Zuidpias Gewijzigde openingstijden raadhuis, gemeentewerf en brandweer Programmaraad ABCNZ Mijn idee, goed idee 7j Monumentendag Starterleningen Gemeente werkt mee aan versterken toeristische sector Domela Nieuwenhuis volgt Pols op Jubileumuitzending The Nightbirds gemeente WEEK 8 HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS 1 SEPTEMBER 2010 Zuidpias - Mogens Domela Nieu wenhuis volgt Piet Pols op als raads lid voor de PvdA in Zuid plas. Het PvdA-raadslid Piet Pols heeft om gezondheidsredenen de raad van de gemeente Zuidpias moeten verlaten. De fractie en het bestuur van de PvdA bedanken Piet voor zijn inzet de afgelopen jaren in zowel de gemeenteraadsfracties van Zeven huizen-Moerkapelle en Zuidpias, als in het bestuur van de afdeling. Zijn raadszetel zal worden ingeno men door Mogens Domela Nieu wenhuis uit Moerkapelle. Hij is op dit moment al fractielid en commis sielid Maatschappelijke Ondersteu ning. Zuidpias - Het in korte tijd popu lair geworden avondprogramma 'The Nightbirds' wordt op maandag 6 september van 22.00 tot 23.00 uur voor de 50e keer uitgezonden. Om dit te vieren zijn de luisteraars welkom in de studio aan de Prinses Beatrixlaan in Nieuwerkerk aan den IJssel voor een hapje en een drank je. De in het programma van deze avond te beluisteren cd's worden onder de aanwezigen en de luiste raars verloot. Luisteraars kunnen daartoe bellen met 0180-320700. Het programma The Nightbirds om vat wekelijks een bundeling van ro mantische muziek en gedichten en is te beluisteren via FM102.4, via de ether op FM107.3 of FM106.9 en via www.omroepzuidplas.nl. Boom om Moordrecht - Door de harde wind was er maandag 23 augustus een boom omgewaaid en op de Middelweg terecht gekomen. De korpsleden van post Moordrecht hebben de boom met behulp van een kettingzaag verwijderd. Afwas Zevenhuizen - Brandweerlieden van Zevenhuizen gingen maan dag 23 augustus op een auto matische brandmelding af aan de Burgemeester Klinkhamerweg. Bij aankomst, bleek dat de rookmel der afging, nadat stoom uit de vaatwasser was vrijgekomen. Bekneld Waddinxveen - Drie passagiers van een personenauto moesten door de brandweer uit hun wagen worden bevrijd nadat zij dinsdag 24 augustus bekneld raakten na een ongeval. De auto viel stiel op de snelweg, waarna een vracht wagen erop botste. Twee perso nen zijn omgekomen bij dit onge luk en één ligt nog zwaargewond in het ziekenhuis. Koe in het water Nieuwerkerk aan den IJssel - Brandweerlieden hebben woens dag 25 augustus een koe uit de sloot gehaald, die niet meer op eigen kracht de kant op kon ko men. Oververhitting Nieuwerkerk aan den IJssel - Door een oververhitte TL-armatuur in de Reigerhof afgelopenj woens dag 25 augustus was er rookont wikkeling ontstaan, die gepaard ging met een brandlucht. De korpsleden van post Nieuwerkerk aan den IJssel hebben de stroom uitgeschakeld en een elektricien gewaarschuwd. De elektricien heeft het probleem opgelost. Water Moerkapelle - De tnnel aan de Zuidplasstraat is donderdag 26 augustus ondergelopen door he vige regenval. De brandweer Ze venhuizen heeft de tunnel leeg gepompt. In de sloot Nieuwerkerk aan den IJssel - Een man heeft de hulp van de brand weer in moeten roepen, nadat hij vrijdag 27 augustus vast was komen te zitten in de sloot. Hij wilde zijn hond uit het water redden, maar eindigde tot zijn knieën in de bagger. De hond was ondertussen veilig op het droge beland. Zaterdag 11 september is de landelijke Open Monumentendag. Ook een aantal