Eerste paal voor nieuwe Eersteling geslagen 'Zoveel mensen en even zoveel interesses' Kleuterjuf in hart en nieren: "Elke dag is een feestdag" HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 8 SEPTEMBER 2010 17 ZONDAG 12 SEPTEMBER Rommelmarkt Schaakseizoen gestart 65 jaar Vrouwen van Nu Bewoner Dirk Verkuil in de cabine van de heimachine. Moerkapelle - Bewoner Dirk Verkuil deed het werk, terwijl wethouder Rinus Bosman toekeek hoe woens dag 1 september de eerste paal voor de vervangende nieuwbouw van De Eersteling de grond in ging. Er zullen aan de Hoiievoeteriaan twee woon gebouwen verrijzen met elk twaalf appartementen voor cliënten van Siloah, een stichting voor gehandi captenzorg van de Gereformeerde Gemeenten. Deze gebouwen komen in de plaats van het oude gebouwde 24 cliënten wonen momenteel in een tijdelijke behuizing naast de bouw plaats. Door Marianne Fortuin In een grote tent waren de genodig den aanwezig om deze feestelijke gebeurtenis te vieren. Flans van der Horst van Vestia opende de bijeen komst: "Flet heeft lang geduurd, maar eindelijk zijn we dan zover." Hij doelde op de vijfjaar die inmid dels verstreken zijn sinds het besluit tot nieuwbouw is genomen. Vervol gens sprak Jaap Floekman, voorzit ter van de Raad van Bestuur van Siloah: "Ik ben heel blij dat we hier vanmiddag zijn en het is nog mooi weer ook. We zijn al vanaf 1997 - 1998 bezig en nu kunnen we ein delijk de eerste paal slaan. Er is heel veel energie in gestopt, door Vestia, de gemeente Zuidpias en het bouw- Door Marianne Vermaat "We hebben een beetje een stoffig imago", bekent penningmeester Orja Schuur-Bor. "Totdat mensen horen wat we allemaal doen. Flet gaat erom dat duidelijk wordt wat lid zijn van Vrouwen van Nu betekent en inhoudt." Een echte rode draad is echter niet te ontdekken in het programma van 2010. Flet enige wat altijd hetzelfde blijft, is dat alleen vrouwen zich kunnen aansluiten. Vice-voorzitter Thea van der Eist: "We hebben te maken met zoveel mensen en even zoveel interesses, ledereen vindt iets anders weer leuk, dus proberen we ook een zo divers mogelijk program ma te bieden." De activiteiten lopen uiteen van een meditatiecursus tot een kijkje ach ter de schermen in de dierentuin, van een agrarische ontmoetings dag tot een stadswandeling. Daar naast zijn er nog de clubs en acht afdelingsavonden. "Die avonden zijn heel verschillend", aldus Van der Eist. "Bijvoorbeeld over het ontstaan van hoeden en hoeden maken, een avond met een schrijfster en een avond die lijkt op een soort van Kunst en Kitsch." De jubileumavond wordt gehouden in oktober. Flet zal bestaan uit ca- bedrijf." Hij haalde een bijbelverhaal aan, waarin de één bouwde op zand en de ander op rotsige grond. Hoek man: "De heipalen zijn als het ware dat stuk rotsgrond en die stevige basis is hard nodig." Wethouder Rinus Bosman: "In 2005 was er een prijsvraag voor een ont werp. In 2006, toen ik aantrad, dacht ik 'dat gaan we even doen'. Als wet houder moetje ook heel veel leren. Er moest heel veel overlegd worden, en ook gerekend en gespaard. Ik wil iedereen bedanken die geholpen baret en 'een gezellig met zijn al len samen zijn' met een hapje en drankje. Maatschappelijk "De vrouwen op het platteland had den vroeger niets, terwijl de boeren wel bij elkaar kwamen", vertelt Orja Schuur. "Door de Nederlandse Bond voor Plattelandsvrouwen op te rich ten, kregen zij hun eigen ding. Zij hebben als bond een maatschappe lijke rol gespeeld. Zo is bijvoorbeeld de schoolmelk door hun toedoen ontstaan en maakten de vrouwen zich sterk voor kleuterscholen en onderwijs. En nu nog steeds zie je dat er veel gebeurt op het maat schappelijk vlak. Wij helpen bijvoor beeld vrouwen in Zuid-Afrika hun eigen bedrijfje op te starten met mi crokrediet en in Rusland loopt ook eenzelfde soort project." Sinds dit jaar is er het Droomde- kentjes project. Van der Eist: "Een moeder met een ziek kind maakte een dekentje voor in het ziekenhuis. Nu maken vrouwen wereldwijd de kentjes voor zieke kinderen. Onze afdeling Moerkapelle is heel actief: we hebben al vijftien dekentjes ge maakt." Voor meer informatie over Vrouwen van Nu: www.nbvp.nl. heeft met de voorbereidingen. Ook de buren, die we erbij betrokken hebben." Nadat ze zich in veiligheidskleding hadden gehuld, konden Bosman en Verkuil aan de slag, onder toeziend oog van een bouwmedewerker. Om de feestvreugde te verhogen waren er kokers met confetti uitgereikt en sommige mensen konden niet wachten tot de hele paal de grond was ingegaan, waardoor vroegtijdig wat vrolijke versiering over het ter- Moerkapelle - Ze wist niet wat haar te wachten stond en kleuterjuf Mie- ke Louwerse van de Rehobothschool was dan ook heel verrast toen ze vrij dag 3 september met een rode kraan- wagen van huis werd gehaald en naar school vervoerd. Die