Greenfield Musicprojects Licht en geluid met een agrarisch tintje O «0 Dorpsstraat 103 2761 AN ZEVENHUIZEN T 0180 63 47 E biketotaal@boode.info www.biketotaalboode.nl liV'cw Doe mee met Zuidpias Actief Tijdens het Oogstfeest kunt u kennis maken met "Zuidpias Actief". Het doel hiervan is mensen over de nieuwe website www.zuidplasactief.nl te vertellen en hopen hen enthousiast te maken, zodat ze zich daar gaan aanmelden en mee gaan doen in het leggen van contacten tussen de inwoners van de verschillende dorpen die samen de gemeente Zuidpias vormen. De website is een mooie gelegenheid om foto's van evenementen en ook informatie in de activiteitenkalender te plaatsen. Waarschijnlijk heeft u nog niet eerder van Zuidpias Actief gehoord. Wij raden u aan om zeker even een bezoekje te brengen! Aanmelden is gratis en het is bijvoorbeeld ook mogelijk om een groep aan te maken. Wij hopen zoveel mogelijk verenigingen en organisaties op de website te ontmoeten. Oogstfeestkrant 1 september 2010 pagina 7 t V) Uil fj 4 Het organiseren van de Night of Harmony op de vrijdagavond voorafgaand aan het Oogstfeest begint al vroeg in het jaar. Vanaf januari worden ideeën uitgewis seld, arrangementen geschreven of aangepast en wordt het programma ruw in de steigers gezet. De muzikanten en artiesten starten al vroeg in het se/zoen met repeteren om voor de zomervakantie voor het grootste deel op elkaar in gespeeld te raken. Maar om het optreden bij het grote publiek voor zowel oog als oor echt af te maken komt nog een stuk techniek om de hoek kijken. Dan hebben we het niet even over het ophangen van een paar lampjes en het neerzetten van een paar boxen. Nee, dan hebben we het over professionele apparatuur, opgebouwd en bediend door mensen met gevoel voor licht en geluid en met de nodige ervaring. Professionals die de situatie ter plaatse opnemen, analyseren en de juiste ap paratuur daarop afstemmen. Al snel denkt men aan bedrijven uit het Gooi, gerelateerd aan radio en tv, maar gelukkig hebben we sinds een aantal jaren deze professionals dichtbij huis. Ge wone boerenjongens uit de Zevenhuizense klei, die met nuchter verstand en gedrevenheid deze taak op zich kunnen nemen. We spreken met Tom Groenveld op zijn bedrijf in Zevenhuizen. We zitten in een aparte ruimte in de grote loods tussen de vele tientallen boxen, kratten met ka bels, lampen en randapparatuur. Doordat alles netjes gesorteerd en voorzien is van stickers en labels krijgt men meteen een professionele en degelijke indruk van het bedrijf. Als boerenzoon van bijna 30 jaar is hij naast zijn agrarische werkzaamhe den samen met zijn broer Bert (33 jaar) een aantal jaren geleden gestart met Greenfield Musicprojects. Was het eerst nog een uit de hand gelopen hobby, vanaf 2002 is het een officieel bedrijf geworden dat naast het landbouw- en loonbedrijf wordt gerund door Tom. "We zijn van huis uit altijd al met muziek en zang bezig geweest, o.a. in jeugddienstverband in de Hervormde Kerk," vertelt Tom."Dan was het prettig om over geluidsapparatuur te beschikken en moesten wij dit meestal lenen. Op een gegeven moment vind je het vervelend.om steeds maar spullen te tSsÊ'iJtC' i 1 moeten lenen en besloten we zelf maar wat aan te schaffen en zo is het begonnen. Via onze contacten werden we vervol gens gevraagd of wij onze diensten en ap paratuur ter beschikking wilden stellen" Doordat de familie zelf muzikale- en zangervaring heeft, voelen zij als geen ander aan hoe een artiest zich voelt en hoe je het geluid daarop af moet stem men. "Veel geluidsbedrijven