatig naar de camping in Zevenhuizen en heeft hij zodoende het dorp leren ken nen. Toen hij in 1997 op zoek ging naar geschiktere woonruimte heeft hij samen met zijn vrouw gekeken naar diverse dorpen in de buurt, maar uiteindelijk is de keuze toch op Zevenhuizen gevallen. "Ik ben van huis uit een verenigingsmens en altijd actief bezig geweest met muziek en toneel. In Zevenhui- de jaren tachtig heeft hij met de symphonische rockband "Ywis" op diverse podia gestaan. "In het voormalige Tjecho-Slowakije heb ben we twee achtereenvolgende seizoenen een aantal weken door het land getrokken. Eerst van stad naar stad, vervolgens een optre den voor de TV. Het ene jaar in Tsjechië en het jaar daarna in Tsje chië en Slowakije, als deelnemers aan een soort songfestival", vertelt Geert. "Later werden we door een Duitse producer gevraagd om onze LP uit te gaan brengen op CD. Dat hebben we ook gedaan en hiervan zijn er vele duizenden verkocht, vooral in Japan. Helaas hebben wij als band hiervan niet veel kun nen profiteren, omdat onze pla tenmaatschappij op een gegeven moment failliet ging, maar het was een mooie tijd", blikt Geert terug. Daarnaast heeft Geert een aantal jaren deel uitgemaakt van de acap- pella groep "Five Times Only". Deze groep bestaat op dit moment niet meer. Na een aan tal jaren was de spirit er een beetje uit waarna besloten is om te stoppen. Geert vindt dit nog steeds jammer en hoopt dat de groep in de toekomst misschien weer opnieuw gaat starten. Ook het Zevenhuizense publiek heeft tweemaal van deze groep kunnen genieten tijdens de Night of Har mony. Maar een enthousiasteling als Geert laat zich niet zo snel uit het veld slaan en hij kwam weer terug. "Met de formatie "Drukverband", geheel samengesteld uit Zevenhui zenaren, hebben we leuke dingen gedaan. Een heel ander genre, maar dat maakt het juist weer leuk. Hierdoor leer je weer nieu we mensen kennen en dat houdt de moed erin." Met een deel van deze groep is het latere initiatief van SNOOT! ontstaan. "Stars Not Only On Television", waar de af korting SNOOT! voor staat, werd een open podium voor (jong) aan komend talent. Samen met organi sator Benny Verbakei gaven zij dit talent de kans om zich te presen teren. Eerst in dorpshuis "Swanla" en later ook op het podium van de Night of Harmony. Daarnaast zijn Geert en Benny op dit moment ac tief in het maandelijkse praatpro gramma "De mond vol". De mond vol is voorlopig nog tot eind dit jaar maan delijks te zien en te horen in de pub van dorpshuis "Swanla" en via in ternet op hart-van-holland-online. nl. "Of we volgend jaar doorgaan is nog niet helemaal bekend. Dit hangt af van de subsidies en spon sors. We willen vooral onafhanke lijke journalistiek bedrijven en niet teveel beïnvloed worden en afhan kelijk zijn van sponsors", aldus een gedreven Geert van der Burg. Het gewone leven Al met al een hele "mond vol" over het vrijetijdsleven van Geert en dan te bedenken dat bovengenoemde activiteiten allemaal naast zijn regu liere baan als leraar plaatsvinden. Al 23 jaar is Geert werkzaam als leraar Nederlands bij de scholenge meenschap Dalton Voorburg. Ook hier heeft hij zijn enthousiasme laten gelden. Jarenlang was hij eindredacteur van het contactor gaan van de school. Ook leidde hij debatteams op school, waarmee zelfs de eerste plaats werd behaald in het Vara-programma "Op weg naar het Lagerhuis". De prijs was een reis naar Londen, met natuur lijk een bezoek aan het Lagerhuis. Vanaf komend seizoen heeft hij een nieuwe baan op het Wolfert Dalton in Hillegersberg. Hij gaat nog 1 klas Nederlands geven en wordt daarnaast teamleider onder bouw. Ook in zijn dagelijks leven was hij toe aan een nieuwe uitda ging en hij krijgt op deze school een voor