Zuidpias Afscheidsreceptie burgemeester A.F. Bonthuis Aanvullende verkeerstellingen rondom de N219 Uitbreiding plasticinzameling in Moordrecht Vraag ID kaart op tijd aari! Informatieavond Subsidiebeleid Meld het dan! gemeente Vergunriingplichtige huur- en riieuwbouwkoopwoningen Asfalteringswerkzaamheden Noordeinde te Zevenhuizen Aanleggen middenspanning Burg. Klinkhamerweg te Zevenhuizen HART VAN HOLLAND I DE KRANT VOOR DE ZUID PLAS I 1 SEPTEMBER 2010 WEEK Vrijdag 10 september 2010 17.00-19.00 uur Raadhuis gemeente Zuidpias WERK AAN DE WEG PLASTIC AFVAL KUN JE BETER SCHEIDEN Woensdag 15 september Woensdag 29 september Woensdag 13 oktober Woensdag 27 oktober Woensdag 10 november Woensdag 24 november Woensdag 8 december Woensdag 22 december Krant niet op tijd bezorgd? André Bonthuis is op 13 okto ber 1995 benoemd tot burge- meester van de gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel. Daarvoor was hij burgemeester van de gemeente Moordrecht. Per 1 januari 2010 is hij SS benoemd tot waarnemend W' burgemeester van de w j gemeente Zuidpias, ontstaan '1 door fusie van Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen-Moerkapelle. U bent van harte uitgenodigd! Door de Provincie Zuid-Holland is de nieuwe N219, de omleidings- weg om Zevenhuizen, aangelegd. De omleidingsweg is op 8 april 2010 geopend en de op- en afritten van de A12 bij Zevenhuizen zijn definitief afgesloten. Het openstellen van de nieuwe N219 heeft gevolgen voor het verkeer en de bewoners van de gemeente Zuidpias. Om inzicht te krijgen in de veranderin gen in de verkeersbewegingen is er in april 2010 een verkeerstelling uitge voerd op vier locaties (Burgemeester Klinkhamerweg, Noordeinde, Moerkapelse Zijde, Bredeweg) waar de openstelling van de nieuwe N219 direct effect op heeft. Aanvullende tellingen De verkeerstellingen zijn in de eerste twee weken dat de omleidingsweg open was uitgevoerd en de resulta ten gaven geen aanleiding om op dit moment maatregelen te treffen. De tellingen gaven al wel een goed beeld van de veranderingen in de verkeers stromen, maar automobilisten moeten ook hun weg nog vinden na de aanpas singen. Dat kost tijd. De gemeente heeft besloten daarom nogmaals verkeerstellin gen uit te voeren. Deze verkeers tellingen vinden plaats op de vier bovengenoemde locaties, maar zullen ook op de Noordelijke Dwarsweg, het Zuideinde en de Zuidelijke Dwarsweg uitgevoerd worden, omdat ook deze wegen te maken hebben gekregen met een andere verkeersstroom door het openstellen van de omleidingsweg. De gegevens worden opnieuw geana lyseerd en in het najaar van 2010 wordt duidelijk of er maatregelen noodzakelijk zijn, en zo ja, welke. Jeugdtarief tot en met 13 jaar 8,95 De gratis identiteits kaart voor kinderen van 14 jaar is per 1 januari 2010 door de Rijksoverheid afgeschaft. Ouders kunnen hier dus geen beroep meer op doen. Een Nederlandse identiteitskaart voor uw kind/uw kinderen tot en met 13 jaar kost u 8,95, terwijl de identiteitskaart vanaf 14 jaar 42,85 bedraagt. Vraag de ID kaart dus op tijd aan! Momenteel worden er in de gemeente veel huur- en nieuwbouwkoopwoningen aangeboden. Hierbij gaat het niet alleen om nieuwbouw in het duurder segment maar juist ook om betaalbare woningen in de sociale sector. Voor een deel van deze woningen geldt de vergunningplicht. Wat is een vergun- ningplichtige huur- of nieuwbouwkoopwoning? Een woning met een huur tot 647,53 of een nieuwbouw