zijn goed in techniek, maar missen de kennis en er varing als muzikant en reageren hierdoor minder goed met hun techniek", aldus Tom. Daarnaast heeft Greenfield Music projects heel veel ervaring opgedaan in verschillende zalen en gebouwen. Het geluid regelen in een sporthal is let terlijk een andere tak van sport dan de jaarlijkse Kerstnachtdienst verzorgen in de St. Jan'in Gouda met 3000 bezoekers, zoals dit al een aantal jaren wordt gedaan. De akoestiek en de nagalm in een kerk gebouw vragen om andere apparatuur en een afwijkende manier van inregelen. Night of Harmony Op 3 september wordt alles uit de kast gehaald om een perfecte avond te or ganiseren. Het volledige licht en geluid wordt door Greenfield geregeld. Met een jarenlange buitenervaring tijdens het Beachevent in Bunschoten-Spakenburg en de Nieuwjaarsduik in Nesselande in de achterzak, ziet Tom deze uitdaging met vertrouwen tegemoet. "We hebben een compleet line-array-systeem klaarstaan om de Night goed ten gehore te brengen. Het is geen kwestie van veel vermogen, maar van het geluid op de juiste manier op het publiek richten," vindt Tom. "Je kunt wel veel geluidsvermogen over de mensen heen blazen, maar dat verdwijnt in de buitenlucht en niet in de oren van de mensen. Ons systeem staat 6 meter hoog en door de boxen in een soort verticale halve cirkel te plaatsen kunnen we met een vermogen van 9,6 kiloWatt iedereen laten genieten van de muziek." Vanaf de vroege vrijdagochtend op 3 sep tember isTom samen met nog 5 personen bezig om alles op te bouwen, te testen, in te regelen, ten gehore te brengen en na afloop weer af te breken."Het wordt een lange dag waar we nadien met trots op terug moeten kunnen kijken", aldus een nu al trotse Tom Groenveld. Filosofie Greenfield Musicprojects vergt ongeveer de helft van de tijd van Toms werkzame bestaan. De andere helft wordt nog in gevuld door zijn agrarische taken. Op dit moment heeft het bedrijf 2 parttime me dewerkers in dienst en is in staat om op 3 plaatsen tegelijk het geluid te verzor gen. Ze verhuren zich niet alleen tijdens grote evenementen, maar werken ook voor particulieren en bedrijven. Tijdens bedrijfspresentaties kunnen zij ook be- amers en schermen verzorgen en hier door een compleet pakket diensten aan bieden. Daarnaast blijft ook het verleden belangrijk en is het bedrijf regelmatig te vinden bij relipop-evenementen, uitvoe ringen met bands en grote koren, waarbij soms tot 60 zangmicrofoons moet wor den opgeschaald. De filosofie van het be drijf is en blijft'.goede service bieden voor i een redelijke prijs. "We willen niet met topapparatuur voor een topprijs komen, maar met een goede kwaliteit, goede service en dat tegen een aantrekkelijke prijs", vervolg Tom. Een andere service is het verzorgen van bands en artiesten. Door de jarenlange ervaring en samen werking met bands en artiesten beschikt het bedrijf over veel contacten en hier door kunnen zij ook bemiddelen bij het boeken van deze artiesten. Al met al krijgt men de indruk met een jong en dynamisch bedrijf te maken te hebben dat serieus met het werk om gaat en weet waarover het spreekt. Kijk tijdens de Night of Harmony eens met andere ogen naar de techniek en u rea liseert zich des te meer wat er allemaal komt kijken voordat u een perfecte show gepresenteerd krijgt. Greenfield Music projects maakt het mogelijk! Voor meer informatie kunt u ook een bezoekje brengen aan de zojuist geheel vernieuwde website:, www.greenfieldmusicprojects.nl .v."if. s'

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 55