hem nieuwe uitdagende managementfunctie. Verder is Geert vader van 4 kinderen. Zijn oudste dochter is 27 jaar en wordt binnenkort moeder. Hierdoor mag Geert zich 'opa' gaan noemen. Maar zijn jongste dochter van 11 zorgt ervoor dat hij zich voorlopig nog geen opa zal gaan voelen. Oogstfeest Het Oogstfeestcomité is trots dat ze een ervaren ster als Geert be reid heeft gevonden om ook dit jaar zijn bijdrage te leveren aan het Oogstfeest en de Night of Harmo ny. De algehele presentatie van de Night wordt door Geert verzorgd en tijdens het Oogstfeest is Geert samen met Robin Metselaar actief aanwezig als speaker. Alle wetens waardigheden over het Oogstfeest worden door deze twee heren aan het publiek verteld, zodat een ieder nog optimaler van het Oogstfeest kan genieten. En Geertdie gaat na het Oogstfeest gewoon verder met zijn gezin, zijn nieuwe baan en nieuwe uitdagingen op het gebied van pre sentatie, zang en toneel. Het Oogstfeestcomité wenst hem met alles veel succes! Vermijd parkeerproblemen, en kom op zaterdag 4 sep tember per fiets naar het Oogstfeest. Bij de loswal aan de Noordelijke Dwarsweg t/o huisnummer 2 bevindt zich de GRATIS fietsenstalling die consciëntieus bewaakt wordt door leden van Lions Club Zevenhuizen. De fietsenstalling zal bewaakt zijn van 9.30 tot 17.00 uur. Lions Club Zevenhuizen is blij iets terug te kunnen doen voorde middenstand en het bedrijfsleven van Zevenhuizen, want zij steunen al jarenlang de goede doelen die steeds vaker ten goede komen aan de lokale gemeenschap. Het zal duidelijk zijn dat ondanks de gedegen bewaking de fiets wel voor eigen risico gestald wordt. Lions Club Zevenhuizen maakt deel uit van de grootste serviceclub ter wereld met 1,3 miljoen leden in 205 landen. In Nederland zijn meer dan 400 clubs actief onder het motto 'We Serve/Wij dienen'. De Lions Organisatie werd door de Verenigde Naties uitgeroepen tot de beste 'Niet Gouvernementele Organisatie' (NGO) ter wereld. Een van de belangrijkste doelstel lingen is het tonen van een actieve belangstelling voor het maatschap pelijk, cultureel, sociaal en moreel welzijn van de samenleving, met als oogmerk hieraan materieel dan wel immaterieel een positieve bij drage te leveren. In Zevenhuizen/Moerkapelle is Lions Club Zevenhuizen al bijna 25 jaar actief, en werden reeds meer dan 55 verschillende goede doelen ondersteund en/of gefi nancierd. Als het om de financi ële ondersteuning gaat werd reeds een bedrag van circa ^150.000 bijgedragen aan vooral maatschap pelijk en sociaal welzijn. Bij de in stanties/verenigingen etc. die een bedrag ontvangen vindt een gede gen controle plaats, zowel vooraf als achteraf, want de club zelf kent nagenoeg geen organisatiekosten: 100% van de verworven gelden komt dan ook ten goede aan de gekozen doelen! Naast materiële ondersteuning kan ook immateriële support van grote waarde zijn. Dit varieert van hulp bij het voeren van oefen-sollicita tiegesprekken voor eindexamen kandidaten tot en met het bewa ken van een gratis fietsenstalling. Door het organiseren van allerlei activiteiten verwerft Lions Club Zevenhuizen de nodige fondsen. Bekende voorbeelden hiervan zijn de Lions-Rottemerenloop, het Lions-Voorjaarsconcert, de gerani- ummarkt etc. Nieuw op het gebied van evenementen is de Lions Zuid- plasrally, een jaarlijks evenement in september voor oldtimers en andere auto's die graag mee willen doen. Start en finish in Zevenhui zen (La Baraque). De tot nu toe bereikte resultaten vor men voor de leden van Lions Club Zevenhuizen een aansporing om vooral op de ingeslagen weg door te gaan. www.lions.nl/zevenhuizen V V 1 Oogstfeestkrant 1 september 2010 pagina 5 [aftorn ■A I

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 53