koopwoning met een koopsom tot 212.000,-- is volgens de in de gemeente Zuidpias geldende Huisvestingsverordening vergunningplichtig. Het is verboden zonder een huisvestingsvergunning een woonruimte met een huurprijs beneden de huurprijsgrens respectievelijk een nieuw gebouwde woonruimte met een koopprijs beneden de koopprijs grens in gebruik te nemen voor bewoning. Voor het verkrijgen van een huisvestingsvergunning komen woningzoekenden in aanmer king die voldoen aan de toela tingseisen en inkomensnormen zoals die zijn opgenomen in de Huisvestingsverordening van de gemeente Zuidpias. Informatie Heeft u vragen dan kunt u bel len (0180) 330 300 of raadpleeg voorverdere informatie de web site www.zuidplas.nl. Via deze site kunt u ook het aanvraagfor mulier huisvestingsvergunning downloaden. Van 6 tot en met 10 september worden asfalteringswerk zaamheden uitgevoerd langs het Noordeinde tussen de Dorpsstraat en de Molenweg. Dit als afronding van de werk zaamheden van duinwaterbe drijf Dunea begin dit jaar. Doorgaand verkeer is niet mogelijk en wordt omgeleidt, alleen bestemmingsverkeer is toegelaten. Van 6 tot en met 10 september Om de benodigde materialen worden middenspanning- kabels aanlegt langs de "oude N219". Onderdeel hiervan is een gestuurde boring van Burg. Klinkhamerweg 26 tot en met de ingang van het Nijverheids- A centrum. A1 ;el van B rde tot e A op te stellen en veilig te werken wordt één rijstrook ter hoogte van Burg. Klinkhamerweg 26 tot en met 48 afgesloten. Het verkeer wordt met tij- k delijke verkeerslichten geregeld. Fietsers en voetgangers worden naar de oneven kant verwezen. Op donderdagavond 2 september organiseert de gemeente een informatieavond over het sub sidiebeleid in het Comenius College, Fresiaveld 20 te Nieuwerkerk aan den IJssel. De avond is bedoeld voor bestuursleden van verenigingen en instellingen op het gebied van Maatschappelijke Ontwikkeling in de gemeente Zuidpias. De aan vang is om 19.30 uur. Programma bestaat uit een toelichting op de uitgangspunten van het nieuwe beleid met de gelegenheid om vragen te stel len. Hierna volgende gesprek- en discussierondes. Nadere informatie? Heeft u nog vragen over het programma dan kunt u con tact opnemen met de afdeling Maatschappelijke Ontwikkeling: Berthilde Borreman, (0180) 330 433 (ma tot en met do) of b.borremanOzuidplas.nl Charlie ter Reegen, (0180) 330 434 (ma, di, wo) of c.terreegenO zuidplas.nl. Met ingang van 15 september wordt het plastic afval in Moordrecht om de twee weken ingezameld. Hiermee verwacht de gemeente dat nog meer inwoners mee gaan doen met het scheiden van plastic. De belangrijkste regels op een rij: 1. U kunt plastic verpakkingsafval thuis bewaren in de speciale Plastic Hero-zakken, die in het informatiepakket zaten. Nieuwe zakken kunt u gratis ophalen bij Super de Boer in De Smidse. 2. Eéns in de twee weken op woensdag kunt u de zakken met plastic verpakkingsafval op de aanbiedplaats zetten, waar u ook uw rest- en GFT-afval aanbiedt. 3. De resterende data voor 2010 zijn: Op de website www.plasticheroes. nl kunt u informatie vinden over de inzameling van plastic afval in Nederland en de landelijke cam pagne: Plastic afval kun je beter scheiden. Op de website www.cyclusnv.nl/ plastic en www. Zuidplas.nl kunt u meer lezen over plastic afval. Stuur een mail: communicatieiazuid- plas.nl of bel: (0180) 63 77 15.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 5