Expositie Reisfotografie in bibliotheek Moet heel Moordrecht het weten? Cursus Jeu de boules Golfers zetten zich in voor Groene Hart Ziekenhuis Goede vangst in Oude Rijn Sr? 1- Fantasy Art in bibliotheek BRAIN Wave zoekt theatertalent Cursusprogramma Work-Shop en Denkwijzer Informatiemarkt en proeflessen muziekschool HART VAN HOLLAND MOORDRECHT/NIEUWERKERK 8 SEPTEMBER 2010 Mail redactie@harf-van-holland.nl Hengelsport ZONDAG 12 SEPTEMBER Eerste avond Vrouwen van nu Open dagen Creatief Schrijven Burendag bij IJsselkids Cursus Jeu de boules 21 Moordrecht - Dick Bos exposeert van 7 september tot 5 oktober in de bibliotheek een selectie van zijn natuurfoto's, gemaakt op bijzondere locaties. Te bezichtigen is kleurrijk werk, vastgelegd in Costa Rica, de Galapagos eilanden, de Boliviaanse Andes, Oostelijk Afrika en India. De foto's tonen de fraaie natuur van Nieuwerkerk aan den IJssel - Op vakantie jeu de boulers in actie gezien, graag mee hebben willen doen, maar wat waren ook al weer de spelregels? Jeu de Boules Club Nieuwerkerk organiseert een twee daagse cursus, welke plaatsvindt op Informatieavond In een ongedwongen sfeer kunnen belangstellenden op donderdag 9 september van 19.30 tot 21.30 uur in Denkwijzer aan het Raadhuisplein 31 kennismaken met het nieuwe programma. Een aantal docenten is Nieuwerkerk aan den IJssel/Gouda - Honderdtwintig golfers gaan woens dag 15 september op Golfbaan Hit land de baan op om te spelen voor Stichting DaDa. Deze stichting zet zich in om het verblijf van langdurig zieke kinderen in het Groene Hart Ziekenhuis in Gouda aangenamer te maken. Met het organiseren van het Hit land Wine Et Oysters Tournament wil men geld inzamelen om de kin- Moordrecht - Hengelsportvereniging HSV Moordrecht viste voor de compe titie afgelopen weekend met 19 man in de Oude Rijn bij Bodegraven. Vooraf gaand aan de wedstrijd werd een minuut stilte in acht genomen in verband met het overlijden van Willem van der Laar, lid van de vereniging. - SË. Een van de te bewonderen foto's. die bestemmingen, variërend van spectaculaire landschappen tot in drukwekkende dieren zoals de met uitsterven bedreigde tijger. De ex positie is te bezichtigen tijdens de openingsuren van de bibliotheek. Voor meer informatie: www.bibliotheekdegroenevenen.nl Tussen 7.45 en 11.45 uur werd er door iedereen goed vis gevangen. Zowel met de vaste stok als met de feeder werden veel kleintjes, met af en toe een brasem of een zeelt gevangen. Op kop zat Peter van der Hoek in de A-groep goed te vissen met de feeder; met 14.412 gram werd hij dagwinnaar. Hij werd op de tweede plaats gevolgd door Ron Hofland die 8.564 gram ving met de vaste stok; derde werd Jan Brouwer met 6.735 gram. In de B-groep werd Hannie van der Hoek eerste met 8.125 gram; tweede werd Peter Kuster met 4.786 gram en op de derde plaats eindigde Arjan Boon met 4.386 gram. In de C-groep won Dennis Holthui- zen met 3.809 gram. Hij werd op de tweede plaats gevolgd door Marco Heemelaar met 2.188 gram; derde werd Johan Sapuleteij met 417 gram. In totaal werd ruim 94 kilogram vis gevangen. zaterdag 11 en 18 september van 10.00 tot 12.00 uur. Na afloop zijn de cursisten bekend met het spel, de techniek en de regels. Voor meer informatie en aanmel den: www.jbcnieuwerkerk.nl of op 0180-320804. Moordrecht - Van 9 september tot 7 september exposeert de in Nieu werkerk aan den IJssel woonachtige Saskia Hoeboer haar werk in de bi bliotheek. Hoeboer maakt sinds 1988 poppen van diverse polymeerklei soorten. Van jongs af aan verzamelt ze mi neralen, die ze als basis gebruikt bij haar werk. Ze maakt niet alleen elfen maar ook moderne sculpturen van brons, keramiek, klei en sieraden. Voor meer informatie: www.saskiahoeboer.