Koningin Beatrix in Boskoop: 'Een groot genoegen' Open Monumentendag Boskoop E Herontwikkeling Proeftuin van Holland Boskoop zoekt oogcontact met Alphen BOA's in Boskoops straatbeeld Lint over weg gespannen 31 22 HART VAN HOLLAND BOSKOOP 8 SEPTEMBER 2010 ty ZONDAG 12 SEPTEMBER Boskoop Bingo Ons Belang Fractievoorzitters WD zien heil in fusie De openingshandeling vond plaats in het Floratheater. Koningin Beatrix moest hiervoor aan een koord trek ken, maar dat ging niet helemaal goed. Want terwijl zij samen met de jongste theaterdirecteur, Elisabeth Looren de Jong, aan het koord trok, bleven beide dames met alleen het decoratieve uiteinde in de handen staan. Burgemeester Coos Rijsdijk sprak over 'een groot genoegen' de konin gin 'welkom te mogen heten bij de heropening van het Flora gebouw'. "Zoveel mensen hebben zich voor dit project ingezet en hebben ervoor gezorgd dat alles de afgelopen twee jaar tot in detail is gerestaureerd." Hierna volgde een voorstelling, waarin met muziek en film het ver leden, heden en de toekomst van het Flora gebouw werden weergegeven. De koningin maakte vervolgens een Een gemoedelijke sfeer. wandeling in het Rosarium en sprak daar met mensen die zich inzetten voor het Rosarium. Ook nam zij de tijd te converseren met boomkwe kers, die afgelopen jaar werden ge troffen door de boktor. Bijna aan het einde van het bezoek, ontving Flare majesteit het boek 'Flora, meer dan een gebouw' uit handen van Boskoper Gé Vaartjes. In gesprek in het Rosarium. Het CJIB gaat 1 oktober 2010 begin nen met het innen van boetes. Bur gemeester Coos Rijsdijk legt uit dat de gemeente voor de diensten van het CJIB heeft gekozen omdat naar verwachting het aantal opgelegde boetes laag zal zijn: het bewijs dat de burgemeester vertrouwen heeft in de goede aard van de Boskopers. Er zullen in totaal twee BOA's aan gesteld worden. Per BOA draagt de gemeente veertigduizend euro bij. "De BOA's gaan een stukje politie werk invullen. Onder andere het toezicht op de horeca wordt over gedragen aan de BOA's." Bovendien wordt met Waddinxveen en Alphen aan den Rijn gekeken naar een mogelijkheid om samen te werken. Net zoals bij veel andere gemeenten zal het zwaartepunt van de BOA-inzet komen te liggen op de vrijdagavonden en weekenden. Rijs dijk: "De BOA's zullen daarbij rugge steun krijgen van de politie." Boskoop - Tijdens de Open Monumentendag op zaterdag 77 september kun nen in Boskoop het oude gedeelte van het gemeentehuis, het Flora gebouw en het Remonstrantse kerkje op het Gouweplein bezocht worden. De monumenten zijn ook opgeno men in 'De Schone van Boskoop', een route die voert langs ateliers en monumenten. Deze route wordt georganiseerd door het Cultureel Platform. Het gemeentehuis is tijdens Monu mentendag geopend van 10.00 uur tot 17.00 uur. Er worden doorlopend rondleidingen verzorgd. De rondlei dingen duren een half uur en er kan ook op eigen gelegenheid worden rondgewandeld. Het Flora gebouw is na een jaren lange restauratieperiode op 31 augustus geopend door Koningin Beatrix. Het rijksmonument heeft een metamorfose ondergaan en is weer in oude glorie hersteld. Het pand is 11 september te bezichtigen tussen 10.00 uur tot 16.30 uur. Het kerkje aan het Gouweplein wordt binnenkort aangewezen als één van de eerste gemeentelijke monumenten. Tijdens Monumen tendag is het geopend van 10.30 uur tot 16.00 uur. Voor meer informatie: www.openmonumentendag.nl. Boskoop - De gemeenteraad zal hoogstwaarschijnlijk binnenkort een kader stellend plan vaststellen voor Proeftuin van Holland. In februari is het plan al in de vorige raad gekomen. De nieuwe raad wordt nu gevraagd om een klap op het plan te geven om zo een bestemmingsplan wijziging mogelijk te maken. Het plan uit februari is een sterk gewijzigde versie van een plan uit 2006. Sinds oktober 2007 wordt gewerkt aan de planvorming voor de her ontwikkeling van de Proeftuin van Holland. Hiermee wordt de Proef tuin van Holland een informatief en educatief centrum voor en over de sierteeltsector. Het oorspronke lijke plan in 2006 werd door de raad afgewezen. De raad had met name moeite met mogelijke overlast door horeca. In 2009 is er een nieuw plan opgesteld. De assortimentstuin zal behouden blijven en er zal extra geld gegenereerd worden door de bouw van recreatieve woningen en woningen voor mensen die niet voor zichzelf kunnen zorgen. De laatste groep mensen zal ook werkzaam zijn in de het Centrum. Het