The Thunderbirds -- Dé Oogstfeestband van Zevenhuizen kw The Thunderbirds UW TREKHAKEN SPECIALIST Na een afwezigheid van 5 jaar zijn ze weer terug op het Oogstfeestpodium: The Thunderbirds! Al ver voordat het woord Oogstfeestin Zevenhuizen werd gebruikt, stond deze rock-and-roll band in het dorp op het podium. Het allereerste optreden in Zevenhuizen dateert uit 1977 tijdens de braderie, de voorloper van het huidige Oogst feest. Op zaterdag 4 september a.s. vanaf 14.00 uur zijn The Thunderbirds wederom in een vernieuwde, verbeterde formatie te zien en te horen op het grote podium op het dorpsplein. Al bladerend door fotoboeken van oprichter en orkestleider Rob In- nemee komen we regelmatig oude foto's en krantenartikelen tegen uit vervlogen tijden, waarvan velen uit Zevenhuizen. Deze vervlogen tijden gingen voorbij, wat bleef is de muziek uit de jaren zestig waar mee The Thunderbirds groot zijn geworden. De interesse en liefde voor de muziek uit de tijd van Roy Orbison, Cliff Richard en The Shadows blijft bij een groot publiek aanwezig en zelf het jongere pu bliek laat zich aansluitend meesle pen. Het is deze muziek, de sound, dat typische fendergitaargeluid dat menigeen zijn of haar zorgen laat vergeten om vervolgens ademloos te genieten en zich mee te laten slepen op het ritme uit de jaren vijftig en zestig Rob Innemee (65 jaar) heeft zijn muzikale talent vanaf zijn geboorte meegekregen. Geïnspireerd door de broer van zijn moeder (Freek Drioel) die studeerde aan het con servatorium en diverse instrumen ten bespeelde ontstond al in Robs prille jeugd de voorliefde voor de gitaar. Begonnen als solo-gitarist werd halverwege de jaren zestig het eerste bandje, "Ruby and the Play Mates" genaamd, door Rob opgericht. Zijn vader was de ma nager en Rob (Ruby) nam de ar tiestennaam "Ruby Bassman" aan. Ze speelden op schoolfeesten en op fuiven. Rob zat op dat moment nog op de ambachtschool. Het repertoire bestond uit nummers van Peter Koelewijn, Cliff;Richard, The Shadows, Chuck Berry, enzo voorts, net wat 'in' was in die tijd. Na zijn schooltijd begon Rob aan een beroepsopleiding voor au tomonteur en werd het bandje "The Soul Brothers" opgericht en speelden ze een aantal jaren soul muziek. In 1972 verhuisde Rob uit de Haagse regio naar Waddinxveen :ic en nam hij afscheid van de soul en startte wederom een rock-and- rollgroep "Rock of Ages". In die tijd was rock-and-roll al helemaal uit en werd hij soms voor gek ver klaard, maar Rob geloofde in de overlevingskracht van rock-and- roll, maar het werd even niet wat hij wilde. Pas nadat de naam was veranderd in "The Thunderbirds" en een groep oude bekenden weer die lekkere muziek uit de jaren zes tig ging maken sloeg de muziek wederom aan en kwam er meer vraag naar optredens. Altijd hobbymatig gebleven Na ruim 40 jaar optreden is het muziekmaken en zingen altijd hob bymatig gebleven. Op de vraag of hij nooit professioneel door heeft willen breken antwoordde Rob: "De muziekbusiness is onvoorspel baar. De ene periode heb je optre den na optreden om vervolgens een hele tijd niets te hebben. Het leven gaat door, je hebt je verant woordelijkheid, dus moet er iedere dag brood op de plank komen." Zijn vak als automonteur is hij altijd uit blijven oefenen. In het begin als monteur, later als chef werkplaats en de laatste 27 jaar heeft hij zijn kennis als leraar voertuigtechniek op een school in Woerden over mogen brengen op de jongere ge neraties. Naast dit werk is de band "The Thunderbirds" zijn grote pas sie gebleven. De samenstelling van de band is in die jaren wel af en toe gewijzigd. Bandleden slaan in de loop der tijd een andere weg in en verla ten de band maar worden geluk kig weer door nieuwe muzikanten vervangen. Zo ook de laatste jaren; nieuwe ideeën en wensen worden uitgeprobeerd, soms met succes, soms met minder succes. "Het pu bliek verwacht van ons die typische sound en als je dan op verzoek van bandleden eens wat anders gaat spelen, dan blijkt dat bij het publiek teleurstellend over te komen en moet je besluiten weer terug te keren naar je roots", aldus een serieuze Rob Inne mee. "Dat hebben we dus