dag werd gevierd dat ze op 10 augustus 1970 haar onderwijsloopbaan begon. Van die veertig jaar werkt ze er inmiddels 35 bij de Rehobothschool en volgens directeur Ronald Remmers is ze een kleuterjuf in hart en nieren. Door Marianne Fortuin Het rode kraanwagentje als ver voermiddel was bedacht, omdat de juf een groot fan is van de kin derboeken van Annie M.G. Schmidt en van Pluk van de Petteflet in het bijzonder. Louwerse: "Superleuk, dat kraanwagentje!" Pas later had ze in de gaten dat de kinderen uit haar klas allemaal verkleed waren als Pluks en Aagjes. Op het school plein zongen alle leerlingen een lied, terwijl de juf door de erehaag naar haar klaslokaal liep. Daar wer den haar cadeaus aangeboden. Juf Mieke houdt van koken en kreeg een schort met een foto van haar zelf erop. Louwerse: "Nee, ik kan echt niet koken zonder te knoeien." Ook kreeg ze een koksmes en een tafelkleed. Daarop hadden alle kin deren uit haar klas een tekening van zichzelf gemaakt. Louwerse: "Als ik ga eten, zie ik jullie allemaal staan." De collega's boden haar een tuin tafel aan, omdat ze graag tuiniert. De tafel moet nog in elkaar worden rein uitwaaierde. In de grote tent werd vervolgens door Van der Horst een toast uitgebracht. Hoewel Bos man volgens hem niets gedaan had, kreeg deze - net als Verkuil - het heiloon uitgereikt: een paar klom pen. De verwachting is dat de Eerste ling over een jaar wordt opgele verd. Daarna zal op deze locatie begonnen worden met de bouw van Honderd Morgen, een gebouw met negen huurappartementen en vier eengezinswoningen. Juf en Aagje in Pluks rode kraanwagentje. geschroefd en leerling Gerco ver woordde dat zo: "Hij is uit elkaar gezet." Van een aantal kinderen kreeg ze tekeningen, bloemen, kaar ten, schooldrop en een blik koekjes, waaruit direct geproefd moest wor den. Het had een verrassing moeten blij ven, maar meester Ronald Remmers praatte zijn mond voorbij: juf Mieke ging met de hele klas die ochtend naar Madurodam, waar een ten toonstelling is over Pluk van de Petteflet. Het werd een mooi jubi leumfeest en, gevraagd naar haar fijnste ervaring van de afgelopen veertig jaar: "Elke dag is eigenlijk een feestdag." Zevenhuizen Dorpskerk 10.00 uurds. C. Haas noot en 18.00 uur zangdienst (Startzondag). Kapel Oud Verlaat geen dienst Ger.kerk 9.30 uur pastor JJ. Donkers (Startzondag). Vrijz. Kerk Zev. 10.30 uur ds. L. Lafeber. R.K. Gem. Moe./Zev. 10.15 uur Woord- en Communieviering in Dorpshuis Swanla. Moerkapelle Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. W. Harinck. Herst. Herv. Gem. 9.30 uur kand. W.J. van den Brink en 18.30 uur ds. J.A. Kloosterman. Herv. Gem. 9.30 uur ds. P. van der Kraan en 14.30 uur ds. A.J. van den Herik. Moerkapelle - De najaarsrommel markt rondom de dorpskerk wordt zaterdag 11 september gehouden van 9.00 uur tot 15.00 uur. De or ganisatie ligt in handen-van de Her vormde Gemeente Moerkapelle. De opbrengst gaat naar goede doelen; plaatselijk en wereldwijd. Informa tie: www.tweedekanswinkel.nl. Moerkapelle - Traditioneel begint Schaakvereniging Moerkapelle op de eerste vrijdag van september aan haar seizoen. Met 21 leden present werd het weer een gezel lige avond. De eerste ronde verliep via loting. Ad Voerman zorgde ge lijk voor een daverende verrassing door huidig clubkampioen Gerard van Ommeren op remise te hou den. Er werden nog twee leuke 'vechtremises' gespeeld tussen Henk Doornhein en Jurian van der Waal en Kevin Bakker en Freek Hofman. Een stuk vlotter ging het er aan toe bij Michiel Rensen en Frits van der Starre. De stukken vlogen over het bord en toen de rookwolken opge trokken waren stónd Michiel een stuk voor en kon het punt genoteerd worden. Sander Marijt speelde de Franse opening tegen Arian de Bruij- ne. Een aan tempi-verlies zorgde er voor dat Arian een sterke aanval kon opzetten die snel slaagde. Tim van Breda lette even niet op in de ope ning tegen Hugo van Elteren. Door dit foutje kwam hij er niet meer aan te pas. Voorzitter Maarten Vroegin- deweij pakte een punt tegen Wim Westerman. Tot slot verzette Ad Rit meester zich kranig tegen oud club kampioen Jesse van Elteren, maar toen zijn koning te onveilig kwam te staan ging het snel bergafwaarts. Stand aan kop: 1. Hugo van Elte ren; 2. Arian de Bruijne; 3. Maarten Pilgram. Belangstellenden zijn van harte welkom eens een kijkje te ko men nemen in dorpshuis Op Moer. De jeugd begint om 18.45 onder leiding van schaakmeester Maarten Pilgram. De senioren beginnen om 20.00. Moerkapelle - Niks geen brei kransjes of haakavondjes, dat is passé. De NBvP Vrouwen van Nu gaan mee met hun tijd en er zijn nu onder andere leeskrin gen en tuinclubs. De afdeling Moerkapelle bestaat dit jaar 65 jaar. Tijd voor een feestje, heeft het bestuur besloten.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 17