plan is onderdeel van de inte grale ontwikkeling van de Green- port Boskoop. De gemeente betaalt niet alles; een gedeelte van het geld wordt ook door de sector betaald. Boskoop - De gemeente moet haast maken met het vormgeven van de be stuurlijke toekomst. Het college vraagt de raad om toestemming te geven gesprekken te openen met Alphen aan den Rijn om te praten over samen werking. De gemeente wil uiterlijk in 2015 fuseren. Het is de bedoeling dat Boskoop daarom dit jaar nog een definitieve huwelijkspartner kiest. Gé Vaartjes overhandigt 'Flora, meer dan een gebouw'. Boskoop - De gemeente krijgt haar allereerste Bijzonder Opsporingsamb tenaren (BOA). De BOA's gaan een deel van het politiewerk overnemen. De boetes die de BOA's gaan uitdelen, zullen geïnd worden door het Centraal Justitieel Incasso Bureau (CJIB). De gemeente heeft hiervoor gekozen omdat naar verwachting het aantal opgelegde boetes zeer laag zal zijn. Door Niels Raas Burgemeester Coos Rijsdijk bena drukt dat er aan de ene kant haast is geboden, maar dat er aan de an dere kant niet veel keuze is voor een partner. Waddinxveen en Gouda richten zich immers op elkaar en verder naar het zuiden hebben de K5 gemeenten (Bergambacht, Nederlek, Ouderkerk Schoonhoven en Vlist) de handen ineen geslagen. Alphen is dus een logische eerste keuze. Rijnwoude Het is echter niet uitgesloten dat er uiteindelijk met een andere ge meente gepraat gaat worden. Het is zelfs mogelijk dat Boskoop niet al leen met Alphen gaat praten, maar dat ook Rijnwoude bij het proces betrokken wordt. Het proces zou volgens Rijsdijk gestart moeten worden met een gezamenlijke ver gadering van de twee gemeentera den. "Het doel is om te leren welk profiel gemeente een fusie zou kun nen opleveren." Van belang is ook om te kijken naar de voorzieningen in beide gemeen ten. Hierbij valt te denken aan hoe de Greenport zich verhoudt tot de Oude Rijnoever in Alphen. De burgemeester geeft aan dat het doel van een fusie zeker zal zijn dat een aantal voorzieningen in Boskoop beter worden. "Boskoop wil er wat betreft een aantal voorzieningen beter voorstaan. Hierbij richten we ons op twee Brede Scholen en ver dere uitvoer van wegenprojecten." Boskoop streeft naar 1 januari 2015 als fusiemoment. Chr.Geref.Kerk 8.45 en 10.30 uur ds. M.B. Visser en ds. E. Brink (avondmaaldiensten in Kruis kerk Waddinxveen); 17.00 uur ds. M.B. Visser (startdienst). De Stek 9.30 uur ds. E. Westrik. Zijdekerk 9.30 uur kand. R.P. van der Plicht. Dorpskerk 9.30 uur ds. H. Over- eem en 18.30 uur ds. J.W. Spar- reboom (leerdienst met kerk koor). Chr.gem. Bethel Thomas Oskam. Ger.Gem. 9.30 uur leesdienst en 16.30 uur ds. GJ. van Aalst. Boskoop - De vereniging voor ouderen in Boskoop en omstre ken houdt maandag 13 sep tember een bingo in de grote zaal van het Zorgcentrum aan de Boezemlaan. Aanvang 19.30 uur, zaal open 19.00 uur. Er worden zes ronden plus een superronde gespeeld. Boskoop - De fractievoorzitters van de WD Boskoop, Alphen aan den Rijn en Rijnwoude hebben zich positief uitgespro ken over een fusie tussen deze drie gemeenten. Het drietal, bestaande uit Robbert Prins (Boskoop), Ruud Gebel (Alphen) en Toetie Vo renkamp (Rijnwoude), is van mening dat de daardoor ont stane gemeente met meer dan honderdduizend inwoners een sterkere en belangrijkere ge sprekspartner vormt voor Pro vincie en Rijk. Een fusie is bevorderlijk voor de ontwikkeling van de Green- port, de bereikbaarheid van zowel Boskoop, Alphen als Rijnwoude (N207, N209 en Maximabrug) en de ontwikke ling van de Oude Rijnzone. De WD-fractievoorzitters mer ken wel op dat aan de nodige voorwaarden, zoals behoud van de eigen identiteit, moet worden voldaan. Boskoop - Vermoedelijk door jonge ren is in de nacht van 3 op 4 sep tember een lint over de Zuidwijk gespannen waarna een motorrijder hier tegenaan gereden is. De motor rijder, een 60-jarige Reeuwijker, reed ter hoogte van de ophaalbrug en zag het lint niet. De Reeuwijker heeft met zijn keel het lint geraakt waar door deze uit de bevestigingspaal is geschoten. Ondanks de gevaarlijke situatie liep de Reeuwijker slechts een zere keel op. De politie heeft in de omgeving nog uitgekeken naar de jongeren, maar heeft hen niet meer aangetroffen. Getuigen die weten wie het lint over de wefj gespannen hebben wordt gevraagd zich te mel den via 0900-8844. Anoniem mel den kan via 0800-7000.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 22