Valkenier Marina Bliek Ran van der matoren Tegen inlevering van deze advertentie: 15% korting 71X1:7 Kom naar het 'aaiplein Het laatste nieuws als eerst op www.hartvanholland-online.nl wwwf un2give - zevenhuizennI ïf Neemt u een kijkje op de website voor de Oogstfeest-actie van Fun2Give! Noordelijke dwarsweg 98 Tel. 0180 - 633972 2761 GD Zevenhuizen Mobiel: 06 - 53259575 info@plaatsmotoren.nl Nu is hét moment om uw droomkast werkelijkheid te laten worden! Tot en met 11 september 2010 ontvangt u tegen inlevering van deze advertentie 15% korting* op onze schuifdeurkasten. Dorpsstraat 151 - Zevenhuizen - Tel (0180) 63 81 47 - www.fixet.nl pagina 30 Oogstfeestkrant 1-september 2010 delen. Heeft u altijd al willen weten O.deftad Rep».» I Verkoop «pop Re.isie I Takalie Alle merker, I Ophaalsen,ice rf Ti II ■in -"HM Éaj-.aa.-'W »ra—."—aai -—jojtr --la. iu -utt- w-tr uu— —4 Schuifdeurkasten Stanley de Luxe biedt meer dan 60 verschillende deurvullingen in combinatie met verschillende kleuren deurprofielen. Hiermee kunt u naar hartelust combineren. Een Stanley de Luxe schuifwand past dan ook in nagenoeg ieder interieur. Door optimaal gebruik te maken van de beschikbare ruimte creëert u in een handomdraai een zee van opbergruimte. U laat geen centimeter onbenut! Fixet adviseert u graag! hoe roofvogels getraind worden? Of willen zien welke verschillende jacht technieken de vogels gebruiken? Zou u misschien graag het vliegen van roofvogels in de vrije vlucht willen meemaken, waarbij u en de aanwe zige kinderen als publiek betrokken wordt? Op het Oogstfeest kunt u dit allemaal meemaken! Zo kunt u na tuurlijk tijdens (en na afloop van) de shows al uw vragen stellen op het gebied van roofvogels en valkerij. U kunt de roofvogels vinden op het grasveld naast de Hervormde Kerk in het centrum van de Dorpsstraat. (*exclusief plaatsingskosten) JE MAAKT HET MET FIXET Het boerenerf is in de loop der jaren een vast onderdeel van het Oogstfeest geworden. De opzet van het erf wordt echter steeds breder en daardoor ze ker interessanter voor ouders met hun kinderen. We noemen het boerenerf daarom steeds vaker het "aaiplein", aangevuld met een leuke draaimolen en andere voor kleine kinderen inte ressante objecten. De leden van de vereniging KDS/ DW of wel de Klein Dierensport Ver eniging "Door Veredeling Verbete ring" zorgen er voor dat er een groot aantal Nederlandse hoenderrassen en raskonijnen te bewonderen is. In vroegere eeuwen betekende het bezit van bijzondere hoenderrassen status en daardoor ook een kostbaar bezit voor de eigenaar. De huidige fokkers zijn er in geslaagd om deze prachtige uiterlijke eigenschappen in kleur en de trotse uitstraling van de dieren vast te houden en zelfs te verbeteren. Van de hoenderrassen zijn o.a. de Bra- ha's, Barnevelders (groot en dwerg), I Lakenvelders, Noord-Hollandse Blau we en de Hollandse kriel te bewon deren. De raskonijnen vormen een internationaal gezelschap met o.a. de Duitse hangoor, de Hollander, de Pool, de Russen, de Lotharingen en het Nederlandse hangoorkonijn. Tijdens het Oogstfeest kunt u op het boerenerf meedoen aan een leuke prijsvraag, met de mogelijkheid om een leuk prijsje te winnen. Om 16.00 uur wordt de uiteindelijke winnaar bekend gemaakt op het boerenerf en via de algemene geluidsinstallatie. Op het boerenerf wordt ook aandacht be steed aan het werk van de dierenam bulance en de provinciale rattenbe strijding, met name de bestrijding van de muskusrat. Ook het wildbeheer krijgt ruime aandacht op het erf. Een imker uit de polder vertelt de bezoe kers alles over hoe hij zijn bijenvolken het hele jaar door verzorgt. Kortom, een bijzonder ingericht boe renerf. U vindt het erf op het plein naast de Gereformeerde Kerk aan de Dorpsstraat-Zuid. Op het Oogstfeest kunt u weer kennis maken met echte valkeniers. Dit jaar laat val kenier Marina Bliek wederom zien wat haar vogels allemaal kunnen. perfecte samenwerking tussen mens en dier, tijdens de jacht ben je één met je vogel en de natuur. Alle zin tuigen staan op scherp en je ziet en ervaart de natuur in al zijn facetten. Het verschil met een wilde roofvogel is dat de vogel van de valkenier deze voor 100% vertrouwt. De vogel ac cepteert zijn of haar aanwezigheid. Voor een wilde roofvogel is de mens een natuurlijke bedreiging en het dier zal er bij het zien van mensen dan ook meteen vandoor gaan. Valkerij heeft een grote rol gespeeld in de geschiedenis en heeft een rijke cultuur-historische waarde. Het is bovenal een eeuwenoude jachtme- thode. Het is jagen met een afgerich te roofvogel op natuurlijke prooien in de vrije natuur. Valkerij is dan ook de meest natuurlijke vorm van jacht, begeleid door de valkenier. De vogel jaagt, slaat prooi en de valkenier mag getuige zijn van dit fascinerende en natuurlijke gebeuren. Het is een Als valkenier ben je onderdeel van de natuur en dien je hier rekening mee te houden. Bovenal moet je respect hebben voor alles wat zich in die na tuur bevindt en daar ook naar han-

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 78