few&l Kinderen Brede School Esse Zoom knopen scholen symbolisch aan elkaar Laatste lintje voor Bonthuis bij opening Ringvaart HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 8 SEPTEMBER 2010 19 ZONDAG 12 SEPTEMBER Open Dag Meander Inloopavond Vrouwenkoor Kidsdisco Vervolg van voorpagina Nieuwerkerk aan den IJssel - Het heeft even geduurd, voor het zover was, want hoewel er in november 2007 al een ontwerp lag van Cita Architecten, dreigde de samenwerking met Vestia Nieuwerkerk te mislukken door financi ële perikelen. Nadat de gemeenteraad in maart 2008 een aanvullend krediet ter beschikking had gesteld, werden partijen het weer eens en kon de bouw van de Brede School beginnen. De scholen en het gymnastieklokaal vormen de eerste fase van het project. Momenteel wordt gewerkt aan de bouw van het kinderdagverblijf van Humanitas en het kinderdagcentrum voor kinderen met een verstandelijke beperking (Gemiva - SVG Groep). Ook zullen er 52 huurwoningen voor jongeren worden gebouwd. Wethouder Jan Verbeek en schooldirecteur Arjan Dorst, geassisteerd door enkele leerlingen, hebben de vlaggenlijnen aan elkaar geknoopt. Door Marianne Fortuin Verbeek was de eerste spreker tij dens de opening. Hij vertelde hoe het allemaal zo gekomen was en overhandigde de directeuren van beide scholen namens de gemeen te Zuidpias een schilderij. Daarna sprak Henk Huizer, bovenschoolse manager van Scholengroep Holland, Stichting voor openbaar Primair onderwijs. Huizer: "Ik wil iedereen bedanken, want wat is het mooi geworden! In de eerste plaats na mens de kinderen. Ook namens de schoolteams en de besturen. Het is een bijzonder vormgegeven gebouw, met veel licht. Maar een gebouw is veel meer dan een opeenstapeling van stenen, het gaat erom wat er in dit gebouw gebeurt. Dit is een bij zonder project, ook door de samen werking met Gemiva. We wensen jullie heel veel voldoening en inspi ratie toe." Esse Extra Jan Punt, bovenschools directeur van de Vereniging Protestants Chris telijk Primair Onderwijs, maakte het publiek aan het lachen met zijn ver haal over het 'lege nestsyndroom'. Punt: "Alle kinderen en collega's zijn gevlogen, of beter gezegd over gevlogen naar de Esse Zoom. Daar Door Marianne Fortuin Het Centrumplan werd in nauw overleg met de gemeente Nieu werkerk door HD Projectrealisatie ontwikkeld en uitgevoerd. Henk Dijkgraaf, directeur van HD Project- realisatie: "Tussen plannen maken en plannen realiseren zit heel wat. Het is net het vormen van een rege ringscoalitie. Wij zaten de rit wel uit en dit centrumplan is budgetneu traal uitgevoerd. Het is niet gemak kelijk geweest, zeker politiek." Hij noemde jaartallen, mijlpalen en wat er nog te doen valt: het Raadhuis, het Raadhuisplein en de Rijskade. Als dank voor de goede samenwer king bood hij Bonthuis een snoei- schaar aan, die hij na zijn vertrek in zijn tuin kan gaan gebruiken. Bont huis vertelde vervolgens over de Ringvaart en waarom de naam van het gebouw zo goed gekozen is: "De zit ik dan in een lege school. De koperen bel klinkt niet meerHij roemde de samenwerking: "Het is in alle opzichten een brede school ge worden. We mogen elkaar felicite ren met dit resultaat. We hebben er wel heel lang op moeten wachten. Ik hoorde politici zeggen: 'En morgen moet er begonnen worden' toen het besluit tot de bouw van een school in Esse eenmaal genomen was. Men had het over Esse Extra,-en dat be grijp ik nu." Hij refereerde hier aan het extra geld dat nodig bleek. Ook vertelde hij een anekdote, waarin het samenzijn in één schoolgebouw humoristisch werd verwoord: "Ben Balm, oud-directeur van basisschool Prins Willem Alexander, vroeg mij, hoe de kinderen in het nieuwe ge bouw de bel konden herkennen van hun school. Dat is heel eenvoudig, antwoordde ik. Jullie hebben de hoofdbel en wij de bij-bel." Hij bood locatieleider Anke Doornekamp een boeket aan voor haar inzet. Samen met Jan Verbeek en de bo venschoolse managers knoopten leerlingen van beide scholen een aantal vlaggenlijnen aan elkaar. Verbeek: "Dit is niet de eindjes aan elkaar knopen!" Daarop konden de aanwezigen een kijkje in het ge bouw gaan nemen. Godelieve Jacobs is sinds drie weken Ringvaart verbindt bijna alle dorpen die nu samen de gemeente Zuidpias vormen met elkaar, als parels aan een ketting. En wie in de Ringvaart woont, mag zich een gelukkig mens noemen." Hij doelde onder andere op de aanwezige voorzieningen in de omgeving. Ook hij prees de sa menwerking, die leidde tot een rea lisatie van het project met gesloten beurzen. Het gezelschap begaf zich naar de ingang van de appartementen, waar de burgemeester zijn laatste lintje mocht doorknippen. In de hal hield Huub Donken, voorzitter van de Vereniging van Eigenaren, een korte toespraak, waarin hij project leider Patrick Mouthaan