Oude Tijden Herleven in de nazomer héti HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 8 SEPTEMBER 2010 TT 5 0 m 1 j uitgezonderd; HA«U>. The American Wipp. Daar is de klompenman. Kunstjes van Kevin. Zevenhuizen - Wanneer de aanblik van Zevenhuizen lijkt op die van de Am sterdamse Albert Cuyp markt, weet je hoe laat het is. Om precies te zijn zaterdag 4 september, de dag van het 24e Oogstfeest. Mieke Sarneel hing de enorme Hart-van-Hollandposter voor haar raam; bingo! Night of Harmony: het feest kan beginnen. In ganzenpas door een overvolle Dorpsstraat. De Lions bewaakten de gratis fietsenstalling. Er werden op drukke momenten zeshonderd fietsen geteld. Door Pepijn de Groot Om 10.00 uur wordt er op het dorpsplein afgetrapt met een woord van burgemeester André Bonthuis. Omringd door klompenkerels ver baast Bonthuis zich over sommige ontwerpen. "Ikzie Sparta-klompen, Heerenveen-klompen." Het Oogst feest doet oude tijden herleven, ook Bonthuis doet dat. "Dit past in de categorie 'opa vertelt': vroeger kwam ik veel op de boerderij. Deel van de oogst was samenwerken om het hooi op te slaan. Dat geldt ook voor het Oogstfeest: alleen als je goed samenwerkt, lukt het." Na het startschot van de burgemees ter beginnen de klompenlopers hun wandeltocht over acht kilometer. Bij de boekenkraam bij de Her vormde Kerk is het dringen. Van Komrij tot knutselen: er is voor elk wat wils. De noordkant van de Dorpsstraat riekt klassiek. De voer tuigen die ons vroeger voedsel ver schaften staan nu netjes opgesteld langs de kant. Een enkeling neemt plaats op de bestuurdersplek om dat agrarische gevoel te ervaren. Peuterpret. Een goed uur na het startschot van Bonthuis staan de eerste goudgele rakkers op de bar van de volleybal. De zuidkant van de Dorpsstraat prikkelt het reukorgaan. Viet namese loempia's, oliebollen en vlees op de bakplaat. "Hoe is het?", klinkt hier en daar. Het Oogstfeest is soms een onverwachte reünie, een weerzien onder de lauwe zo merzon. Kijk voor meer foto's op: www.hartvanholland-online.nl Het feest loopt ten einde. Het ge luid bij de American Wipp stijgt, evenals de alcoholwaarden in het bloed van sommige Oogstfeest bezoekers. De barretjes met podia worden de hotspots. Op het Dorps plein geniet men van de deuntjes van The Thunderbirds, DJ Jeroen draait op het plein van voetbalver eniging Groeneweg opzwepende muziek. Linedancend of loungend, het is genieten geblazen. Zo lang de organisatie het mooie weer ook als traditie blijft zien, belooft dat wat voor de jubileumeditie van volgend jaar.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 15