rijksmonu menten in de gemeente Zuidpias opent dan de deuren voor bezoekers. Waar kun je naartoe? Kijk op www.zuidplas.nl voor meer informatie De gemeente Zuidpias heeft besloten om door te gaan met het verstrekken van starterle ningen op grond van de Verordening VROM Starterlening van de voormalige gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. Dit betekent dat de starterlening (onder voorwaarden) kan wor den verstrekt aan starters die ingezetene zijn van de voormalige gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle die een nieuwbouwkoopwo- ning kopen in de voormalige gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. In verband met het afscheid van burgemeester André Bonthuis sluiten het raadhuis, het kantoor van de brandweer en de gemeentewerf op donderdag 9 september om 15.30 uur. Het afvalbrengstation is wel geopend volgens de gebruikelijke openingstijden (van 12.00 tot 16.00 uur). Alblasserdam, Bergschenhoek (Gem. Lansingerland), Capelle aan den IJssel, Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen- Moerkapelle (Gem. Zuidpias). Agenda 31e vergadering Datum: Tijdstip: Plaats: IJssel Voorzitter: Notulist: Donderdag 9 september 2010 20.00 uur Gemeentehuis Capelle aan den Nico Donker Glenn Ganpat Het project in Groot Swanla in Zevenhuizen waar 15 koopappartementen in de verkoop zijn gegaan, komt hiervoor in aanmerking. Dit project biedt starters een mooie kans om een eigen woning te kopen. Voor verdere informatie omtrent de star terlening kunt u contact opnemen met de gemeente Zuidpias, mevrouw J. Immerzeel- Hertog, telefoonnummer (0180) 330 300. 1. Opening 2. Mededelingen en ingekomen stukken: - Jaarverslag Cogas Kabel - Brief kabelraden 26 juli 2010 - Jaarverslag kabelraden - Nieuwsbrief BBC - Brief TVE 3 mei 2010 Vaststelling notulen 30e openbare verga dering van 3 februari jl. Bijeenkomst kabelraden.nl m.b.t. tv en radiodag op 2 oktober a.s. Evaluatie eerste voorzittersoverleg Ziggo Concept radioadvies 2010 - bespreken van de in de loop van het jaar binnengekomen reacties - vaststellen concept advies Stand van zaken vertegenwoordiger Alblasserdam 8. Rondvraag 9. Afspraak volgende vergadering t.b.v. defi nitief radioadvies 2011 en tv-advies 2011 (vergaderplaats volgens rooster!) 10. Sluiting 3. 7. Loopt u al een tijdje rond met een geweldig idee voor een toeristische onderneming in het Groene Hart? Grijp dan nu uw kans en laat zien dat u ondernemend bent! De praktijkcursus 'Mijn idee, goed idee' helpt u uw droom te verwezenlijken. Tijdens een informatiebijeenkomst op maandag 20 september in Party-en Zalencentrum de Heeren van Reeuwijck te Gouda kunt u al uw vragen stellen Aan deze bijeenkomst zijn geen kosten verbonden. In het Groene Hart zijn dro mers al doeners geworden en met succes! Daar hebben mensen met een goed idee al werk gemaakt van hun droom. Dat kunt u ook, ook uw idee is een goed idee! Of u nu droomt van een eigen Bed Breakfast of een boerde rijcamping, van werken in de buitenlucht als outdoorsport- ondernemer of natuurgids, uw idee kan een bedrijf worden. En wij helpen u daar graag mee via het project Mijn idee, goed idee. Laat zien dat u durft. Het Groene Hart wacht op ondernemers zoals u. Voor meer informatie en om u aan te melden gaat u naar www.mijnideegoedidee.nl. Maak er snel werk van. Het aantal plaatsen is beperkt. Met uw idee en onze geza menlijke inzet bent u volgend jaar al (parttime) eigen baas!

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 8