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - In het cursusprogramma van creatieve work shops van De Work-Shop en de wat serieuzere cursussen van Denkwijzer voor het komend najaar zijn, naast de vertrouwde onderdelen, tevens een aantal nieuwe onderdelen opgenomen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Jeugd werk Zuidpias start eind september in't Blok een eigen jeugdtheater. Er kunnen maximaal zestien kinderen meedoen in de leeftijd van negen tot dertien jaar. Een seizoen omvat twtintig lessen op dinsdag van 16.30 tot 18.00 uur.Voor meer informatie en aanmelden: brian@jeugdwerk- zuidplas.nl of 0180-315381. aanwezig voor het geven van infor matie. Ook andere cursusaanbieders uit Nieuwerkerk zijn vertegenwoor digd. Voor meer informatie: www.deWork-Shop.nl of www.denkwijzer.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Voor diegenen die graag een instrument willen spelen, maar nog niet geko zen hebben, is er de mogelijkheid om op zaterdag 11 september op de Nieuwerkerkse Muziekschool tus sen 11.30 en 13.30 een flink aan tal instrumenten te proberen. Er kan ook een proefles bandies, dans, musicalkoor en zang gevolgd wor den. Tevens zal er in de hal van de school een informatiestand staan. Voor meer informatie: www.muziek- schoolnieuwerkerk.nl derafdeling van het GHZ te kunnen voorzien van laptops, webcams en spelcomputers. Golfbaan Hitland vijftien jaar In de week van zondag 12 tot en met zaterdag 18 september viert golfbaan Hitland haar vijftienjarig bestaan met een aantal feestelijke wedstrijden. Donderdag 16 sep tember wordt de lustrumwedstrijd gespeeld. Een van de deelnemers is oud-burgemeester André Bonthuis. Moordrecht VolleEvangelieGem. Moordrecht 15.00 uur dhr. W. Boogaards. Ger. Kerk Moordrecht-Gouderak PKN(Ontmoetingskerk) 10.00 uur ds. H. Schipper. Herv. Gem. Moordrecht Dorps kerk 10.00 uur H. Schipper. Herv. Bethelgem. 10.00 uur (HA) en 18.30 uur (DHA) ds. De Jong. R.K. parochie St. Johan nes Onthoofding: Woord- en Communieviering met pastor Schuurmans. De kerk is elke donderdagochtend open vanaf 11.30 uur; om 12.00 uur zal het middaggebed plaatsvinden. Moordrecht - NbvP Vrouwen van nu, afdeling Moordrecht, houdt 22 september de eerste avond van het nieuwe seizoen. De gast van deze avond is Anke Minnee, ambtenaar van de burgerlijke stand in Katwijk. Wat is er mooier dan een trouw ceremonie. De avond wordt ge houden in de Zespunt aan de Mo lenlaan, de aanvang is 20.00 uur. Leden en niet-leden zijn welkom. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij Edith Bosma aan het Veldewater 27 wordt donderdag 16 september van 19.30 tot 21.30 uur en vrijdag 18 september van 10.00 tot 12.00 uur informatie gegeven over 'Cre atief Schrijven'. Info: 06-24629573 of www.luisterennaarjezelf.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij Speeltuinvereniging IJsselkids is het 25 september 'burendag'. Van 10.00 tot 16.00 uur vinden er di verse activiteiten plaats in de speeltuin. Tussen 10.00 en 13.00 uur kunnen de kinderen meedoen aan 'dakpan versieren' en bloem schikken en tussen 13.00 en 16.00 Uur kunnen er vogelhuisjes ge maakt worden of kunnen er cake jes versierd worden. Van 11.00 tot 15.00 uur is er tevens eens kleed- jesmarkt. Aanmelden hiervoor kan op 06-283337505. Nieuwerkerk aan den IJssel - Op vakantie jeu de boulers in actie gezien, graag mee hebben wil len doen, maar wat waren ook al weer de spelregels? Jeu de Boules Club Nieuwerkerk organiseert een tweedaagse cursus, welke plaats vindt op 11 en 18 september van 10.00 tot 12.00 uur. Na afloop zijn de cursisten bekend met het spel, de techniek en de regels. Informa tie en aanmelden: www.jbcnieu- werkerk.nl of op 0180-320804.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 21