ook gedaan en hebben we als band het gevoel dat we weer hele maal terug zijn van weggeweest en de reacties van het publiek bevestigen dit." De Dorpskrant van 10 septem ber 1986 schrijft over een succesvol le braderie (de voorloper van het Oogstfeest) in Zevenhuizen met het optre den van The Thunderbirds Huidige formatie De huidige band wordt gevormd door Gertjan van Pelt (toetsen), Jos Vroomans (zang), Albert We ber (slaggitaar), Arnout Rietveld het in de originele instru menten versterkt door de originele Fenderverstèr- kers. Het is een geluid dat met de hedendaagse digi tale techniek nog steeds niet goed te benaderen is. De Fenderversterkers werken net niet meer met die oude buizen, maar de directe opvolger daarvan. Dat warme en diepe ge luid wordt door deze tech niek veroorzaakt en is niet te imiteren. "Daarnaast gebruiken wij de origi nele Fendergitaren. Wij i zijn hier heel zuinig op. I Mijn eerste gitaar is hal- I verwege de jaren zeventig tijdens een optreden een keer gesneuveld. Vanuit Engeland heb ik een ver vangend exemplaar kun nen bemachtigen en op deze gitaar speel ik nog steeds. Af en toe eens een snaartje vervangen, aar dan klinkt hij weer ls vanouds." Zevenhuizen The Thunderbirds heb ben er echt weer zin in om te mogen spelen voor het publiek in Ze venhuizen. "Zevenhuizen heeft bij mij een speciaal plekje in mijn hart", ver telt Rob met emotie. "Ik heb hier heel veel goede herinneringen liggen. We hebben gespeeld tussen de huizen, nadat een pandje was gesloopt in de Dorpsstraat. Eén keer hebben we wegens slecht weer uit moeten wij- V> (sologitaar), Rob Innemee (basgi taar), Jan Kuys (drums) en Michiel Bouwmeester (geluid). Op deze formatie is Rob met recht trots. Stuk voor stuk topmuzikanten, die naast de muziek ook nog een normaal burgerleven hebben. Zo is Jos Vroomans in zijn dagelijks le ven hoofdredacteur van Autovisie. Arnout Rietveld is eerst directeur van een basisschool geweest en heeft daarna nederlands gegeven op een VMBO. Ook de diversiteit van de muziek van Arnout is groots. Speelt hij zaterdagavond nog met The Thunderbirds, op zondagoch tend speelt hij tijdens de kerkdienst op het kerkorgel. Een muzikant in hart en nieren. Gertjan van Pelt is bijvoorbeeld muziekleraar op een middelbare school. Al met al een zeer gevarieerd gezelschap dat in staat is een opzwepende show weg te geven. Typische jaren-zestig-sound Wat maakt die sound uit de jaren zestig nu zo uniek? Volgens Rob zit ken naar een schuur of hal ergens in de Dorpsstraat, maar het feest was er nooit minder om. Daar naast is het publiek altijd vriende lijk, enthousiast en nog nooit is er een incident geweest. Dat maken we helaas wel eens anders mee. Ondanks dat er lekker bier wordt gedronken, blijft de sfeer in Zeven huizen optimaal en ook dat draagt bij aan deze goede herinneringen die wij koesteren. Ik heb er weer zin in!Dit jaar werken The Thun derbirds, door de afwezigheid van geluidsman Michiel Bouwmeester, voor het eerst samen met Tom Groenveld van Greenfield Music- projects uit Zevenhuizen. "Het is zowel voor ons als voor Tom een uitdaging, maar we gaan er samen een groot feest van maken, dat kan ik jullie garanderen", sluit Rob enthousiast af. Op de website van het Oogstfeest (www.oogstfeestzevenhuizen.nl) vindt u meer informatie over The Thunderbirds. Seat Ibiza III HB 3 drs. Bwj. mei 2002 Vanaf 382,- -j=: Mazda 2 HB 5 drs. K. Bwj. juni 2003 f Vanaf €417,- |- Nissan Micro HB 3 drs. Bwj. feb. 2003 g Vanaf €418,- Citroen C4 HB 5 drs. 3 Bwj. juni 2004 Vanaf 449,- Jl7 Ford Focus II HB 5 drs. 3" Bwj. sep. 2004 Sp Vanaf 465,- VW Golf 5 en 6 HB 3 en 5 drs. Bwj. nov. 2003 Vanaf 475,- Kijk op www.trekhaken.nl Vanuit Nesselande Slechts 5 min. Oogstfeestkrant 1 september 2010 BRADERIE VOOR GROOT SUCCES 3K*Ü JjkMkMf* «W <S» w iirrt WmuwVuWmv. Ma Mm Whom »«k«r A. RODENBURG MWXHUiHI. OP. LENDGOFD IN i VERZEKERINGEN AKKOORD KJ DANKT 13 »«ptemb«r. nationale BRANDWEERDAG 'N KLEURAFDRUK yANUWDIA TIJDELIJK yOOR N SPECIALE PRIJS: F V pagina 17 £2 CD to VI Jaap Eindhoven Noordeinde 25a Zevenhuizen Nesselande

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 65