bedankte: "Ik denk dat ik op één van de mooi ste plekjes van Nieuwerkerk woon!" Daarna was het weer de beurt aan Bonthuis, die dit keer geen lint maar de nieuwe directeur van openbare basisschool Prins Willem Alexan der. Ook zij'is heel tevreden met het resultaat: "Ik weet dat er vreselijk hard gewerkt is. De samenwerking en de hartelijkheid naar elkaar toe. Er is gekeken naar wat je als school kunt inbrengen, hoe je elkaar kunt aanvullen. Het belooft heel veel moois voor de toekomst. Dat je een nieuw schoolgebouw betrekt en dat niemand iets te mopperen heeft, is echt heel bijzonder. Het is een eigentijdse school, met eigen tijds onderwijs. Dat de Brede School aanspreekt blijkt uit het feit, dat een aantal ouders ervoor gekozen heeft om hun kinderen hier naar toe te brengen. We hebben bijna elke dag een rondleiding." Arjan Dorst, directeur van de Gi- deonschool, is blij met het nieuwe schoolgebouw: "Eind vorig school jaar hebben we afscheid genomen van het gebouw aan de 's Graven- weg. Voorheen hadden we daar een muur van blauwe ballonnen in de deuropening van Healthclub Sportiv mocht wegknippen.' Op richter Ad Sterk, een entrepreneur die met dit bedrijf een nieuwe uit daging aangaat, wil met zijn He althclub Sportiv mensen activeren aan hun gezondheid te werken. Ook groep 1 tot en met 6 zitten en de leerlingen van groep 7 en 8 moesten naaronzeschool aan hetKroonkruid. Nu hebben we zowel hier als aan het Kroonkruid groep 1 tot en met 8 en dat is wel zo prettig. We verwachten van de bewoners van deze nieuwe wijk nog wel de nodige aanwas. Het is hier wel wat kaal, omdat er nog posters moeten worden opgehan gen. Ook planten ontbreken nog en het eomputermeubilair." De komende dagen zal het in de Brede School flink fleurig zijn door de vele bloemen die zijn aangebo den. Vooruitlopend op de voorstel lingen van Circus Rotjeknör - die inmiddels hebben plaatsgevonden - hebben de kinderen tekeningen gemaakt van clowns. Ook hangen er in beide scholen door de leerlingen gemaakte vlaggetjes. Ter afsluiting van de feestelijkheden wordt er door leerkrachten een musical opgevoerd voor de ouders. sprak het concept van het Centrum plan hem aan. Voor wie dat wilde, kon via 'Glu ren bij de buren' een blik geworpen worden in enkele appartementen en met eigen ogen van het uitzicht over Ringvaart, Reigerhof en Rotter dam worden genoten. Nieuwerkerk aan den IJssel St.Josephparochie Nieuwerkerk/ Nesselande 9.30 uur Woord- en Communieviering met voorgan ger mevr. Z. van Uffelen (terug- komviering voor Eerste Commu nicantjes). Herv. Gem. Oude Kerk 9.30 uur ds. H. Van Ginkel en 18.45 uur dr. P.F. Bouter. Herv. Gem. Nieuwe Kerk 9.30 uur ds. G. Lustig en 17.00 uur ds. H.C. Marchand. Prot.Gem. Ontmoetingscentrum 17.00 uur Open Deur Dienst met ds. W. Quak m.m.v. Hollands Chr. Mannenkoor o.l.v. Arjan Breuk hoven. Prot.Gem. De Bron 9.30 uur ds. J. van der Meent. Geref. Kerk Vrijg. De Lichtkring 9.30 uur leesdienst en 16.30 uur ds. W. de Groot. Nieuwerkerk aan den IJssel - Woonzorgcentrum De Meander aan de Boslaan 1 houdt zater dag 11 september van 10.00 tot 15.00 uur open dag. Inwoners van Nieuwerkerk en andere be langstellenden zijn van harte welkom. Tijdens de open dag worden er rondleidingen gehouden en zijn er informatiekraampjes. Het geheel zal worden opgevrolijkt met muziek. Voor de kinderen is er springkussen en schmink- kraam. Om 15.00 uur wordt het woonzorgcentrum geopend door de voorzitter van de Raad van Toezicht van De Zellingen drs. A. de Jong. Nieuwerkerk aan den IJssel - Da mes uit Zuidpias die houden van zingen zijn van harte welkom bij het Nieuwerkerks Vrouwenkoor. Het koor houdt donderdag 9 september een inloopavond van 20.00 tot 22.00 uur in het Ont moetingscentrum aan de Bos polderstraat 10. Zanglustigen kunnen tijdens de repetitie zien hoe het koor onder leiding van Frank van Wingerden oefent op een heel gevarieerd repertoire, van klassiek tot licht. Voor meer informatie: www.nieuwekersvrou wen koor. nl of 0180-316964. Nieuwerkerk aan den IJssel - De eerste kidsdisco van het nieuwe seizoen in 't Blok vindt plaats op vrijdag 10 september. Aan vang 19.00 uur. De DJ van het huis zorgt voor lekkere dansbare muziek en de toegang is vrij. Bonthuis knipt De Ringvaart open. Nieuwerkerk aan den IJssel - In Healthclub Sportiv werd zaterdag 4 septem ber één van de sluitstukken van Centrumplan Nieuwerkerk officieel geopend. Burgemeester André Bonthuis hanteerde een die middag gekregen snoei- schaar om het lint bij appartementengebouw De Ringvaart door te knippen. Ook voor de officiële opening van de in het gebouw gevestigde Healthclub Sportiv kon hij zich met deze schaar uitleven: een muur van blauwe ballon nen in de deuropening wegknippen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 19