Sump»®?: ö)M Leerlingen Thorbecke Nieuwerkerk spelen belangrijke rol tijdens Summer City T>oïïrqonc(iscf) NEN HERENMODE HART VAN HOLLAND SUMMER CITY 8 SEPTEMBER 2010 Tijdens het Summer City weekend geven wij op onze nieuwe najaars collectie 10% korting Tevens is dit het laatste weekend van onze zomeruitverkoop. Daarom geven we maar liefst 60% korting op de laatsre zomerartikelen Kom gezellig naar ons zomeravondfeest en profiteer van deze leuke aanbiedingen. ujr "Tot lO September Dorpsstraat 40 Nieuwerkerk a/d IJssel Tel: 0180-326988 Door Marlonneke Willemsen Nieuwerkerk aan den IJssel - Op het Thorbecke Voortgezet Onderwijs in Nieuwerkerk zijn de voorbereidingen voor Summer City in volle gang. Leerlingen van de school zijn op verschillende manieren bij dit zomerevenement betrokken. De leden van de dansgroep van de school gaan samen met Nieuwerkerkse basisschoolleerlingen een Flashmob dansen en leerlingen uit de talentenklas helpen in de catering en bij het opbouwen. Enige tijd geleden is het Thorbecke Nieuwerkerk benaderd door organisatiebureau Vivre, of de school mee wilde helpen bij de organisatie van het festival en daar werd door coördinator Gina de Visser positief op gereageerd. Zij heeft in eerste instantie de leden van de dansgroep benaderd; deze leerlingen krijgen elke week dansles op school en gaan tijdens Summer City een Flashmob dansen. Hierbij begint één iemand van een grote groep te dansen, waarna er steeds meer mensen gaan meedoen. Ze doen dit samen met een groot aantal basisschoolleerlingen, aan wie ze de dans deze week gaan leren. Een van de leden van de win dansgroep is Merel. Volgens haar is er de afgelopen week hard gewerkt. "We zijn begonnen met het verzinnen van de dans. Dit doen we zelf. We moesten hem eerst aan elkaar leren en zorgen dat iedereen hem kende. Daarna gaan we in groepjes naar de basisscholen om de leerlingen van groep vijf tot en met acht de dans te leren." Er wordt gedanst op het nummer Waka-Waka van Shakira. Volgens Anke is de dans gebaseerd op de video en is hij erg leuk geworden. "De pasjes zijn niet al te moeilijk, maar zijn wel leuk. We hebben ongeveer drie kwartier om de kinderen de dans te leren, maar er zit veel herhaling in, dus dat moet wel lukken. Haar klasgenoot Ghislaine vindt de dans goed bij de Caribische sfeer van Summer City passen. "Er zitten veel armbewegin gen in, veel meer dan bij andere dansen." Twee andere leden van de dansgroep Shannon en Mandy vinden het nog best spannend of alles op 10 september ook wel goed gaat. "We zijn met een hele grote groep en als er dan eentje mis zit, gaat het bij iedereen fout. Tellen wordt dus heel belangrijk. Gelukkig krijgen we hulp van de gymdocenten en ze krijgen een cd, waardoor ze de dans nog een keer met de kinderen kunnen oefenen." Ook de leerlingen van de talentenklas leveren een bijdrage aan Summer city. Zij zullen helpen bij de catering. Maxime: "We moeten er om negen uur zijn en moeten dan vierhonderd lunchpakketten maken. We gaan ook helpen bij het versieren van de Dorpsstraat en het klaarzetten van de tafels en de stoelen. Hiervoor hebberr we speciale Thorbecke schorten gekregen, zodat we duidelijk herkenbaar zijn. We hoeven gelukkig niet te helpen bij het afbouwen, dat doen de leerlingen van de dansgroep." Bij het avondprogramma van Summer city zijn ook nog twee ambassadeurs van het Mexico project van Thorbecke Nieuwerkerk aanwezig, om dit te promoten. Culinaire (/Cadeauw inkel Tijdens Summercity bent U van harte welkom in onze deze avond open zal zijn tot 21.OO uur. Nieuwe wijnen, olijfolie en onze handgemaakte chocoladetruffels zijn weer binnen. En we hebben een heerlijk tropisch belegd broodje voor U. Dorpsstraat 55 - GA Nieuwerkerk aan clen IJssel Telefoon: 0150-512202 - Pax: 01S0-520T24 - Et-mail: info@bijbourgondisch.nl www.bijbourgondiscn.nl Deze aanbieding is geldig t/m donderdag 30 september 2010. Dorpsstraat 26 2912 CB Nieuwerkerk a/d IJssei 0180- 312434

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 24